şükela:  tümü | bugün
  • yakin zamanda hollanda da cikacak bir kanuna gore sihirli mantar satisi yasaklanacak olan site.
  • engellenmiş site,

--- spoiler ---

antalya 1. sulh ceza mahkemesi, 21/03/0200 tarih ve 2008/826 nolu kararı gereği bu siteye erişim telekomünikasyon iletişim başkanliği'nca engellenmiştir.

--- spoiler ---

(bkz: böyleyken böyle)
  • kullanıcı yorumlarına bakılırsa epeyce türk müşterisi bulunan, 11.04.2008 tarihinde esrar ve ecstasy satışı yaptığı, esrar yetiştirme kılavuzu ve sihirli mantar yetiştirme kılavuzu bulundurduğu için antalya sulh ceza mahkemesi tarafından erişimi engellenen hollanda menşeyli site.
    türkçe menüsüyle kullanımı kolaydır, sipariş ettiğim 5 gr'lık hawai mushroom u mu sorunsuzca adresime göndermiştir. yolda olan growkit imi ise sabırsızlıkla beklemekteyim.

(bkz: www.elephantos.com)
    (bkz: magic mushroom)
    (bkz: sihirli mantar)

edit: dns ayarlarını değiştirerek sorunsuzca erişilebiliyor.
  • 1 aralıktan itibaren hollanda hükümetinin aldığı karar üzerine mantar siparişleriini durdurduğunu e-posta yoluyla kullanıcılarına duyurmuştur.

mushrooms ban within a few days!
    the dutch government has forced the new anti mushroom law.which makes mushrooms and psilocybin, the main active ingredient in mushrooms, illegal to sell after the 1st of december.
    so dear customers,
    this is the moment to buy as much as you can……
    buy your christmas and new years fun now it is still possible!(we will inform on the site when we run out of stock)
    note: elephantos.com continue selling the other products in our shops, which are not forbidden.
  • hollanda sağlık bakanlığından izin alıp yeniden satışlarına başlamış olan site. türkiyeden sipariş verilince sorun çıkıyor mu bilememekteyim.
  • kafa dükkanı.
  • sparişi kapıya polis mi getiriyo acaba sorularını akla getiren, heyecanlandıran site.
  • türkiye siparişlerinde sorun olmadığı söylenmekte ama tabi ne kadar dogrudur bilinemez.bi gün eve narkotik şubeden telefon gelebilir "kargonuz bizde bir zahmet gelip alın" diye.
  • merkezi amsterdam olan sitedir. uyuşturucu ve uyarıcı maddeler ile birlikte bunların kullanılmasına yarayan, yardım eden araç gereç satışı yaparlar.

ürünlerin neredeyse hepsinde tamamen doğal olduğuna dair yazılar ve açıklamalarla karşılaşırsınız. en çok satan ürünleri mantar, canna, canabis türevleri özellikle herbal jointleridir.
    herbal jointler tek tek satıldığı gibi 5 farklı çeşidi olan (skunky relax, trance haze, buzz bud, amsterdam super, dutch delight) bu ürünler parti paketi şeklinde her birinden birer adet olmak üzere beşli satılabilirler.

fiyatları euro üzerinden verilip oldukça uygundur ve paypal aracılığı ile ödeme imkanı sağlar. site üzerinden online müşteri temsilcisi ile ingilizce olarak konuşabilir siparişiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

gönderim seçenekleri içerisinde ekstra bir ücret ile takip edilebilir kargo seçeneği bulunmaktadır. bunu seçmeniz halinde ptt’nin sitesinden size verilen numara ile paketinizin durumunu sorgulayabilirsiniz.

siteyi ve ürünleri incelediğinizde zaman zaman sayıları değişkenlik gösteren yorumlar ile karşılaşabilirsiniz. yorumların bir kısmı türkçe olarak yapılmıştır. site ürün gönderimi yaptığı yerler arasında türkiye’yi göstermektedir. nitekim gönderim de yaparlar.

şimdi buraya kadar site hakkında bazı bilgileri verdim. fakat bu site üzerinden alış veriş yapacak olan arkadaşları uyarmak isterim.

yukarıda belirttiğim gibi ürünlerin tamamen doğal olduğunu yazmalarına rağmen kendilerine sorduğunuzda %10’luk bir sırları olduğunu söylerler. olay da zaten tam olarak bu %10’da gizlidir.

siparişiniz önce amsterdam’dan yola çıkar ve sonraki durak olarak türkiye gümrüğüne gelir. gümrük işlemleri sıradan memurların yaptığı rutin işlerdir. sadece şüphe duyulan paketler inceleme işlemine tabi tutulur. elephantos size gönderdiği paketin üzerine hediyelik eşya yazacaktır. bunda şüphe çekici bir durum olmadığını düşünebilirsiniz fakat gümrük memurları için amsterdam üzerinden gelen bütün paketler şüphelidir.

diyelim ki paketiniz gümrükte bir uygulamaya girmeden gümrük çıkışı yapıldı. bundan sonra paketin takılacağı hiçbir kontrol noktası yoktur. ptt kargo tarafından bizzat elinize kadar ulaştırılır.

fakat şans sizden yana gitmez ise neler olabilir. hemen söyleyeyim öncelikle uzun bir süre internet sitesi üzerinden yaptığınız kontrollerde paketin gümrükten çıkmadığını görürsünüz.

merak edersiniz ama peşine düşmezsiniz, düşmemelisiniz de zaten. yine de kendi kendinize “ne var canım sonuçta doğal olduğu yazıyordu, hem aldığım yer belli ödediğim para belli ne olabilir ki ?” diyerek bir müddet sakin tutarsınız.

eğer biraz şanslı biriyseniz takip eden günlerden birinde gümrük muhafaza müdürlüğünden memur abiler size telefon ile ulaşır ve sizi gümrük muhafaza müdürlüğüne çağırır. peki ya şanslı değilseniz? o zaman savcı mevcutlu ifade istemiştir ki bu durumda polisler direk adresinizden alıp ifadeye götürürler ve gözaltı süreci başlatılır.

işte bu olaylar olduğu anda artık size gerekli tek bir şey vardır, yüksek miktarda para. sebebi de ağır ceza avukatlığı ucuz bir iş değil gayet pahalı bir iştir. ortalama bu tür bir dava için size 15-30bin arası bir tabela açacaklardır.

telefon ile ifadeye çağrılmanız durumunda kesinlikle avukatınızla gidin. avukat (kişisine göre değişir) ilk deneyeceği hamleyi rüşvet olarak seçebilir ve sizi bu şekilde yönlendirebilir. rüşvet olarak 3-5bin arası bir meblağ seçin ve bunu zarfa koyun.

fakat zarfı sakın avukata vermeyin. gittiğiniz muhafaza amirliğinde rüşvet planı yemediyse seçmeniz gereken iki yol vardır.
    olayı inkar mı edeceksiniz, yoksa ikrar mı edeceksiniz? bu senaryolar üzerinde ifadeye gitmeden önce durun ve ifadeye giderken kesinlikle sadece birini seçmiş olun. rüşvet içinizde patlarsa çelişkili ifade göte girer haberiniz olsun.

neyse okumaktan sıkılanlar veya “arkadaş en fazla ne olabilir ki?” diyenler için ben işin sonunu yazayım.

bu yaptığınız alış veriş normal bir alış veriş değildir. uyuşturucu madde ithalatından size dava açılacak ve iyi ihtimalle tutuksuz yargılanacaksınız. çünkü yapılan laboratuvar incelemesinde yukarıda bahsetmiş olduğum %10 karışımın içinde jwh-122 etken madde bulunacaktır.

savcılık hakkınızda tck 188 den dava açacağı için sulh mahkemelerini unutun duruşma ağır ceza mahkemesinde görülecektir ve hakkınızda 10 yıldan 30 yıla kadar yatar isteyeceklerdir.

hukuksal süreçlerin işin içine girmesi bütün bu yaşananların en iyi ihtimalle denetimli serbestlik verilmesi ile en kötü ihtimalle yaklaşık 10-15 yılı size takmaları arasında bir netice ile sonlanacaktır.

şöyle kıyaslayabilirsiniz, bunun yerine uyuşturucu maddeyi torbacının elinden alırken yakalansanız en fazla içicilikten gidersiniz bir bok olmaz.

edit : imla
  • sattığı ürünlerin yüzde doksanının boş olduğu kafa dükkanı. buna mukabil internet üzerinden en rahat alışveriş yapılan sitedir. 5/6 günde teslim ediyorlar ürünleri. fakat söylediğim gibi, ürünlerin büyük çoğunluğu boş çıkıyor.

buradan 6 farklı çeşitten toplamda 26 adet bitkisel ekstazi/herbal ecstasy aldım. yalnızca bir tanesi güzel bir kafa yaşattı, o da mide bulantısı ve karın ağrısıyla birlikte.
    5 çeşit mantar aldım ve hepsi boş çıktı.
    3 tane peyote aldım, henüz denemedim.
    banister ve chacruna aldım. dozajı ayarlayamadığım için ayahuascayı doğru yapamadım. tekrar deneyeceğim.
    hawaiian baby woodrose aldım, hayatımın en berbat saatlerini yaşadım. diğerleri neyse ama bu dayanılabilecek gibi değildi. hiçbir kafası olmamasına rağmen iğrenç bir mide hissiyatı ve ertesi gün yorgunluğu.
    tek iyi yönü teslimat hızı ve temizliği.