şükela:  tümü | bugün soru sor
 • itü'nün en kazık mühendislik bölümlerinden biri.
 • itu, ytu gibi universitelerde bulunan ne sis yansin ne kebap tadinda bolum. elektronik guzel bir sey ama son donemde de haberlesme alaninda acayip gelismeler oldu internet, gsm falan en iyisi siz ikisinden de azicik okuyuverin mantigiyla acilan ama genelde acildiktan 3-4 sene sonra ikiye hatta uce bese bolunen ucubik bolum.
 • ilk 3 senesinde elektronik, haberleşme ve anten dallarında temel bilgilerin verildiği, son sene ise öğrencilerin bu üç daldan birini seçtiği mühendislik bölümü. haberleşme dalı; ülkenin gsm, radyo, televizyon, yer uydu haberleşmesi gibi alanlarına mühendis yetiştirme amacı güder. bu alanda en iyi ünivesitenin ytü olduğu iddia edilmektedir.
 • son yıllarda öğrencilerin daha çok haberleşme dalını tercih ettiği görülmüştür.bunun nedeni haberleşme sektöründeki inanılmaz gelişmesi ve tt*'den sonra tekrar bi patlama olmasının beklenmesi.
  haberleşme dalını seçen öğrenciler ilk 3 yılda öğrendikleri tüm elektronik bilgilerinden bir anda sıyrılıp matematik ağırlıklı bir eğitime dönerler. bu da hazırlıklı olmayan bünyelerde farklı duygulara sebep olur. bunun sonucunda lehim yapmasını bilmeyen* ama bunu takmadan ben elektronik ve haberleşme mühendisiyim diyip oldukça da güzel iş olanakları olan mezunlar verir.
  yildizcell dolayısıyla gsm konusunda ytu'nün diğer üniversitelere fark atma potansiyeli yüksektir ama bu potansiyeli realize edecektir orası muallak. bitirme projesi olarak türkiye için umts altyapısı, akıllı antenler, sistem optimizasyonu, symbian, voip gibi çok çeşitli konularda çalışmalar yapılmaktadır.
 • o dersten bu dersten kalıp "lan noluyorum" derken 4. sınıfa gelinen, gelinince de "ya keşke bir şeyler öğrenseydim bak bomboş çıkıyorum" diye düşünülen, okuduğunuz her günü burnunuzdan fitil fitil getiren, acayip zor bir mühendislik dalı.
 • elektronik hakkinda bir lise ogrencisinin otesinde bisey bilmeden mezun olunan bolum. hadi abartmayayim biraz daha fazlasini biliyoz.
 • aslinda isik universitesi'nde de var olan bolumdur ancak onlar adlarini elektronik muhendisligi diye tutmaktadirlar. oysaki haberlesmeye dair hemen hemen her turlu ders mevcuttur.
 • bi cok kisiden duydugum kadarıyla yazılması elektrik ve elektronikten daha mantıklı olan bolum.zaten ee deki bir cok kisinin dorduncu sınıfta elektronik istedigi dusunulurse.
  ayrıca burdan mezun olanlar nedense hacettep ya da odtu elektrik elektronikdekilere gore bile daha basarılı oluyolar.
  gecenlerde burdan mezun birinin ameirkada en kucuk bluetoothu ureten bi sirketin sahibi oldugu ve sirketi 150 milyon dolara yakın bi fiyata sattigini okumustum.