aynı isimde "eli (sözlük yazarı)" başlığı da var
23 entry daha
  • 2019 yılı netflix yapımı film. korkutmayan zaman zaman gerdirmeye çalışan ama sıkmayan, merak uyandıran bir film. sonunda şeytanla baba oğul olmak enteresan. sonda ters köşe yapmak için konuyu biraz zorlamışlar. filmdeki şeytanın kızı büyüyünce taş olabilir. hatta imam nikahına ikna olursa resmi nikahtan sonra, evlenilebilir bile.
  • hayatımda izlediğim en saçma 5 filmde kendine yer ayırmış netflix filmi. bunu izleyeceğinize sırt üstü uzanın 2 saat boyunca mal mal tavana bakın daha iyi valla.

--- spoiler ---

doktorun birden rahibeye dönüşüp bilimsel aktivite gerçekleştirdiği odada exorcisme başlaması neydi ya la :) bi de babasının suratının patladığı sahne hayatımda gördüğüm en sikko efektlerden birine sahipti. hadi her şeyi geçtim madem orası içine şeytan gaçmışları çıkarttığınız bir merkezdi ve anası da bundan haberdardı da o mezarı bulduğunda niye o kadar irkildi amk.? gerçi ben de şey buldum kıllısını arıyom di mi şu an. :)
    --- spoiler ---
  • güzel başlamış, sonucunda sıçmış batırmış bi de tüy dikmiş televizyon filmi. netfilix’in son çöpü.
  • bir nettlix filmi, ama ne film, senaryosu ilkokul çocuklarına yazdırılsa daha iyi şeyler cikabilirmiş ortaya.
    normalde filmleri gömmeyi sevmem zira çekim aşaması ve sonrasında ne kadar emek gerektirdiğinin farkındayım ama bu film başka. resmen izleyiciyi salak yerine koyup şaşırtarak başarı elde edebileceğini düşünen ekip tarafından hazırlanmış. tamam sinemada hikayenin izleyiciyi şaşırtması beğeni düzeyini arttırır ama sen sırf izleyiciyi şaşırtayım diye hikayeyi saçma sapan bir yere götürür karakterleri de öyle oynatırsan kusura bakma ama avucunu yalarsın.

--- spoiler ---

tanrıya dua ettim, o cevap vermedi ama başka biri cevap verdi.

yani bu ablamız bebek istiyor ve dua ediyor, duasına karşılık da şeytan onun çocuk sahibi olmasını sağlıyor. ha bir de taahhütte bulunuyor çocuk bana benzemeyecek diye. oldu anam.

madem çocuk şeytani bir varlıktı anne bunu nasıl fark etti de çocuğu kandırarak dış dünyaya alerjisi olduğuna inandırdı. bununla ilgili izleyiciye tek bir ipucu bile verilmiyor.

madem çocuk gerçekte hasta değildi neden dışarıdayken kıyafeti küçücük yırtılınca rengi bir anda pancara dönüyor sevgili yapımcı ekip?

çocuğun kardeşleri öncesinde tedavi icin (!) aynı eve götürülüyor ve üçü de öldürülüyor. madem maksadınız öldürmek neden bu kadar zahmete giriyorsunuz? ayrıca yukarıda başka bir yazar arkadaşın da dediği gibi anne mezardaki cesetleri görünce neden bu kadar şaşırıyor?

ya çocuğun kurban edileceği ana kadar doğaüstü yegeneklerinin farkında olmamasına rağmen hançer kıça saplanacakken bir anda süper güçlerini istediği gibi kullanabilmesi?

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

--- spoiler ---

aslında asıl mevzu sırf izleyiciyi şaşırtmak için yapılan üçkağıtlar. neyse, ben beğenmedim.
  • yapımcı, ortaya karışık yapalım çocuklar demiş; biraz ondan biraz bundan. imdb puanı tam kararında 5,9 . konu umrumda değil biraz gerilim istiyorum diyene uygun.
  • biraz önce izlediğim netflix filmi. kurgu ve senaryoya biraz daha özenli davransalardı hakkaten sağlam bir gerilim filmi çıkarmış. son kısmı aceleye getirilmiş gibi biraz daha zaman ayrılıp olay mevzuya bağlansa çok iyi olurdu. son kısım da efekt ve sahneler bence iyidi.
  • aslında güzel başlamıştı ya djdjdj ne bileyim sonunda çok güldüren film
57 entry daha
hesabın var mı? giriş yap