şükela:  tümü | bugün
  • obsesif bozukluğu olabileceğinden şüphelendiğim insandır. kutuları yıllarca saklar.

edit: çok tepki alıyorum. obsesiflik bir hakaret değildir. 2. el satışı için yapıldığı söyleniyor. telefon kutusunu anlarım ama telefondan başka 2. el sattığınız ne var? tost makinesini 2. el satan var mı aranızda mesela? garanti demişsiniz artık vatan, teknosa gibi şirketler garanti kartını bile istemiyor herşey elektronik ortamda kayıtlı ve diğer firmalar için garanti kağıdı ve faturasıyla birlikte ürünü yollamak arıza tamiri için yeterli. olur da 1 ay değişim olabilir tedbiriyle saklarsın ondan sonrası için saklamak gereksiz yer işgalidir.
  • hay sizin insanları kategorize eden, eleştiren zihniyetinize sokayım.
  • elektronik ürün alıp kutusunu saklayan tip hakkında ekşi sözlükte başlık açan tip.
  • teknosa'dan ürün almış tiptir. cihaz arızalanınca kutusunu da istiyor allahsızlar. güzelce kargo yapmak zor geliyor.
  • "iade edersem..." diye düşünüp ileri görüşlülük yapıyor olabilir.

çok da şey yapmamak lazım...
  • bir çok marka garantiye kutusuyla beraber kabul ettiği için mantıklı olanı yapan insandır.
  • benim bu, saklıyorum evet. ama yenisini aldığımda eskisini kutusuna koyup ya satıyorum ya da atıyorum.
  • içinde olduğum güruh. ben hep keyfen saklamışımdır ancak taşınırken o kutuların ne kadar çok işe yarayacağını hesap etmemiştim. bütün elektronik cihazlarım sıfır gibi sorunsuz taşınmıştı. yeriniz varsa atmayın lazım oluyor bak sonra.
  • benimdir.

ürünü satmak istediğinizde kutulu ve tam aksesuarlı olursa tam değerinde satabilirsiniz. 2.el piyasasında "full kutulu" fantazisi vardır, bu fantazi ürünün hızlı satılıp satılamayacağını ve değerinde satılıp satılamayacağını belirler.

özellikle telefon gibi ürünlerde zaten kutu çok önemli. çalıntı telefon olma ihtimaline karşı çok dikkatli alıcılar 2.el telefon alırken mutlaka kutusunu da ister, kutu üstündeki imei ile telefonun imesini karşılaştırır.

edit: birkaç kişi daha yazmış, evet garanti ve iade süreçlerinde de kutu isteniyor mutlaka.
  • ben de saklarım. malum, kiracı olmak zor zanaat