şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık bir ay önce bu şirket tarafından dolandırıldım.

sikayetvar , sitesinde konuyla ilgili benzer pek cok şikayeti okuyunca bu başlığı açma ihtiyacı duydum.

www.elektroniksigara.net sitesinden eşime bir elektronik sigara ve likit siparisi verdim. yaklaşık 140 lira tutarinda bir alışverişti.

kargo paketini aldığımda içinden çıkan sadece üç dört tane siparisimle alakasi olmayan kutulari bozuk olan likitlerdi.

internet sitesinden defalarca aradım. bir cep numarası verdiler orayi da aradım. sacma sapan cevaplar aldım. "tekrar göndeririz ama bir bakalım. biz sizi arayacagız vs.."

ertesi gün ürün iade hakkımi kullanarak ürünü geri yolladım. adamları yine aramaya devam ettim. paramı bugün iade edin, dedim. cevaplar yine "evet, tamam, hallederiz."

bir süre sonra telefonumu acmamaya başladılar. arkadaşlarımdan aradım. yüzüme kapattılar. yasal islem başlatacağımi söylememe rağmen hiçbir karşılık alamadım.firma ile yüzlerce şikayet var. köneçoğlu gıda altında insanları dolandirmaya devam ediyorlar. iletisim bilgilerinde olan adreste kendileri bile yok!

ve evet elektronik sigara her türlü pişmanlıktır.

not: soğuk su içeli epey oluyor arkadaşlar. bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bu "dolandırıcı" ifadesi geçen başlığı açtım. almadan önce birkaç kişi görse dahi kardır diyerek.
  • tüketici mahkemesine başvuru yapılırsa sonuç alınabilir. geçmiş olsun. böyle sitelerden alışveriş yapmadan önce iyice bir araştırmakta yarar var.
  • (bkz: esigaram.us)
  • yasal düzenlemesi bulunmayan bir ürünü, abidik gubidik bir siteden almanın sonucu yaşanan mağduriyet. ancak, bundan e sigaranın her türlü pişmanlık olduğu sonucunu çıkarmak saçma, her genellemede olduğu gibi.
  • elektronik sigaranın suçu olmayan şikayet. bildiğin dolandırılmışsın. bence 140 liranın üstüne soğuk su iç. bu işleri yapanlar zaten kapkaç, yağma, tehdit, nitelikli dolandırıcılık gibi yasa dışı işlerden sabıkalı oluyor. kurdukları firmaları da şarapçı, balici gibi feleği şaşmış insanların üstüne açıp hem sorumluluktan, hem de vergi ödemekten kurtuluyorlar. bunların bir çoğu yasaları avukatlardan daha iyi biliyor.
  • şaşırtmayan olaydır.

şirket demişsin ama adamların şirket olduğunda dair en ufak bilgi yok.

10 dolara domain 5 dolara host alıp satışa başlamışlar. bile bile lades sözünü duydunuz mu hiç?
  • tam da elektronik sigaraya geçmek üzere olan bünyemin araştırdığı sitede ortaya çıkan rezalet.
    hep mi beni bulur.
  • bunlar daha önce yazıldı. ne idiğü belirsiz, işlemler sonrasında bir fatura dahi kes(e)meyen sitelere güvenip para göndermeyin.

daha önce alışveriş yapan insanlara danışın; hangi siteler güvenilirdir öğrenin. ve esigara aletini asla sitelerden almayın. siteler her zaman daha pahalıdır. sitelerden sadece likit ve bilumum diğer sarf malzemelerini alın alacaksınız.

tek kaynağa ihtiyacınız var:
    (bkz: esigaram.us)
    esigaram'da insanlar kapalı bir ortamda sürekli iç içe oldukları ve karşılıklı alışveriş yaptıkları için güven had safhadadır. üçkağıt yapan satıcılar barınamaz, uçar giderler.

kaybettiğiniz paranın üzerine bir bardak soğuk su için ve foruma üye olup bir satıcıdan alışverişinizi yapın. bu dolandırıcılığın sorumlusu dolandırıcı kadar aynı zamanda esigaraya gözünü yumup vergisinin peşine düşen devlettir.

esigara kurtuluştur.
  • sözlükte defalarca çeşitli başlıklarda dile getirildi. yukarıda da söylenmiş. abidik gubidik yerlerden e-cig için alışveriş yapmayın. sadece foruma güvenin.

(bkz: esigaram.us)