şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aşağıdaki yöntemi kullanarak sanatçı olmuştur kolayca. siz de deneyebilirsiniz.

  nasıl sanatçı olunur?
  baba parası ile antin kuntin bir okula gidin yurtdışında. yurda dönüp kadıköy yeldeğirmeni'nde eski bir ev bulun. yüksek tavan, yıkık dökük. kaporasını verip emlakçıdan çıktığınız an sanatçısınız. hadi geçmiş olsun.

  sanki bana kurt cobain amına koyim. hey allah'ım.

  http://www.youtube.com/watch?v=7huqz3ybreg

  edit: yazmasam olmayacak. sanat eserine bakıp "ben anlamadım demek ki kötü" diyen insan salaklığı ile yazılmadı bu entry. biri "bunu ben yaptım ve bu sanattır" dediğinde o sanattır. ancak bu sanatı beğenip beğenmeme özgürlüğü de bizim elimizdedir. inşaata sıçan adam ile bienalin halısına sıçan arasındaki tek fark birinin sanat adına hareket etmesi, diğerinin öğlen yediği lahmacunu vücudundan atma isteğidir. ve evet bienal halısındaki sanattır. tekrar söylüyorum bunu salakça bulmak, küfür etmek, saygı duymamak da herkesin doğal hakkıdır. öyle bir şey görsem "senin ben tıynetini sikeyim" derim mesela. ama o boku kürekle temizlemek de olmaz. dikkat edilmesi gereken nokta tam olarak burası. her yapılanı algılamak, sindirmek, keyif almak zorunda değiliz. bin tane müzik türü var, "ben caz seviyorum, diğer türleri sevmiyorum hepsi ölsün gebersin" diyemiyoruz ama iş resme heykele gelince ortak bir zevk varmış gibi davranıyoruz. işin kötüsü az buçuk özgürlükçü düşünen insanlar bile gereğinden fazla coşabiliyor bu durumlarda.

  video'daki küçük hanımı eleştirme sebebim çizdikleri değil artık 90'larda bırakmamız gereken "kamera görünce acaip cool olmalıyım ki şanım yürüsün" tavrıydı. en basit deseni çizmekten aciz insanın yeni gelinin sike sarılması gibi modern sanata koşması cidden dayanılır gibi değil, ama beni deli eden bu değildi.

  tabii ekşi geleneği olan sistem işledi.
  1- güldüren entry'ler.
  2- şakanın bokunu çıkarıp işi küfre vardıranlar.
  3- oha bir sürü eleştiri var, dur kızı savunayım da farklı olayım belki kız düşürür sikerim bu farklı tavrımla diyen mallar.
  4- "abi viral bu ya" diyen amırcık otları.

  özellikle bu son gruba kim "viral" kelimesini öğrettiyse ben asıl onun amını dizine indireyim. ulan ne iş arkadaş, ne görseniz viral diyorsunuz. he amına koyim kız para verdi bana, ben de süper reklamını yaptım. ulan insan bu videoyu youtube'den kaldırmak için uğraşır izletmek için değil. kafada kapişon "meeh meeeh" diye konuşmaya çabalıyor, niye yayılmasını istesin?

  yani derim ki bırakalım yapsınlar (ki bizden izin almıyor kimse). onlar da izin versin içimizden geldiğimce eleştirelim. sonuçta erkeğe el uzatmayıp "aiyy" diye saklanan kadınlar var bu memlekette. onlar gibi olacağına sikimsonik miki fareler çizsin ben razıyım.
 • kendi tanımıyla post-sürrealisttir.
  oysa görülmektedir ki sadece (yine kendi kelimeleriyle) "falaan filaan"dır.
 • (bkz: ciddiyetsiz)
  (bkz: nezaketsiz)
  (bkz: post-sürrealist)
  (bkz: otobiyografik)
  (bkz: mutlu)
 • bir rok edası ile "haydaaaaaaa" çektiğiminin sanatçısı hemi de mutlu post-sürrealistmiş. bir tane abla vardı adını unuttum müzik yapığını sanıyordu türüne de "eğlenceli rock" diyordu ama bir yarrock'a benzemiyordu o'nun gibi bir şey lan bu.
 • erkek kardeşiyle aralarının nasıl olduğunu merak ettiğim sanatçı.

  twitter.com/ahmetalperkocak
 • --- spoiler ---
  proje ilk önüme geldiğimde
  --- spoiler ---

  01:25

  voink voink.

  türkçe çok güzel gelsene.

  bir de mutluymuş. acaba mutsuz hali nasıl?
 • sümer kolçak'ın kuzeni falan filandır.
 • parodi olmasını ağmmmm umduğum mmm bir sanatçı. post-sürrealistmiş kendisi evet.

  edit: paint kullanarak çizgi film karakterlerine ekstradan bir göz, ağızlarına cigaralık ve bazen de pipi ekleyip kopyala yapıtıştırı da sakınmayınca post-sürrealist olunabileceğini bizlere öğretti kendisi, kıskanıldığını falan yazanlar olmuş, ne garip. bir de kendisi üzerinden düşünüp sorgulayabilen insanlara bok atmaya çalışan mallar oldu, ardından aileyle ilintili birtakım gerçekler ortaya çıkınca önce yazdıklarını tamamen değiştirip sonra da sildiler. hepsine sevgiler.
 • (bkz: falan filan)