• elfler yaşasaydı sadece bu adamdan giyinirdi bence. o nasıl güzel danteller, tüller... o nasıl güzel kesimler, renkler... her şey kararında. hem zarif, hem sade, hem şık, hem seksi, hem masum. tam da bir dişinin olması gerektiği gibi.

en pahalı markaların bile made in china ekolüne dönüştüğü moda sektöründe, kalitesiyle parayı hakeden nadir isimlerden olduğunu düşünüyorum.

ve ölmeden önce bir tane elbisesini giymezsem gözüm açık gider çok net. kötülemeyiniz, bakınız, anlayınız:

http://origin.www.glamour.com/…couture-green_fa.jpg

edit: link.
  • 4 temmuz 1964 doğumlu, lübnan asıllı dünyaca ünlü haute couture modacısı. her koleksiyonunda en az 10 gelinlik barındıran, doğu ile batının sentezini tasarımlara yansıtmada süper başarılı, takdir edilesi şahsiyet. lakabı ortadoğu'nun versace'i.
  • asil, şık, zarif sıfatlarının vücut bulduğu kıyafetlerin tasarımcısı.

tek kelime ile "büyüleyici"....

imkanım olsa, ruhumun tek tercihi olurdu. o kadar işte....
  • giymek istediğim gelinliğin yaratıcısı. gerçi, sevgilim; mahmutpaşa'dan alacağı beş metrelik tülle aynısını kapıcının hanımına diktireceği söylüyo ama. bakalım artık, kısmet.
  • sofistike kelimesinin elbise haline bürünmüş halidir.
    farklı şekilde de olsa profesyonel tasarım yapan biri olarak soyluyorum, her elbisesinin bir hikayesi var. tasarım ekibinin ise bilişsel düzeyde bir tarz birlikteliği...
    aynı ekip sandalye tasarlasa da aynı tarz naifliği ve çekiciliği hissederdik, bardak da tasarlasa.

çok beğeniyorum ezelden.
  • cennette kıyafetleri o dikecekmiş.
  • peri kostümü gibi elbiseler tasarlıyor. böyle dokunsan eriyecekmiş gibi görünen incecik şifonlar falan. bakarken bile insanın içi bir hoş oluyorsa giyince ne olur düşünemiyorum.
  • modayla sanatı birleştirebilmiş nadir modacılardandır. yaptığı giysiler gerçekten sanat eseri gibi, kullandığı renkler olsun, seçtiği kumaşlar olsun, her şeyi öyle ölçülü ve güzel bir şekilde bir araya getiriyor ki, insan bakmaktan bile keyif alıyor resmen. elfler gerçekten var olsalardı kesin elie saab giyerlerdi.
  • hem müthiş seksi hem de sade olabilen olağanüstü kıyafetlerin yaratıcısı *ödül törenlerinde beğendiğim bütün kıyafetlerin altından bu adam çıkıyor. giyme şansımız yok tabi, napalım allah sahiplerine bağışlasın...
  • yaptığı her bir eser kalbimizdeki bıçak darbesi olarak yerini alıyor.
hesabın var mı? giriş yap