şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • thy'yi oyun parkına çevirmiş akp çocuğu. müdür olmak için berat albayrak'a 150 bin kez torpil maili yazan şahıs. şirket içinde muhsin diye biriyle çekişme halinde, o da burhan kuzu'nun torpillisiymiş. yani anlayacağınız torpilliler yarışıyor şirkette.
  • 5-6 yıl gibi kısa sürede, berat abisinin yardımıyla thy'de data analiz ve raporlama direktörü olan ve tabii ki kartal anadolu imam hatip lisesimezunu olan şahıs.

referans(!) mevzuları dışında, üç aylar, ramazan, regaip, yeni yıl dahil bütün bayramlarda, günlerde berat abisine mail ile kutlama mesajı yollamıştır ayrıca.

bir üniversite öğrencisi olarak siz ve sizin gibilere olan nefretim hiç bitmeyecek. mutlu ve şaşalı günlerinizin son bulduğu günler de gelecek.

gönderdiği maillerden birkaçını buraya bırakıyorum.
    (mailler kronolojik olarak sıralanmamıştır)

1) abiii, yöneticiliğe başlamam lazım!!
    2) başka bir isteğin?
    3) ispiyon da var
    4) işe başladı ablamız
    5) mobing'e maruz kalmış ne yazık ki :(
    6) o yolu allah'ın açtığından hiç şüphemiz yok
    7) sekratarya da onlardan, ufak bir ayrıntı
    8) hanım kızımız daha fazla beklemek istemiyor
    9) abisi için ufak bilgilendirmeler
    10) bakkaldan ekmek alırken bile abisinin ismini veriyor
    11) ah o zeliha yok mu o zeliha!
    12) elhamdulillah!!
    13) my dear abicim
    14) abi olmak kolay değil
    15) ilk terfi!!!
    16) nerede kaldı bu talimat abisi??
    17) biraz da mail attın sanki :)
    18) zeliha'nın bileti kesildi :)
    19) temizlik şart!!
    20) emre'yi de şutladık, hadi bakalım
    21) abisine ofisinden fotoğraflar göndermeyi ihmal etmemiş

kaynak: wikileaks
  • biz de mal gibi sınavdan sınava koşturalim dedirtmiştir.

saka maka kartal imam hatip yakında dünyanın en zenginlerini çıkaran okullar listesinde ilk 5e girecek.
  • şu email'de berat albayrak'a bir kadını şikayet etmiş. "meteoroloji mühendisi" bu kadının thy'de bu pozisyona atanmasına bozulmuş.

yalnız kadına baktım linkedin'de, o kadın meteoroloji değil metalurji ve malzeme mühendisi :)

meteoroloji ile metalurji arasındaki farkı bilmeyen bir kartal imam hatipli.

yazık. pes. boğazınıza dursun.
  • elif hanım'ın sevgili mesai arkadaşları, öncelikle hepinize iyi haftalar dilerim...

mail atsam ulaşamam hepinize. burayı sürekli okuyup elif hanım'ın arkasından dedikodu yaptığınızı varsayarak buraya yazıyorum.

zamanında istanbulda thy sınavına girmiştim. babam işçi emeklisi, emekli maaşından artırıp yol parası vermişti bana. hiç unutamam çok ağırıma gitmişti. neyse kazanamadım... belki haketmedim bilemem lakin eğer ki hakkımı yiyen, aracı olan, göz yuman vs birisi varsa ve okuyorsa burayı ona bir çift lafım var;

hakkım haram zıkkım olsun...

hayırlı mesailer...
  • bir proje sebebiyle bu ve bunun gibi şahıslarla 8 ay kadar muhattap olmak zorunda kaldım.
    bakın arkadaşlar size şu kadar diyorum, bu gördükleriniz, okuduklarınız devede kulak!!!
    bu hanım kızımız gibi, torpille koltuk sahibi olmuş, bizlerin 1 yılda kazanacağı maaşı 2 ayda alan, 20 gün işe gitmese 20 dakika yokluğu hissedilmeyecek, lise ya da açıköğretim mezunu, egosu gökyüzüne sığmamış badem bıyıklı abilerimizin, kapalı bacılarımızın sayılarını hayal bile edemezsiniz. (yazar burada türbanlıları ayrıştımıyor, keza sülalesi türbanlıdır)
    kullanması için verilen aracın aynaları katlanmıyor diye arabayı istemeyen (verilen araç saha/şantiye kontrolü için verilmiştir) yeni çıkan ayfon marka telefon masasına getirilmeden hakediş imzalamayan, daha önce eziklikten arkadaşı yokken, bulduğu torpille oturduğu koltukta insanlara selam vermeyi küçüklük gören abiler, ablalar o kadar fazla, o kadar fazla ki ağzınız açık kalır.
    ve inanın elif can yetim ve kankitoları bu saydıklarımı öyle sıradan şekilde yaşıyorlar ki, sorsan bizler hatalıyız, bizler yanlış yoldayız.
    o yüzden bu olay hiçbir şeydir.bahsi geçen mail canım ülkem türkiye'nin içine eden milyonlardan sadece birisinin kokuşmuş karekterini ortaya çıkarmıştır ve en fazla 48 saat içinde unutulacaktır.

edit: 48 saati baya geçti ama hâlâ unutulmamış :) gerçi görevine devam ediyor, ne hesap soran var ne de bir açıklama yapan! ama yine de umudunuzu yitirmeyin gencolar, elbet bir gün devran dönecek, az kaldı.
    selamlar
    edit:imla
  • yeni hükümetin iktidara geldiğinde, bunun gibilerin torpille girdiği işlerden kazandığı haksız kazançları faizi ile birlikte almak için hukuki süreç başlatıp başlatmayacağını merakla beklediğim kişi.
  • bundan 5 veya 6 sene once idi. bir yazilimci olarak turkiye'de hayalim, turk hava yollarinda ise girmek ve havacilik sektorunun bir parcasi olup, hayalimdeki meslek olan pilotluga bir adim daha yaklasabilmek idi.

derken bilgi teknolojileri alaninda, benim oz gecmisime ve tecrubelerime uygun bir ilan acildi. ilan kriterlerinde belli basli universiteler ve ingilizce kistaslari vardi ve hepsini karsiliyordum, sonra genel yetenek ve ingilizce sinavlari yapildi ve ikisini de gectim.
    sonrasinda, insan kaynaklarindan "bilgi teknolojileri ilanı kapsamında yapılan sınavlarda belirlenen barajın üstünde puan alarak bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazandınız" diye bir mail aldim. ve belirtilen gun ve tarihte, mulakata girdim.

teknik mulakat olmasini beklerken insan kaynaklari mulakati ile karsilastim. sorulan sorular soyleydi:
    -nerelisin?
    -anne baban ne is yapiyor?
    -okudugun kitaplar neler?
    -gazete okuyor musun? hangi gazeteleri takip ediyorsun?
    -hangi televizyon kanallarini takip ediyorsun?

gazete takip etmedigimi, televizyon da izlemedigimi belirttim. okudugum kitap da "kurum kulturu"ne aykiri olmamasina ragmen soylemeyi dogru bulmadigimi belirttim. sonra basarilar dileyip ugurladilar.

bir ay sonra, baraji gecemedigim icin elendigimi soyleyen bir mail aldim ki yukaridaki sorularin soruldugu sozlu mulakatta nasil bir baraj oldugu konusunu takdirinize birakiyorum. yasadigim hayal kirikligini kelimelerle anlatmam mumkun degil. o gun bir daha bu ulkede durani sevsinler diye diye avrupa'da is aramaya basladim.
    bir muddet sonra da, is bulup yurt disina yerlestim.

elif can yetim; su an oldugum yeri sana ve senin gibilere borcluyum ancak hicbir sekilde sana hakkimi helal etmeyecegim.

tanim: liyakat sahibi olmayan ve bulundugu yere hakeden insanlarin hakkini gasp ederek gelen bir mahluk.

selam ve dua ile.
  • abi s.a.
    ekşi sözlükte ve twitterda benimle ilgili konuşan tipler var. artık gerçekten sabredemiyorum. twitter ve ekşi sözlüğün kapanma zamanı gelmedi mi ?
    abi !!!
    bol dua.

tanım: bugün de başkası adına utanmamızı sağlayan insan müsveddesi şahıs.
  • london school of economic'de okumasını, sanki kabul edilip okumuş gibi yazanların olduğu, torpilli kadın.

işin kaz ayağı öyle değil, şöyle ki bilgi üniversitesinde ekonomi bölümlerinden birisine girerseniz, okul diyor ki benim london school ile anlaşmam var, yıllık bilmem kaç bin pound verirseniz, o okula gitmeden sınavlara bilgi'de girer diploma alırsınız.

bu kadının yaptığı iş de bu. tercih döneminde bunu düşündüm bölümü burslu girebilmeme rağmen, london school u karşılayacak maddi durumum olmadığı için tercih etmemiştim.

burda etikete bakıp "london school of economic"de okumuş demek ki cv's iyi diyen dallamalar gibi olmayın.

torpil, her yerde her şekilde tüm sistemi kitleyecek şekilde var. bu gözler vasfı olmadığı halde teknokentlere girenleri, sırf abisi tanınan yazılımcı diye sözel bölüm okuyup 1 yıl içinde yazılım topluluklarına organizatörlük görevine getirilen insanlar gördü.

edit: @filthy humanoid uyardı, "burslu veya cüzi bir miktar karşılığında okul okunabiliyor muş" belirtmiş olalım.

edit2: external olarak belirtilen bir link geldi.
hesabın var mı? giriş yap