şükela:  tümü | bugün
 • hükumetin yeni düzenleme adı altında kolpadan zararlı kabul edip e sigara ve kartuş satışını durdurması hadisesi. gerekçesi bağımlılığı artırması imiş ki bunu kimseye açıklayamayacaklarını söyleyebilirim. ben de e sigara kullandım, eğer istediğim gibi çalışıyor olsaydı bir daha gerçek sigara hiç içmeyecektim. tabi e sigaradan asıl kimlerin rahatsız olduğunu söylemeye gerek yok.
  (bkz: e sigara/#11886757)
 • elektronik sigara ülkeye tarım bakanlığı izniyle böcek ilacı olarak giriyor. çünkü bu ürünün girebileceği başka bir kategori yoktu. sağlık bakanlığı bu durumu düzenlemek için çalışma başlattı ve şimdilik satışını durdurdu. gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra sağlık bakanlığı ruhsatlarıyla satılmaya başlaması muhtemel.
 • aslinda yasaklanmamis, sadece kisilere her gün il saglik müdürlügüne kullandiklari e-sigaranin iki kopya print-out'unu verme zorunlulugu gelmistir.

  (bkz: yeni rtuk kanunu ve web siteleri)
 • türkiyenin temel sorunlarından biridir bu yasaklamanın ardındaki neden. yasaların arasında dolaşıp bulunan boşluk, gedik vesairenin içinen geçmek. reçetesiz ilaçlar kanunu çıkarılmamıştır, bütün vitamin, kuvvet ve zayıflama ilaçları sağlık bakanığı yerine tarım bakanlığından alınan izinle ithal edilir. bir dükkanın 24 saat açık kalabilmesi için işkembeci ruhsatı alınır ( seven eleven) . sıgarayı bıraktıran alete sanayi bakanlığından böcek ilacı diye izin alınır.

  ama "kanunda bir boşluk var bunu şu şekilde kapatalım, bu saçmalıkları da düzenleyelim demez kimse.
 • sanal olanının sadece böcek ilacı olarak gelmesi büyük talihsizlik. ithalatçı firmanın şu maddeleri de içeriyor olarak göstermesi gerekiyordu;
  * metanol (füzeyakıtı),
  * toluen (tiner),
  * kadmiyum (akü metali),
  * bütan (tüpgaz),
  * ddt (böcek öldürücü),
  * hidrojen siyanür (gaz odaları zehiri),
  * aseton (oje sökücü),
  * naftalin (güve kovucu),
  * arsenik (fare zehiri),
  * amonyak (tuvalet temizleyicisi) ,
  neyse ki sağlık bakanlığı olaya el koyarak insanları bu kadar faydalı özellikten mahrum bırakmıyacak.
 • satışının kontrölü için uygulanan eylem
 • (bkz: isabet olmuş)
 • aptal saptal gerekcelerle alınmış bir karar, tahmin edildiği gibi altında ticari kaygıların olması muhtemel, gümrük mevzuatlarında yapılan bir haftalık değişikliklerle birilerine cekilen kıyaklardan, yasalardaki oynamalarla hem kendilerini hem yandaşlarını temizleyen adamlardan, zerre farkı olmayan bir uygulama. yanılmıyorsam 'başbakanlarının' sigaraya savaş actıgını yapılan zamların bi yerde bununla ilgili oldugunu söylediği bir acıklama hatırlıyorum, gercekte böyle olmadıgını zaatları cok iyi biliyor en fazla daha kötü olan bir sigarayı içirtirsin sen o zamlarla. yine bir başka benzer adamı keriz yerine koyma operasyonu da toplu tasımadaki aktarma hikayesidir. ilk aktarma ücretsizdi sonra 2 saat içinde yapılan aktarmalar %50 indrimli hale getirildi, şimdi bu adanlar bir ortalamayla aktarmanın yogunlugunun 2 aracla kaldıgını tespit etmişler midir etmemişler midir? bence etmişlerdir dolayısıyla aslında kıyak yapmış gibi görünsede mevzu daha fazla para kazanmaktır. nereye geldik para kazanmak, hah!
 • yasaklayan sağlık bakanlığı, yasaklatan philip morris tir, gerisi kılıftır.
 • özellikle belli bir zümrede * şok etkisi yapacak açıklamadır.

  geçenlerde nişantaşı'nın güzide kristalcilerinden birinden içeri girmek zorunda bırakıldığımda, 2 nesil botoxlu ebeveyni olan elektronik sigaralı bir kız karşılamıştı beni. 17'den daha büyük göstermeyen kızın, hayatını kurtaran bu icat karşısındaki mutluluğu, kaşları kalkmayan ama gözleriyle onaylayan anne ve anneannesinin destek dolu bakışı eşliğinde adeta hafızama kazınmıştı.

  tenlerine değecek parfümdeki amberle alkol oranını hesaplayan, çift collagen destekli yüz kremlerini daireler çizerek yüzüne yayan, dihydroxyacetone içeriği makul bronzlaştırıcıları ise solaryuma tercih ederken birinin hayatını kurtarıyor izlenimi yaratan bu insancıklar, "böcek ilacı" mertebesinden ülkemize merhaba demiş elektronik bir oluşumu oral olarak almış olmalarını eminim pek kabul etmeyeceklerdir.

  onlar vücutlarına giren karışımla kafaları karışa dursun, hükümetin kafa karışıklığı ise bu sigaraya onca para yatırmış insanı vursun.

  hangi tarafından çeksen, ayağı kırık çekirge.

  çekirge bile şaştı bu işe...