şükela:  tümü | bugün
 • beirut'un lon gisland ep'sindeki ilk sarki. insana ölme istegiyle karisik bir yasama sevinci asilayan bir vals. sarki sozlerinde gecen "we drink to die, we drink tonight" dizesinin ise duman'dan calinmis olabilecegini dusunuyorum.

  ayrica beirut'un ilk klibi de bu sarkiya cekildi yanilmiyorsam. sefahat, biyik, dans, dekadans, fil burunlari ve okyanus dolu bu klibi seyretmek icin: http://www.youtube.com/watch?v=gsfamkkrcfu

  baslasin mevsimler bre!
 • beirut'un sarkisi olanin sozleri su sekildedir:

  if i was young, i'd flee this town
  i'd bury my dreams underground
  as did i, we drink to die, we drink tonight

  far from home, elephant gun
  let's take them down one by one
  we'll lay it down, it's not been found, it's not around

  let the seasons begin - it rolls right on
  let the seasons begin - take the big king down

  let the seasons begin - it rolls right on
  let the seasons begin - take the big king down

  and it rips through the silence of our camp at night
  and it rips through the night

  and it rips through the silence of our camp at night
  and it rips through the silence, all that is left is all that i hide
 • son dönemde dinledigim en iyi sarki ve son dönemde izledigim en iyi video! mutluluk melankoli ve hüznün ustaca bir karisimi... yeni bir jeff buckley mi desem, yok daha sonra tom waits e dogru evrimlesecek mi desem bilemiyorum, bildigim bu zach condon cok yetenekli cok!!!
 • yapma bana numara ile ardarda dinlendiginde asik gibi, sevdali gibi yapiyor adami. hayat hala boyle guzel seyler sunuyorsa, dahasini da sunacak, ya da, sunmus demektir. cok duygulu, umitli, acik pencere gorundum, hemen kufur edeyim de duzeyli sevinen, seven, duygulanan agabey macho tavrima sey gelmesin, sevgi kipircigi, pitircigi diye tesmiye edilmeyeyim.

  amina koyiim dedirten sarkidir, of pic cok iyi yazmissin be amina koyim dedirten olaydir. yarrak.
 • videosuyla beraber alindiginda cok cilgin ediyor insani, vallahi muzik dinlemekten tekrar keyif aldiriyor cok guzel. ama fazla guzel ve ben yapmadim, niye ben yapmadim ki soyle bisey amana koyim dedirden hayvanliktir. onde gideni bayrak sallayanidir. göt.
 • beirut'un muazzam şarkılarından sadece biri. apayrı yeri vardır hafızalarda. kontrolden çık diye emir veren bir havası olduğunu dinleyince hissedeceksiniz.

  ''as did i, we drink to die, we drink tonight''
 • yaşanılan iyi, kötü olayları hatırlatıyor ilk önce. hem neşe, hem hüzün var çünkü melodisinde; ondan sanırım. sonra kötü anılar gidiveriyor, yaşama sevinciyle dolduruyor zihni. mutlu oluyorsun dinlerken. bir kere de yetmiyor hiç uğraşmıyım diyip sürekli tekrara basıyorsun. böyle bir şarkı işte. ha bir de helal olsun dedirtiyor "ne güzel yapmış adamlar".
 • klibinde çılgınlar gibi eğlenen insanları izleten, mükemmel danslar eşliğinde sarılan, öpüşen çiftleri gösteren, hiç içmediğiniz halde başınızı döndürebilecek kudrete ve kuvvete sahip beirut şarkısı. (bkz: içmeden sarhoş olmak)
  klip için epey emek harcandığı belli oluyor ve karşılığı böyle güzel olunca hazırlanan şey adeta tadından yenmiyor. * *
  kıpır kıpır rengarenk kumaşlar, fırlatılan konfetiler, yerli yersiz şişeler, kayalarda patladıkça köpüren dalgalar ve klipteki bütün detaylar daha mutlu şeyleri düşündürüyor insana... *
 • klibiyle olsun melodisiyle olsun dinleyeni kendisinden uzaklara savurup sonra yine en derinlerine daldirtan sarkidir..once bi burulur yureciginiz, bi huzunlu ask icindeymissiniz gibi kalbiniz sizlar, fekat bu nacizane sarkinin sonlarina dogru kafanizi saga sola yatirarak, yuzunuzde acaip bi gulumsemeyle tempo tutarken bulursunuz..sevdicegin soguk davranirken, aniden arkanizdan sarilip opuvermesi gibi duygular uyandirir bunyede..
 • her ne kadar garip bir laf olsa da, hani anneler der ya "öyle sevdim ki, resmen içime sokasım geldi" diye; işte ben de bu şarkıyı resmen böyle sevdim, ona karşı böyle güzel hisler besledim.* çalmaya başladığında gülümsememek mümkün değil, zorla mutlu ediyor insanı bu şarkı yahu.