şükela:  tümü | bugün
 • martell hanedanındandır. robert baratheon isyanı sonucunda tywin lannister'ın kadrolu kasabı gregor clegane tarafından kendisine tecavüz edilmiş ve prens rhaegar targaryenden olan çocukları rhaenys ve aegon ile birlikte katledilmiştir.

  robert baratheon demir tahta oturunca jon arryn'i kral eli seçmiş, o da martell hanedanıyla bozulan arayı düzeltmek için elinden geleni yapmıştır.
 • kardeşi oberyn martell'in intikamı uğruna can verdiği kadındır.
 • bir zamanlar güneyin en güzel hatunu olarak alınan dorne prensesi, rhaegar targaryen'in lyanna stark için yüzüstü bıraktığı inanılmaz narinlikteki o muhteşem kadın... greagor cleagne tarafından tecavüz edilip katledilmiştir. kardeşi oberyn intikam alma yolunda hayatını kaybetmiştir.
  (bkz: rip dorne'un güneşi)
 • rhaegar targaryen'den rhaenys targaryen ve aegon targaryen isimli iki çocuğu vardı. mountian tarafından oğlu aegon'un kafasının parçalandığını gördükten sonra tecavüz edilip öldürüldü. aslında deli kralın eşi ve çocuklarıyla kaçması planlanıyordu fakat martell'lerin desteğinden emin olmak için kalede tutuldu.
 • ay lyanna&rhaegar true love <3 diyerek eblek eblek sırıtanların görmek istemediği kadindır.

  rhaegar karısını aldatıp lyanna ile kaçmış, yeni yürümeye başlayan rhaenys ile henüz süt emen aegon'u yani çocuklarını da arkasında bırakmıştır. elia ve çocuklarının akıbeti ise deli kralın insiyatifine kalmış ve bu onları ölüme götürmüştür.

  elia'nın hikayesi her zaman içimi parcaladı, en başından beri. terkedilmiş, aldatılmış, bebeği göğsünden alınıp beyni duvarlara vurularak patlatılmış ve ona izletilmiş, tecavüz edilmis ve öldürülmüs. ne icin? true love lyanna &rhaegar için. gercekten cok romantik. (evet evet biliyorum azor ahai vs. bu elia'nın hikayesini daha az trajik yapmıyor yine de.) herkes esas kız/oğlan olduğu içim kimse elia değil kitapları okurken.

  oberyn her zaman yılandı ama kardeşinin intikamını alamadı. elia ve çocuklarının ve oberyn'in intikamını asıl alacak kişi doran martell dir. çünkü o bir çimen.. kim çimenlerin üstünde yürümekten korkar ki?

  (bkz: dornish princess) (bkz: elia of dorne)
 • game of thrones dizisinde nedense yer almamış karakter.
hesabın var mı? giriş yap