şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • akp'nin binlerce torpillisinden sadece biri. şaşırtmayan bir şekilde kartal anadolu imam hatipli olup hiçbir vasfı olmamasına rağmen berat abisi sayesinde türk hava yolları'na "atanmış" bir hanımefendi. akp çocukları hesabının bugün flood yapıp füzeyle vurduğu kişidir kendisi. bakalım önümüzdeki günler bize daha neler gösterecek.

bol dua.

kaynak

edit: arkadaşlar kartal imam hatiple de genel olarak imam hatiplilerle de derdim yok. ancak üst kademe mis gibi yerlere hep aynı yerden insanlar geliyorsa ve geldikleri yer çok da matah değilse bu vurgulanır. sonradan aldığı eğitimleri ben de gördüm ancak bu arkadaş bulunmaz hint kumaşı değil. benzeri veyahut üstünde eğitimler alan tanıdıklarım var, boşta gezen. o mevkiye gelebilmek için okuduğu kadar da iş tecrübesi olması lazım. burada güzelleme yapmanın anlamı yok. atomu da parçalasa ülkenin bakanına abi çeke çeke kendini zorla bir yere atmış olduğu gerçeğini değiştiremezsiniz.

edit2: noldu ya foton gitti

edit3: okuluna takılmış gelip mesajda sövüyor bazı sığır arkadaşlar. bilmiyorsanız öğrenin

edit4: linkedin sayfasından önce fotoğraf gitmişti. şimdi komple profil gitti.

edit5: izahı olmayanın mizahı olur.

edit6: meraklıları için kapanan linkedin profili

edit7: burada yazanların kimilerinin üşengeçliğinden kimilerinin de kapalı olan wikileakse giremediğinden mailleri hiç görmediklerini düşünüyorum. hem herkesin daha rahat ulaşması hem de yarın bir gün wikileaksteki mailler de tarihin tozlu sayfalarına karışmadan hazır elimizin altındayken görmeniz için konuşmaları burada arşivlemek, kendimce tarihe bir not düşmek istiyorum. bir kişinin bile gerçekleri görebilmesi benim için çok değerli.

ilk mailler 2010 yılından. berat albayrak çalık holding'de. berat albayrak'la elif can yetim görüşüyorlar. ne görüştüler, nerede görüştüler bilinmez ancak elif hanım kızımız bu görüşme için dünyalar kadar, hatta dünyalardan çok teşekkür ediyor.

daha sonrasında elif can yetim çalık holding'den ayrılıyor. ayrılma sürecini, yaşadıklarını, ayrılırken başkalarıyla yaptığı konuşmaları, çilelerini (!) berat abisiyle paylaşıyor. 1 2 3 4 5

yurtdışına giden hanım kızımız londra veya new york'ta çalışmak istiyormuş. bak bak seçeneklere bak. hatta o zamanlar da tıpkı daha sonra olacağı gibi pozisyonunu bile kendi belirlemiş, internship olarak başlayabilirmiş. istek üzerine, ne güzel. üstüne de krema. 1 2

başkası yapsa tukaka yapılacak bir mevzudur ama söz konusu elif hanım ve berat bey olunca art niyet aramamak gerekir. ancak yine de ekleyelim. sabah gazetesinde çıkan bir haberden sonra elif hanım evli olan berat bey'e kravatını beğenmediğini ancak yüzünün her zamanki gibi huzur verici olduğunu söylüyor.

doktorayı bir an önce bitirmeliyim, çünkü evlenmem gerekiyor mu? vizyon gibi vizyon

bir takım yağlamalar ve de ballamalar. sakal çok yakışmış

bilimum bayramlarda ve kandillerde kutlama mailleri atılmış. ikilinin muhabbetinin seviyesini göstermesi açısından birini paylaşmak gerekiyor. bayram kutlaması için atılan bayram mailindeki hitabetin güzelliğine bakar mısınız? bayram geliyor bayram yalele yalele

iddiasına göre yeni iş yerinde elif hanım kızımıza (ama sadece ona) mobbing uygulanıyor, abisine şikayet etmek istiyor. abisi de kayıtsız kalmıyor. 1 2

iş yerindeki arkadaşları konusunda rahatsız olan elif hanım bu kişiler hakkında gereğinin yapılmasını (!) istiyor. berat albayrak'a acıdım. adam acaba hiç içinden eeaahh işim gücüm yok senle mi uğraşacam lan demiş midir acaba? zira okurken ben sıkıldım. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

zeliha hanım'la çekişmeler bitmiyor. dizi tadında, otur izle. 1 2

zeliha hanım yetkili bir abi olduğunu anladığımız ahmet beye şikayet edilmek üzere randevu alınıyor, şikayet ediliyor ve o da ne? bingo! elif hanım kızımız bir anda 3.havalimanı projesine dahil ediliyor! 1 2 3 4

zeliha hanım nihayet (!) görevden alınıyor, yerine de sevdiği biri getiriliyor. elif hanım kızımız çok mutlu. aldıranın abisi olup olmadığını merak ediyor.

bu arada elif hanım kızımız 2008'den beri bank asya'ya da girmeye çalışıyormuş lakin bank asya kendisini kaale almamış. tmsf bankaya el koyunca da pek bir mutlu olmuş.

temizlik zamanını var eden rabbe sonsuz şükürler olsun. gün gelir biz de böyle bir dua ederiz inşallah (!) 1 2

anlatabildim mi? bence anlatabilmişsin.

yeni türkiye demek temizlik demek (!)

yeni göreve gelenlerin hepsi kartal imam hatiptenmiş ama kimsenin onunki gibi bir başarısı yokmuş. 1 mail ekinde eşsiz başarısını da paylaşmış. ekte ne var, bakıyoruz. o da ne? ooo shit! kartal imam hatibi okul ikinciliğiyle bitirme şilti (!) başarılara gelin sevgili seyirciler! 2

emre alp de şutlandı. ne güzel, ne güzel.

kız tepeden tırnağa değişiklik istiyor abisi, bir el atıver.

yanlış anlaşılmasın, kendisinin hiç makam mevkide gözü yoktur. 1 ilahi damat bey, siz de çok espritüelsiniz. 2

elif daha fazla beklemek istemiyor, zira karar alacak. 1 ama abisi bekle diyor. 2

abisi söyler misin bu işler nasıl oluyor?! abi şaşkın, hangi işler? 1 biz de meraklıyız, acaba hangi işler? devam ediyoruz ve bakıyoruz. hangi işlermiş? şirkette yeni atamalar olmuş, buraya dikkat, niye kimse elif yetim bizim adamımız deyip onu değerlendirmiyormuş? bunun olması için ne gerekiyormuş? e yuh artık! 2

yanlış olmasın arkadaşlar, artık abimiz bu sıralarda bakan oldu. bakana gelen maillere bakın.

haksız mı kız abisi?
    cevap bekliyor?
    hala cevap bekliyor?
    al işte cevap vermedin yanına geliyor
    geliyor di mi?
    bak küstü işe de gitmiyor

bakanımız daha fazla dayanamıyor ve cevap veriyor, hayırdır sıkıntı ne? hep beraber bakalım sıkıntı neymiş?

elif hanım atama bekliyor. (ülkedeki herkesin beklediği gibi) ancak ataması yapılmıyor. bizim süper zeka karakterimizin nasıl ataması yapılamaz?! olabilir mi ya öyle bir şey? başlıyor şikayete. neymiş? göreve atanan muhsin bey sosyal hayatı olmayan bir kişiymiş. kabahate bak! sosyal hayatı olmayan birinin ne işi var lan thy'de?! genel müdüre sormuş, nasıl oluyor bu iş diye. genel müdür de demiş ki torpilsiz atama yok gardaşım. elif kızımız napmış? en kallavisinden torpilim var, el mi yaman bey mi yaman demiş. resmen torpil savaşları var dostlar! benim torpilim senin torpilini döver. lükse bak. elif kızımız 3 farklı müdürlük talep etmiş bir de. çok da düşünceli maşallah. şu da olur, bu da olur, bu da olur demiş. ay canım, ne düşüneceli (!) ayrıca atanan kartal imam hatipliler de kendisine yardım etmesi gerekirken hiç yardım etimyorlarmış, ba ba ba ba ba! ayriyetten diyor ki 5 yıl içinde de her türlü üst mevkiye elif can yetim taliptir, bu da böyle biline. lan bu ne özgüven, bu ne makam mevki sevmeyen insan hareketleri, bu ne bohem ya?! 1 2 3 4 5 6

neyse darlana darlana ik'dan randevu alınmış, elif hanıma opsiyonlar sunulmuş. maşallah!

yönetim kurulu başkanıyla görüşecek ama bir türlü görüşemiyor. sabırsızlıktan ölecek. çünkü kendi tabiriyle "acilen yöneticiliğe başlaması lazım!" talebini de belirtiyor: "mali işler genel müdür yardımcılığındaki değişimin ne zaman olacağını bilemediğimden, yeni oluşturulan inovasyon müdürlüğüne müdür olarak atanmam sonrasında mali işler genel müdür yardımcılığında değişiklikler yapıldığında geçmem konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim." off be lükse bak lükse !!! 1 2

bakanımızın haberi olmadan onun adıyla randevu almak. rahatlığa gelin sayın seyirciler. 1

daha sonra göndermek istediği mail hususunda abisine danışıyor, olur mu diye. ne istiyormuş elif hanım kızımız, hep birlikte bakıyoruz:

"cv'im gereği ve benim de istediğim müdürlükler, hazine müdürlüğü & finansal risk yönetim müdürlüğü (finansman başkanlığı - mali işler genel müdür yardımcılığı). ancak, mevcut genel müdür yardımcılığı ile bu mümkün değil. konunun ayrıntılarını ik genel müdür yardımcısına anlattım. ayrıca, yapılması planlanan görüşmemizde tarafınıza detaylı bilgi verilecektir. 18-22 ocak 2016 haftası edindiğim bilgiye göre, kurumsal inovasyon ve projeler başkanlığı (yatırım ve teknoloji gm yrd.) altında inovasyon müdürlüğü ve adını öğrenemediğim iki tane daha müdürlük ihdas edilmiş. üç müdürlük için atama yapılacakmış.

talep:
    mali işler gm yrd. 'deki durumun tarafınızdan ne zaman değerlendirmeye alınacağını bilemediğim için;

1. yeni ihdas edilen inovasyon müdürlüğüne müdür olarak atanmamın yapılmasını,

2. sizin takdirleriniz doğrultusunda mali işler gm yrd.'de gerekli değişiklikler yapıldığında durum 1'de arz ettiğim her iki müdürlükten
    birine müdür olarak tayinimin yapılmasını arz ederim."

cevher, cevher. ısmarlama müdürlük isteniyor lan alenen! var mı böyle bir dünya ya? 1 2

atamalar geliyor, elif yine yok. boom! ancak çözüm belli, bi güzellik yapıver abisi, ölür müsün ya?

klasik yöntem. bana karşılar. o zaman kesin teröristler! adı da ebtö. elifin başındaki terör örgütü.

ve beklenen son: mis gibi taze taze sıcak sıcak torpil geldi.

ay sabah sabah kapısında ne görmüş? kimin müdürü buuu?

edit8: kahramanımızın babası hakkında bilgilendirme içeren bir entry farkettim. arada kaynamaması adına onu da buraya eklemeyi uygun görüyorum. link

edit9: eklediğim entry patates, yazan yazar da duman olmuş. yönetimin hoşuna gitmedi galiba. pislik halının altına iteleyince yok olmaz. yazılan linkin görsellerini de ekliyorum. 1 2

edit10: arkadaşlar mailleri ele geçiren de ayyuka çıkaran da ben değilim. mailleri ele geçirenler redhack hackerları. (bkz: 23 eylül 2016 redhack'in b. albayrak'ı hack'lemesi) 2016 yılından beri bu mailler wikileakste duruyor. internet bağlantısı olan herkes de erişim sağlayabilir. adamlar nasıl yaptıklarını da burada tane tane anlatmışlar. ortada olan bir şeye "bakın burada ne var" deyip gösterdim, olay bundan ibaret.
  • büyüğüyle konuşa konuşa meslek sahibi olmuş diyorlar.
  • thy'yi oyun parkına çevirmiş akp çocuğu. müdür olmak için berat albayrak'a 150 bin kez torpil maili yazan şahıs. şirket içinde muhsin diye biriyle çekişme halinde, o da burhan kuzu'nun torpillisiymiş. yani anlayacağınız torpilliler yarışıyor şirkette.
  • biz de mal gibi sınavdan sınava koşturalim dedirtmiştir.

saka maka kartal imam hatip yakında dünyanın en zenginlerini çıkaran okullar listesinde ilk 5e girecek.
  • 5-6 yıl gibi kısa sürede, berat abisinin yardımıyla thy'de data analiz ve raporlama direktörü olan ve tabii ki kartal anadolu imam hatip lisesimezunu olan şahıs.

referans(!) mevzuları dışında, üç aylar, ramazan, regaip, yeni yıl dahil bütün bayramlarda, günlerde berat abisine mail ile kutlama mesajı yollamıştır ayrıca.

bir üniversite öğrencisi olarak siz ve sizin gibilere olan nefretim hiç bitmeyecek. mutlu ve şaşalı günlerinizin son bulduğu günler de gelecek.

gönderdiği maillerden birkaçını buraya bırakıyorum.
    (mailler kronolojik olarak sıralanmamıştır)

1) abiii, yöneticiliğe başlamam lazım!!
    2) başka bir isteğin?
    3) ispiyon da var
    4) işe başladı ablamız
    5) mobing'e maruz kalmış ne yazık ki :(
    6) o yolu allah'ın açtığından hiç şüphemiz yok
    7) sekratarya da onlardan, ufak bir ayrıntı
    8) hanım kızımız daha fazla beklemek istemiyor
    9) abisi için ufak bilgilendirmeler
    10) bakkaldan ekmek alırken bile abisinin ismini veriyor
    11) ah o zeliha yok mu o zeliha!
    12) elhamdulillah!!
    13) my dear abicim
    14) abi olmak kolay değil
    15) ilk terfi!!!
    16) nerede kaldı bu talimat abisi??
    17) biraz da mail attın sanki :)
    18) zeliha'nın bileti kesildi :)
    19) temizlik şart!!
    20) emre'yi de şutladık, hadi bakalım
    21) abisine ofisinden fotoğraflar göndermeyi ihmal etmemiş

kaynak: wikileaks
  • hayır bu dünyayı boşverde, ahirette hangi abiyi bulucakda işlerini yaptıracak. yazık.
  • müslümanım, kul hakkı yemeden duramam!!!

edit: bunların inandığı allah ile benim inandığım aynı değil. allah allah diye diye, yediniz memleketi.
  • edit2: babası için (bkz: raif yetim)

edit1: 2016 yılında çarşaf çarşaf yayınlandığında halkın ilgisini çekmeyen ancak ekomonik kriz ilerledikçe boğazına kadar batmaya başlayan, gelirleri kısılan, işten atılan türkiye halkı, şu an akp çocuklarının ne iş yaptığını? kartal ihl mezunlarının nerede çalıştığını? devlette hangi kademelerde ballı maaş aldıkları irdelenmeye başladı. aradan geçen 4yılda değişen sadece ekonomi ve siyasi dengeler.
    (bkz: akp çocukları)
    (bkz: thy'nin 80 yöneticisinin kartal ihl mezunu olması)

(bkz: ebubekir akgül)
    --- spoiler ---
    kurumsal iletişim bşk./interaktif pazarlama ve iletişim müdürlüğüne bağlı uzman olarak görev yapan ahmet faruk tuna’nın kurumsal inovasyon ve projeler bşk./kurumsal inovasyon müdürü olarak atanmasına,

genel satınalma bşk./iç satınalma müdürlüğüne bağlı tedarik şefi olarak görev yapan muhammed nurullah cücük’ün kurumsal inovasyon ve projeler bşk./kurumsal proje koordinasyon müdürü olarak atanmasına,

yatırım yönetimi bşk./filo planlama ve uçak temin müdürlüğüne bağlı mühendis olarak görev yapan serap okçu’nun kurumsal inovasyon ve projeler bşk./kurumsal değişim ve danışmanlık hizmetleri müdürü olarak atanmasına karar verildi.
    --- spoiler ---
    kaynak1
  • çeşmeli bir turizmci olarak amatör tavırlarını sempatik bulduğum yönetici, thy bugün bu kadar başarılı ise bunun nedeni kuzenimin de mezun olduğu kartal imamhatip lisesidir.

not: kuzenim bir devlet iştirakinde direktör yardımcısıdır, 25 yaşında
  • bazen keşke lucifer morningstar burada olsa diyorum. bunları görse herhalde güzelim adam alev alev gezer büyük ihtimalle. yine yenilen haklar yine yenilen paralarımız. amerikada yaşayan pazarlama müdürlerinden biriside araştırılmalı. 29 yaşında pazarlama müdürü olmak kolay değil mesela. hakkımız hepsine haram olsun.