• (bkz: manajans) ın kurucusu.
  • vitali hakkonun sapkaci dukkani icin bir ilan hazirladiktan sonra hayatini reklamciliga kaydirmis, türkiyede reklamciligin tam anlamiyla faal hale gelmesinde basrolu oynamistir. 55 seneyi devirmistir mesleginde.
  • işinin hala başındadır.
  • manajans'ın "bay acıman"ıdır.
    hala işbaşında mı bilmiyorum ama 2-3 sene öncesine kadar stajyerlerle filan birlikte oturup brain storming yapıyordu hala.
    reklamcılık sektöründe ağızdan ağıza aktarılan anekdotları vardır, efsane kişiliklerden biridir. kural haline gelmiş en önemli laflarından biri "put it on paper"dır. bu yüzden manajans'ta bütün işler yazılı halledilir.
    (bkz: yaş yetmiş iş bitmemiş)
  • manajanslılık ruhunun babası
  • (bkz: duayen)
  • siki bir toplantida, epeyce bir sure gectikten sonra havayi koklayip "ter kokuyor... iste simdi calismaya basladik..." dedigi rivayet edilir...
  • guzel stratejiler gelistirmis kisilik, soyleki;

zamaninda
    calisma grubu ile hafta sonu tatiline cikmadan once toplantilar yaparmis
    ve o hafta ne kadar verimli calistiklari hakkinda iyi dileklerini bildirirmis
    toplanti tam bitmeye yakinken de biraz daha beklemelerini isteyip
    onumuzdeki hafta baslayacaklari brief i verirmis
    boylece hafta sonlari insanlarin kafasinda surekli o brief olurmus...
  • eski patronum. manajans thompson idi o dönemde şirketin adı. hem reklam hem de halkla ilişkiler alanında faaliyet vermekteydi. yapılan salak bir strateji hatasıyla hali hazırda en önemli müşterilerimizden biri olan arçelik 'in açtığı konkuru kaybettiydik. işine aşık bir insan. sadece çok fazla çalıştırır. yanında çok fazla şey öğrendim. ajans tecrübesi edinmek isteyen bir halkla ilişkiler uzmanı için ideal bir okuldur kendisi. ancak yaklaşık 5 senedir ne durumdadır bilmiyorum.
  • eli acıman reklam sektöründe iş yapmaya, yani aslında türkiye'de reklam sektörünü oluşturmaya başladığında ortada henüz onun ne yaptığını anlayabilecek kimse bile yoktur... kurduğu ajansı tescil ettirmek için istanbul ticaret odası'na gider, görevli memur rutin ayrıntılardan sonra asıl soruya gelir:

- mesleğiniz?
    - reklamcı...
    - ...
    - reklamcı...

memur şöyle bir süzer acıman'ı ve formdaki meslek hanesini doldurur:

"komisyoncu"

birçok kaynağa göre aslında türkiye'de reklamcılığın başlangıcıdır bu görüşme...
hesabın var mı? giriş yap