şükela:  tümü | bugün
  • thq nordic ve piranha bytes işbirliğinde 2017'de çıkacak bir action rpg. bilim kurgu gibi ama fantastik gibi de bir evrenmiş.

http://www.elexgame.com/

http://store.steampowered.com/app/411300
  • mass effect,fallout gothic karışımı post apocalyptic bir rpg.görüntüler baya iyi.çıktığında büyük ses getirebilir.
  • oynayanlar varsa yorum yazsa da bilgilensek. alıp almama arifesindeyim ve biraz tereddütteyim.
  • doğru düzgün cohcarnage diye bir adam dışında youtubede oynayanı bile olmayan oyun. ben bu pirhanna byte'ı anlamıyorum abi, açık dünyası, diyalogları falan skyrim ile kapışır ama animasyonlar o kadar berbat ki oyun doğru düzgün bilinmiyor bile. ne var biraz yatırım yapsan da şu animasyonları 2011 deki skyrim seviyesine getirsen yıl 2017 yahu!
  • yapılan açıklamalara göre oyun şu haliyle pek oynanacak gibi görünmüyor. başlamak konusunda kararsız kaldım. devasa bir açık alan içermesine rağmen gerek dövüş sisteminin absürdlüğü, gerekse görevlerin haritada gösterilmesi ile ilgili buglar (gidilecek yerin haritada gösterilmemesi ya da yanlış yerde gösterilmesi) oyunun bitirilmesini imkansız kılıyor denilmiş.

sanırım önce piranha bytes'ın bu sorunları çözecek bir extention paketi üretmesini bekleyeceğiz.
  • yaklaşık 7 saat oynayıp hakkında biraz bilgi vermek istediğim (ne kadar olursa artık) bilgisayar oyunu.

optimizasyonu gayet iyi ortalama bir bilgisayarda sorun yaşamadan oynarsınız. dış dünya güzel, grafikleri yeterli ama bir witcher kalitesi veya derinliği beklemeyin.

witcher'dan sonra çok önyargılı başladım (grafikleri ve dövüş sistemini görünce) ama devam edince konusu sardı. acayip bir dünyada geçiyor. yanınızdan velociraptorlar koşarken yukardan uzay gemileri uçuyor. post apokaliptik + uzay çağı + eski çağ.

oyunda beni rahatsız eden en önemli şeyler minimap'te hiçbirşeyin görülmemesi ve dövüş sisteminin saçmalığı. sıra tabanlı gibi ama değil, tuşlara sürekli basıp kombo gibi ama o da değil bir tuhaf.

normal zorlukta bile oyun fore kazık gibi. normal düşmanlar bile çok zor ölüyor, bir de saçma dövüş sistemiyle birleşince cinnet is coming.

ilk hedefiniz yanınıza bir yandaş bulmak olsun. farklı sınıflardan yandaş bulabilirsiniz. ilk zırhınızı ise maalesef çalarak bulabilirsiniz. yoksa turist gibi geziyorsunuz.

internette haritalar vs var, teleport sistemi var ama portallar dağınık ve düşmanların zorluğu adamı hayattan bezdiriyor. karakter geliştirme karmaşık ve geniş çeşitli. jetpackli healer berserker gibi abuk şeyler yapabilirsiniz.

kolay kolay bitecek bir oyun gibi görünmüyor, hele ek paket falan gelirse witcher'ı indirmez ama tahtını sarsabilir.

17. saat editi: silin gitsin, uğraşmaya değmez.
  • playstation 3 zamanından kalma fizik motoru ve grafiklerle çıkış yapan 2017 yapımı oyun. merak edenler için şöyle bir oynanış videosu var.

normalde grafiklere önem vermememe rağmen shadow of war gibi bir oyundan sonra bu oyun 5 sene öncesine aitmiş gibi geldi. dünyası ne kadar geniştir, oynanışı ne kadar zordur hiçbir bilgim yok ama artık 5 sene önceki grafikler ve fizik motoru gözünüzü yoruyorsa hiç oyunu alma zahmetine girmeyin.
  • 2017 yılının en rezalet ve hayal kırıklığı yaratan oyunlarından.