• bilgi universitesi vcd bölüm hocalarındandır, seneye sabancı universitesine geçiyor.
  • photoshopla konusarak anlasabilen, typography, editorial layout gibi dersler veren grafik tasarimci, ressam hoca.
    "aptal ressam olur ama aptal tasarimci olamaz" ogretisi gibi carpici aciklamalari vardir.
  • 1953 istanbul dogumlu turk ressam. 1975-76 yillari arasinda londra'da
    1980-83 yillari arasinda new york'ta calismistir; 1984'ten beri de istanbul'da calismaktadir. new york, brookly museum, michigan cranbrook museum ve ankara devlet resim ve heykel müzesi'nde eserleri bulunmaktadir. guncel isleri genellikle galeri nevde sergilenir.
  • sabancı'ya geçmeden önce bilgi'deki öğrencilerinin mail listesine mail ataralk artık sizinle görüşmeyeceğim diyen 1-2 senede bir okul değiştirmeyi kural edinmiş, eras fontuyla light tasarımlar yapıldığında memnun edilebilen kedi delisi olan beşiktaş'taki 3-4 katlı evinde yaşayan, photoshop ilüstrasyonlarıyla resim piyasasına giren grafik eğitimcisi; iyi bir hocadır ama.
  • soz konusu mail sabanciya gectikten cok sonra atilmis olup, okul degisimi ile bir baglantisi bulunmamaktadir.
  • belli yaştan sonra büyük evlerde kedileri ve kendileri ile başbaşa yaşayan kadınların his ve hissiyatı üzerindeki fikirlerimizin sebebi olmuş, bir "yataktan kalkmama", "evden çıkmama", "lab'e uğramama" sebebi. iyi bir tasarımcı, iyi bir sanatçı ve kesinlikle korkunç bir insan. bir ömür uzak kalmak dileğiyle kendisine millerce öteden el sallamak, hatta hareket çekmek istiyorum.
  • tasarım ilkelerini, mac'in dayanılmaz çekiciliğini, örnek oluşturmak suretiyle nasıl giyinmememiz gerektiğini, bazı insanların prozac üzerinde yaşaması zorunluluğunu ama en çok da belli bir yaştan sonra insanların bekar kalmaması gerektiğini öğretti bana bu insan. o sebeptendir ki kısmetimi arıyorum, çeyizim hazır, arabam var, dantel işi bilirim, her çeşit yemek yaparım.
  • ayrıca sürekli kullandığı kelime grupları vardır ki :
    -çok güzel olmuş, yani bu kadar olur...
    -ellerine sağlık...
    -ya şuraya koy fotoğrafı, sonra da bitsin gitsin...
    -işler atıldı mı?(hoca bilgisayarına)
    -bu çizgi ne burada yaa, yani nefret ettim bu kadar olur...
  • "hocanin dedigini yap yaptigini yapma" ogretisi ile kendisine yaklasilmasi gereken, bana sahip oldugum nitelikleri effektif bicimde kullanmami ogreten yegane insan.
hesabın var mı? giriş yap