şükela:  tümü | bugün
  • kübalı müzik üstadı. buena vista social club üyesi. chan chancompay segundo ve ibrahim ferrer ile seslendirenlerden bir tanesi. son olarak afrocubism ile karşımıza çıkmıştır.
  • http://www.vimeo.com/10174186 adresinden izlenebilir.

    çalınan şarkının adı al vaiven de mi carreta 'dır.
  • kişisel görüşümdür; buena vista social club ekibinin bel kemiği olduğunu düşündüğüm tatlı dayı. bu kanıya varmamın sebebi ise bvsc'nin efsane olan ilk albümündeki tüm şarkıların 1980 ve 1996 arasında bu adamın çıkardığı albümlerde bir şekilde tamamen aynı düzenlemeyle yeralmış olması ve bvsc albüm kayıtlarında tarz olarak ciddi ağırlığını koymuş olmasıdır. herhangi bir eliades ochoa albümü dinlerken bvsc albümü dinliyormuş zannedersiniz. bu kanıya yaklaşık 20 yıllık bvsc ve ochoa dinlemelerimden sonra vardığımı da söyleyebilirim.
  • buena vista'nın vazgeçilmezi ve demirbaşlarındandır kendileri. kovboy şapkası ve kendine özgü tarzı ile karizmatik ve sevimlidir. sesi de oldukça güzeldir ve parçalarda sert harfleri baskılı kullanmakta ve kendi tarzını yaratmaktadır. buena vista ekibi ile oldukça uyumlu ve neşeli konserler vermiştir. konser esnasında ekip mensuplarına yaptığı muziplikler dikkati çeker. compay segundo ile hatırı sayılır dostlukları olması ile beraber compay'ın 2003 senesinde sonsuzluğa göç etmesi ile derin üzüntü yaşamıştır. birlikte seslendirdikleri chan chan isimli parça ile izleyenleri bulutların üzerine çıkarmıştır. pintate los labios maria adlı parçasındaki gitar ve ardından gelen trompet ezgileri müzik ziyafetinin ötesindedir. bir bakıma kendisini öne çıkarmayarak buena vista social club'ın gizli efsanesi olmuştur. buena vista'nın hatırı sayılır bir çok ezgisinin ve parçasının ilham kaynağıdır. son olarak ekipte sağ kalan efsanelere bir kaç yeni üye eklenerek buena vista social club adına orquesta buena vista social club olarak adios yani veda turunda omara portoundo efsane diva kişisi ile beraber tura çıkmışlardır. bodrum'da izlemeye nail olduğum konser için şunu söyleyebilirim ki; hayatımda görmüş olduğum ve bundan sonra da bu kadar güzelini bir daha göremeyeceğimi düşündüğüm konserdir.