şükela:  tümü | bugün
 • tamamı "elektronik sigaranın %95 oranında ateşli sigaradan daha az zararlı olması".

  ingiliz bir sağlık kuruluşunun yaptığı araştırmaya göre elektronik sigaralar normal sigaralardan
  %95 daha az zararlı.

  dünya üzerinde insanı öldürebilecek birçok hastalık, kötü koşul ve canlı var. bu kadar etkenin yanında insanların da kendilerini öldürebilecek bazı kötü alışkanlıkları yok değil. alkol, tütün ve uyuşturucu madde kullanımı, insanların nedensiz şekilde kullandığı ve her yıl milyonlarca insanın ölümüne yol açan bu alışkanlıklara örnek olarak gösterilebilir.

  ingiltere'de bulunan public health england (phe), yıllardır tartışması süren "elektronik sigara normal sigaralardan daha az zararlı" tartışmasına büyük bir kanıt niteliğindeki araştırma raporunu sundu. raporda belirtilene göre elektronik sigara, normal sigaradan yaklaşık olarak %95 oranında daha az zararlı. yani 20 adet elektronik sigara, 1 adet normal sigaraya denk.

  bana mal mal bakıp "elindeki sigara sağlığa zararlı" deyip kamyoncu sigarasından derin bir nefes çekene gelsin.

  kaymak

  kaymak

  edit : tamam la vurmayın müdüriyete başvuruyu yaptım başlık düzeltilir inşallah.
 • 3-5 dolara getirtilen çin malı garip şeyler dahil midir merak ettiğim araştırma..
  ha çin malı olmayan kaliteli ürünleri var mı bu hedelerin onu da merak ediyorum..
 • http://m.t24.com.tr/…ara-patladi-1-kisi-oldu,267131

  yavaş yavaş öldürür eyvallah fakat böyle bir riski göze alamayız.
 • bu başlık akciğerlerim için daha çok zararlı oldu. "daha az zararsız" sıfadını okumak için sesim götüme kaçtı. öte yandan annem vızıldamalarımdan dolayı sinek var sanıp odamı bastı. beri yandan bu "daha az zararsız" ne demek lan diye düşünen beynim yandı.
 • daha az zararlı olsa elektronik sigaraya geçmemi sağlayacak durum.

  (bkz: %195 zararlı)
 • sigara üreten firmaların yıllarca "sigara şöyle sağlıklıdır, böyle sağlıklıdır" demesinden daha iyi olan sonuçtur.

  ps: sigara içiyorum. şu elektronik sigara konusunda daha iyi bilgilendirmeye ihtiyacım var, kullanmak istiyorum.
 • elektronik sigaranın likiti, propilen glikol, vegetable gliserol, aroma, saf su ve saf nikotinden oluşur. propilen glikol zaten gıda, kozmetik, ilaç sanayilerinde fazlasıyla kullanılıyor. vegetable gliserol, bitki gliserinidir, şeker hastalığı tedavisinde kullanılır ve bilinen bir zararı yoktur. eğer aldığınız likit düzgün bir marka ise, kullandıkları aromalar zaten gıda ürünlerinde kullanılan aromalardır. eğer bu maddelerden birisine alerjiniz yoksa, bunlar sağlığa zararlı değildir.

  "buhar çekildiği için ciğer su topluyor" diyen arkadaşlar için de, elektronik sigara buharı, ağız içerisinde, %55 nem oranı oluşturur. bu ne demek, bugün mesela rize'de nem oranı %63. yani bugün rizeli bir insan aralıksız elektronik sigara ile solunum yapsa, ciğerlerine daha az nem çekmiş olur. çektiğiniz buharın zaten %80'ini tekrar dışarıya veriyorsunuz. velev ki vermediniz, günde yaklaşık 2ml kadar buharı ciğerlerinizde tekrar suya dönüştürürsünüz. bu miktar zararlı olmadığı gibi, zararlı olmaya başlaması sizin aralıksız öksürmeye başladığınız andan çok daha sonrası olacağı için, köpek gibi öksürürken de içmeyin bunu.

  elektronik sigaranın en büyük zararı, sıvının buharlaşması için ısınan telin veya o tele sıvıyı taşıyan silikanın zaman içerisinde aşınması ve mikro partiküllere ayrılıp, buharı çekerken ciğerlere gitmesidir. bu partiküller birikirse kanser, birikmezse kanamaya sebep olabilir. buna karşı da aynı atomizer, clearomiser, cartomiser veya kendi sardığınız coil'i 15 günden daha üzün süre kullanmayın. tercihen en fazla 1 hafta kullanın.

  elektronik sigarayı da sigara yerine kullanmayın, sigarayı bırakmak için kullanın. eğer 1 aydan daha uzun süre elektronik sigara kullanırsanız, sigaraya geri dönüş ihtimalinizi artırırsınız. tavsiyem harry potter asası gibi olanlarından değil de, normal sigara boyutlarında olanlarından almanız, sigara kriziniz dayanılmayacak boyutlara geldiğinde 2-3 dakika kadar kullanmanız, 2 hafta sonunda ise kullanmayı bırakmanız. elektronik sigaranın en büyük avantajı, iki haftayı sinirsiz stressiz atlatıyorsunuz, o iki haftadan sonra sokakta yanınızdan geçen birisi bile sigara içiyorsa kokusu sizi kusturacak hale geliyorsunuz.