• elhamdülillah kızım 9 yaşında dünya evine girdi ile devam edebilecek cümledir. allah önce akıl sonra fikir ihsan etsin diyorum sözün sahinine.
  • determinizmi hayatında duymamış insan ifadesi.
  • (bkz: o ne la)
  • darth ecam başlığı konusu.

(bkz: beyler sakin)
    (bkz: sazan.avi)
  • 6 yaşında değildim ama çok büyük de değildim. 7 veya 8 diyelim. yaz tatilinde kuran kursuna gidiyordum. eve geldim ve anneme kapanmak istediğimi söyledim. annemin hemen olur diyeceğini sanmıştım neticede kendisi de kapalıydı. bildiğiniz anne tipi kapalılık. annem bir iki saniye düşündü. ne oldu dedi.
    kuran kursundaki hocanın kapanmayanların cehemneme gideceğini, cehenemde 70 kat kuyu olduğunu, her katta 70 oda her odada 70 yılan her yılanın ağzında 70 akrep olduğunu kapanmayanları bu akreplerin sokacağını söylediğini anlattım. aslında hocanın cehennem tasfiri ve açık olanlara uygulanacak ceza uygulamaları çok daha detaylıydı ama çocuk aklım bu kadarını hatırlayabilmişti.

annem bana sen daha çocuksun çocuklar masumdur cehenneme gitmezler. bunları büyüdüğün zaman tekrar düşünürsün dedi. büyüdüm düşündüm çocuk aklımı yalanları ve nefretiyle dolduran o insanlardan tiksindim.

bu vesileyle de annemin ellerinden gözlerinden o aydınlık dimağından öperim.

---------

ek: şu an gezi parkı protestolarının yoğun olarak yaşandığı günlerdeyiz.

kızım eline tencere tava alıp protesto yapmak istiyor. bense kızıma annesinin yolundan gitmek zorunda olmadığını büyüdüğü zaman bunları tekrar düşünmesi gerektiğini söylüyorum. "anne ben senin istediğin gibi biri olmak istiyorum" diyor. ben de" ben senin kendi yolunu kendi çizen biri olmanı istiyorum" diyorum
  • hayretler içinde alıntı yapmalıyım ;

'''aynı kurguyu bir daha yapalım: "kızım şimdi 10 yaşında. anlatacağım olay o 6 yaşındayken oldu. geldi baba "baba göbeğime bak" dedi. ben de göbeğinde bir şey var sandım. sonra başladı oynamaya. sonra ben de "asena" olacağım dedi. hiçbir baskı olmadan şimdi oryantal dersleri alıyor. ileride bale dersleri de alacak'''

araba kullanmak için ehliyet aldığımız bir dünyada çocuk doğurup büyütmek için hiç bir ehliyet aranmamasını kınıyorum arkadaşlar .

yazerken gelen kızgınlık editi : o senin kızın sen hristiyan olsaydın 6 yaşında türbana kendiliğinden girer miydi sorusunu sordun mu kendine be adamım ..
  • kızı 6 yaşında türbana girmek istediğinde "maşallah kendisi istedi" deyip izin veren bir babanın aslında hiç de gerçekçi olmayan bir sözüdür. aynı kız 18 yaşında bara gitmek istediğinde de aynı tepkiyi vereceğini hiç zannetmiyorum.
  • hz. meryem gibi anne olmak gibi fantastik bir tanımı yapan babanın sevinç ifadeleri. annelik kutsal elbet. ancak bilindiği üzere sevişmek kültürümüzde yok. e nasıl olacak bu iş. formül basit. meryem ana gibi annelik. sevişmeden...
  • 6 yaşında bir çocuğun, düşünerek kendi kararlarını verebileceğine inanan baba söylemi. 6 yaşında aya gitmek istiyordum, uğraşırsam uçabileceğime de inanmıştım. ağaçtan atlamaktan kollarım kırık içinde. karar verebilme olgunluğuna erişmiş, kendi isteğiyle, düşünerek bu kararı vermiş insanlara kimsenin laf söyleyeceğini sanmam. ama 6 yaşında çocuğun düşünerek karar verip türbana girmesini mantıklı bir hareket olarak görmek de benim kanatlanıp uçmam kadar saçma.
hesabın var mı? giriş yap