• dunyanin her yerinde, her saniyede, milyonlarca kadinin basina gelen bir talihsizligi yasayan talihsiz kadin... yasadigi daha buyuk talihsizlik ise, babasinin boyner, babasinin arkadasinin ozkok olmasidir...

bir kadinin fake id sahibi olmasi, hafta basi klube gitmesi, kendisine saldiran birini sozle ikna etmesi ve hatta hadi abartalim, hayatini fahiselik yaparak kazaniyor olmasi bile, saldiriya ve tacize ugramasini hakli cikartir mi sorarim size...

elif boyner, son derece agir bir sey yasamis, budur...
  • öncelikle, bir şey tetiklemeyeceğimi umarak yazıya başladığımı belirtmek isterim.

yemek bozukluğu problemi olan okur ve yazarlar için bundan sonrası şifa da olabilir bela da, tercihi kendilerine bırakıyorum.

az önce joe dispenza'nın videolarında fıttır fıttır gezinirken, kendisinin testimonial'ına denk geldim. ve bu vesileyle, ikizi olan ayşe boyner ile birlikte çok zor bir süreç geçirdiklerini, alternatif terapiler ve ayahuasca dahil her şeyi denemelerine karşın blumia'dan kurtulamadıklarını, son çare olarak elif boyner'in joe dispenza'nın kitabını okuması ve programına katılmaya karar vermesi neticesinde, düğümlerin çözüldüğünü öğrendim.

yeme bozuklukları, yeni yeni farkına vardığımız, ne yazık ki utanç nedeniyle daha da altında ezildiğimiz bir konu.

ben "asıl" yeme bozukluğu olarak görülen anoreksik ya da blumik spektrumda olmasam da, tıkınırcasına yemek yeme / binge eating sorunundan muzdaribim.

yazarken çekindim zira elif (ya da ayşe) belki yeniden bu sorunla uğraşıyor olabilir - veyahut bu konu, magazinel bir tona kayabilir ve esas mesela gözardı edilebilir diye korktum.

neyse, amacım yalnızca teşekkür etmek. cesurca bunu paylaştığı için, utanç yerine kabul koyduğu ve bana da iyi geldiği için.

dilerim rahatsız edici/tetikleyici bir etkisi olmaz.

ezcümle: bu dertlerle uğraşıyorsanız, lütfen bir de utançla eziyet etmeyin kendinize, yeterince zorlanıyorsunuz zaten.

videoyu izlemek isterseniz (ingilizce)
  • kendisi gecen sene ozel yuzyil i$il lisesi'nden mezun olmu$tur. bu sene de nyc'deki parsons school of design'da egitim gormektedir. bugunku* hurriyet gazetesi'nde okudugumuza gore gecen hafta new york'ta bir gece kulubu ciki$inda kacirilmi$ ama kendisini kaciran ki$i ile 3 saat konu$tuktan sonra i$i halletmi$ ve kurtulmu$. aferin ona, i$te turk kizi boyle becerikli olmali. ay$e boyner adinda bir ikiz karde$i vardir.
  • 19 yasinda olmasina ragmen new yorkta gece klubune gidebildigine gore nasil bir fake id sahibi oldugu, hatta hafta basinda klupte ne isi oldugu, telefonunu almaya kendisi gitmek yerine niye arkadasini yolladigi, ve arabadan atlayip kacmis olmasina ragmen, ertugrul ozkokun yazisinin basinda niye kaciran sahistan ikna yoluyla kurtuldugunu yazdigi merak edilen hatun kisi. (bkz: ertugrul ozkok/@dem)
  • daha demin zoom'da gördüğüm kız kanımca pek hoş kız değil, ancak kızın düşmesinden neden teoman'ın sorumlu tutulduğunu anlayabilmiş değilim daha sonrada teoman'ın evine gittiler galiba ama ikizide olduğu için birde sabahta ve hürriyette ayşe boyner'in teoman'la birlikte olduğunu yazmaları üzerine acaba bi karışıklık mı var diye düşündüm
  • cem boyner in ikiz kızlarından biri.
  • küçük boyner;cem boynerin bilgün dereli'den olma ikiz kızlarından, ayşe adında ikizi vardır bir de ve emine adında kardeşi
hesabın var mı? giriş yap