• (bkz: e mail)
  • (bkz: e posta)
  • tdknın her kelimeyi türkçeleştirmek uğruna katlettiği bir başka teknik terim...
    elektronik ve posta öz be öz türkçe kelimelerdir hatta göktürklere kadar uzanır bu iki kelimenin kökü...
    (bkz: hey allaam)
  • çok başarılı bir çeviri lakin uzun olduğu için kimse kullanmamakta
  • çok başarılı bir çeviri lakin ingilizcesinden "bir" harf uzundur, uzundur evet. kısası varken, hem de ingilizce...
  • (bkz: cyber seks)
  • ben bir elektronik posta sayfasıyım ;
    sayfa bedenimdir, özlü sözler yeniliğin temsilcisi değildir...çok uzaklara yollanmış kilobayt cinsinden bir yapıyım ben, hiç görülmemiş birine ne yazılacağını bilmemekten doğmuş dijital-duygusal bir metinim. ekrandaki utanmaz görüntüyüm, her an patavatsızlaşabilirim. sahibimin sesiyim, kontrolü ele geçirmeye çalışırım, oldukça heybetliyim, uzaklara gidebilirim beni var eden sahibim için.hüzünle çatlamış bilinmedik gözlerin içine sızabilirim.karayolundaki beyaz çizgilerim ben, üzerinden defalarca geçilirim, kolay kolay silinmem ve bir yere ulaşma garantisi vermem. beni yazan sahibimin bedenine yağan tüm yağmuru gizleyebilrim. kokunuzu sahibime gönderemeyeceğime söz verebilirim. gözünüzdeki dehlizlerden bir titreşim yolu açabilirim. umursamaz umurlarınızda bir ufak cevap verme dürtüsü körükleyebilirim. cevabınızla yolda karşılaşabilirim. yolun kendisi olur, cevabı beyaz çizgilerimin tenine dokundurabilirim.martı çığlıkları getirmem size, tozlu parmak uçlarını göstermem sahibin, mor ve grilerinizi bilmem, saklanan sırlarınızı deşmem, kıyılarınızdaki sigara kokusunu farketmem, merakınızın müziğini taşımam. sizin için anlamsız olabilirim ya da anlamlarınıza mucize vaadlerinde bulunabilirim.anlamın karaborsa tüccarıyım, sarı mektup kağıtlarını ve mürekkep kokusunu tüketmiş dev bir fabrikayım. sahibimin karanlık makyajıyım. bedensizim ve dokunulmazım. beni teğet geçebilir sahibin sigara dumanı.ama anlatabilirim saatlerce dumanı. bir bakış açısındaki perspektif hatasıyım. müzelik ya da tımarhanelik olmam. kayda değer bulunmam ama sizde sahibin içses izlenimi yaratırım. bir iluzyon gösterisiyim tüm hilelerim sizsiniz. durağan bir çizgi filmim ben, tüm hareketim sizsiniz. gözleriniz kapayana kadar sürecek olmayan tenimin varlığı, siz sonra sahibimi hissedeceksiniz.aslında bilmediğiniz başka bir yapıyı.

.....

dili olsa kendini böyle tanıtırdı diye düşündüm bir an ...
  • internet mektubu.
  • bilgisayarlar veya bir içindeki belli gönderim merkezleri arasında elektronik bilgi iletişimi.
hesabın var mı? giriş yap