şükela:  tümü | bugün
  • insanlar mordor sınırında yüzyıllarca düşmana karşı savaşıyor. dünyayı koruyor. kurtarıyor. sayısız şehit veriyor. elfler çekilmiş ayrıkvadi'ye uzaktan izliyor. ahkam kesiyor.

isildur denilen monarkın yaptığı salaklık yüzünden tüm insan ırkını suçlayıp yardımı kesiyorlar. bu resmen ırkçılık, faşistlik.

insanlar mordor'a karşı tampon görevi görüyor. elfler sefasını sürüyor. gondor'a giren çıkan belli degil. sınır güvenliği kalmamış. topraklar işgal altında. elf paşalarımız mülteciler gelmesin diye kırk takla atıyor. duyarsız orman elfleri.

en son baktılar yumurta göte dayandı. insanlar düşünce elf toprakları da düşecek. anladılar durumu. miğfer dibi'ne 2 tabur okçu yolladılar. amk resmen hakarettir bu. taşak geçmektir. saruman sınırsız asker basmış geliyor. sen 2 taburla "yardıma geldim" diyorsun. "ulan insan utanır be." diyeceğim ama insan değil bunlar. manitasini sinemaya götürecek oğluna 10 lira harçlık veren baba bile elflerden daha duyarlı ve yardım severdir. pintiler bir de sanki babalarının hayrına yolladılar o 2 tabur okçuyu. artis artis konuşuyorlar. havalar bi'şeyler.

gandalf, eomer ve rohirrimler olmasa miğfer dibi elflerin bencilliği yüzünden düşecekti.

ayrıca elfler burjuva bebesidir. orta dünya'nın en güzel topraklarını kapatmışlar.

cüceler kuzeyde goblinlerle, ejderyalarla savaşıyor, madenlerde çalışıyor, güneş görmüyor, d vitamini eksikliğinden kırılıyorlar. insanlar dünyayı orclardan ve sauron'dan koruyor, bitmeyen savaşlarda can veriyorlar. elfler doğal güzelliklerin içinde havuzlarda sevişiyorlar.

peki elflerin bu denli refah yaşamı, insanlar ve cüceler olmasaydı mümkün olur muydu?

bu güne kadar elfler yakışıklı ve güzeller diye hep iyi sanıldılar. dış görünüşe aldanmayın bu kadar.

düzeltme; legolas hariç #100569482
  • legolas hariç de lan
  • elflerin derdi sözlüğü gerdi.
  • elfler yahudi soyunun orta dünyaya sıçramış dölleridir.
  • kesinlikle ama kesinlikle ırkçı ve kafatasçı olduklarını düşünüyorum.
  • daha sauron'un barad-dur'da yeni yeni palazlanmaya ve ordu üretmeye başladığı zamanlarda götüm götüm valinor'a kaçan bu puştlar değil miydi?

tıpkı gimli'nin de dediği gibi 'sırtımı bir elfe dayayacağıma duvara dayarım daha iyi'
  • adamlar elit kardeşim. üç beş tane it kopuğun yaptığı savaşa ne diye balıklama atlasın. iskandinavlar gibi düşün. onlar da etliye sütlüye pek karısmıyor elit elit takılıyolar. ben cok benzetiyorum zaten. bu dunyanın elfleri iskandinavlardır.
  • (bkz: vegan ibneler)
  • haklı bir söylemdir. elflere o konuda ben de çok kırgınım.