şükela:  tümü | bugün
 • blender gibi gpl lisanslı ürünlerin kullanımıyla üretilmiş ilk film. özgür bir film. sitesinden indirilebilen bir film.
  http://orange.blender.org/
 • 500.000 den fazla indirilmi$, yayinlanir yayinlanmaz 2000 den fazla dvd kopyasi satmi$ ozgur animasyon filmi.
 • pixar'ınkileri aratmayacak kalitede, hatta onlarınkinden bile başarılı, 1920 hd versiyonu halka açık bir şekilde sunulan* mükemmel animasyon!! olayı o kadar abartmışlarki websitelerinde nerdeyse bütün video codec çeşitlerinin olabilecek en üst düzey kalitelerinde download imkanı sunulmuş, misal buna 3gp de dahil! filmin karaoke versiyonu için de diyalogları içermeyen ses dosyası da gene websitesinde halka sunulmuştur. bu sayede bu şahane animasyonun yakında babunvari turkish seslendirilmiş bol küfürlü versiyonu da çıkarsa şaşırmayınız hatta bence birden fazla çıkar. ayrıca gene filmin özgün soundtracki de paylaşıma açılmıştır. çok da şukela bir websitesi mevcuttur.

  bu film hollywood'a bir başkaldırı belki de veya en basitinden sıradanlıktan sıkılmış, kendi yaratıcılığı ve hayalgücüne güvenip de işe koyulmuş gençlerin ortaya çıkardığı mükemmel bir eser..
  gönül ister ki türkiye'de de kerem beyit gibi çok başarılı çizimleri olan grafikerlerimiz bir araya gelsin ortak bir senaryo projesinde yeteneklerini konuştursunlar..
  her şey bir yana böylesine anlatılamayacak kadar emek harcanmış olduğu her yerinden belli olan bir filmi internet üzerinden herkese açık bir biçimde paylaşıma açan hollandalı gençleri tebrik etmek, önlerinde saygıyla eğilmek gerek.. ne de olsa amsterdamlı çocuklar, "they're the high ones!"..:))
 • mekan tasarımları harika, atmosferi şahane olan kısa film, animasyon. high definiton versiyonu odamdan daha net bir görüntü sunuyor. teknik özellikler harika ama diyaloglarda ne neyi imgeliyor, söylenen mesaj ne benim açımdan havada kaldı. zaten deyvit linç'i de sevmem.
 • o kadar popüler oldu ki, adeta bir filmiş gibi türkçe altyazı veren sitelerde altyazı çevirileri yayınlanıyor. her animasyon filmin kalitesi böyle olsa keşke...
 • özgür film kavramını oturtma anlamında sınıfta kalmış olsa da, (bkz: galiptir bu yolda mağlup) denesi güzel film, deney, çalışma, sanat şeysi.

  sen git bütün kaynak kodlarını aç, yaptığın yazılım özgür olsun, tüm stüdyo evdeki bilgisayara taşınabilir durumda yani. eloğlu gene gitsin bitmiş filmden parça kesip videoklip yapsın. annem onu yüzüklerin efendisine yapın, burada mis gibi filmi baştan yarat durumu var. eh yapması daha zor tabii, ama bu da fırsat yani. hadi amatörünü geçtim, sanatçıları niye heyecanlandırmadı anlayamadığım film.