şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: o ne la)
 • determinizmi hayatında duymamış insan ifadesi.
 • darth ecam başlığı konusu.

  (bkz: beyler sakin)
  (bkz: sazan.avi)
 • elhamdülillah kızım 9 yaşında dünya evine girdi ile devam edebilecek cümledir. allah önce akıl sonra fikir ihsan etsin diyorum sözün sahinine.
 • elhamdülillahhahahaahaaaahhhahhh o ne lan cevabını doğuran cümle. birey olmak mı, kendine ait fikirlerin olması mı, o da ne kuzum ?
 • kızım 6 yaşında oryantal gibi dans ediyor cümlesini garipsemeyecek olanların nedense garipsediği durumdur. bu ülkede bunun yarışması yapıldı beyler. küçük küçük çocuklara "bana üç tane. üç de yetmez beş tane ... ver allahım ver ..." diye koca isteyen şarkılar söyletilmedi mi? ne zaman sesiniz çıktı lan.

  aynı kurguyu bir daha yapalım: "kızım şimdi 10 yaşında. anlatacağım olay o 6 yaşındayken oldu. geldi baba "baba göbeğime bak" dedi. ben de göbeğinde bir şey var sandım. sonra başladı oynamaya. sonra ben de "asena" olacağım dedi. hiçbir baskı olmadan şimdi oryantal dersleri alıyor. ileride bale dersleri de alacak"

  10 yaşındaki kızlara makyaj yaptırıp orasını burasını açtırdılar. televizyona yarışmaya soktular. olmadı mı? şimdi bir adamın çocuğun örtünmesinden gurur duyması sizi niye rahatsız etti. giyinmek değil soyunmak rahatsız edici olmalı değil mi? ne istiyorsunuz lan bizden. ailemizi de sizin istediğiniz gibi mi yapacağız?

  şunu o mercümek kadar beyninize sokun burası 1000 yıldır bizim ülkemizdi istiklal harbinde kurtulduğundan beri de bizim ülkemizdir. oryantal dans yapanlar değil başörtülü annelerimiz nenelerimiz silah fabrikalarında çalışmıştır. bu ülkenin ahlaksızlara kalmasını onlar hiç istemezdi.
 • troll inandırma kabiliyetini ortalara döken sahte beyanat. ulan darth ecam her gün sizi sazana getirmekten sıkılacak bu gidişle ama at gözlüklü hıyar sürüsünün hala tek derdi laf çakmak olduğundan aynalı sazanlar gibi atlamaya devam edecek gibi görünüyor. behey şuursuz, idrak yolları tıkalı, araştırıp okumaya üşenerek kendine her sokuşturulmaya çalışılan şeye direkt atlayan budala.. az gözünü açıp bir baksan olmuyor mu? yoksa böylesine inanmak senin de işine mi geliyor? hem kifayetsiz hem şapşal, bu ne biçim ördek yahu?
 • 6 yaşında bir çocuğun, düşünerek kendi kararlarını verebileceğine inanan baba söylemi. 6 yaşında aya gitmek istiyordum, uğraşırsam uçabileceğime de inanmıştım. ağaçtan atlamaktan kollarım kırık içinde. karar verebilme olgunluğuna erişmiş, kendi isteğiyle, düşünerek bu kararı vermiş insanlara kimsenin laf söyleyeceğini sanmam. ama 6 yaşında çocuğun düşünerek karar verip türbana girmesini mantıklı bir hareket olarak görmek de benim kanatlanıp uçmam kadar saçma.