şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski elemanonline.com adlı iş bulma sitesinin yeni adresi. açılır açılmaz da şöyle bir uyarı ile sevenlerine bilgi veriyor:

  -------------------

  "istanbul anadolu cumhuriyet başsavcılığı tarafından, web sitemizi ve "elemanonline" markamızı taklit etmek suretiyle marka hakkımıza tecavüz ederek hukuka aykırı yayın yapan net uzantılı sitenin içerik sağlayıcısı olan piko danışmanlık hizmetleri şirketinin yetkilileri hakkında istanbul anadolu fikri ve sınai haklar ceza mahkemesinde kamu davası açılmıştır.

  şirketimiz adına tescilli "elemanonline" markamızı taklit etmek suretiyle marka hakkına tecavüz ettikleri gerekçesiyle içerik sağlayıcısı hakkında kamu davası açılmış olan net uzantılı sitenin, şirketimizle ve orijinal "elemanonline.com.tr" ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. söz konusu taklit site üzerinden yapılan işlemlerin hukuki sonuçları konusunda değerli üyelerimizi ve tüm site ziyaretçilerimizi uyarmayı görev bilmekteyiz.

  saygıyla bilgilerinize sunar, anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz."
  ----------------------

  valla elemanonline.net sayesinde tam istediğim gibi bir iş bulduğum için çok kızamıyorum ama sonuçta olay kopya ise ve marka bilinirliğini çalmak söz konusuysa gereken yapılmalı tabii. halbuki ne güzel yenilemişler siteyi diyordum. madem böyle güzel değişiklikler yapılabiliyor, gidin başka bir iş bulma sitesi açın. tasarımı böyle sade tuttuğunuz sürece her zaman ekmek çıkar. sonsuza kadar iş aranacak nasılsa.

  edit: işin aslını tam bilmeden konuşmamak lazım. neyse kopyası ya da gerçeği, bu site kalsın yeter.
 • merdiven altı iş bulma sitesidir gözümde.
 • eski elemanonline budur herhalde diye ilan verdik, ilan verilişinin üçüncü günü, bugün site kapatıldı. neyse ki başvuranların özgeçmişlerini son anda almıştık siteden*.
 • ilan vermek için her giriş yaptığımda ya kariyer.netten ya da elemanonline.net ten (ya da com.tr den artık hepsi birbirine karıştı kafamda) aranıp "personel ihtiyacınızda yardımcı olalım" görüşmesi yapmak zorunda kaldığım site. nasıl bir takip sistemleri varsa artık.
 • buradan davet edildiğiniz iş görüşmelerinde yanınızda biber gazı bulundurmanız gereken site. zira ilan verenlerin ne idüğü belirsiz.