şükela:  tümü | bugün
 • star gazetesinin açık görüş kısmında yayınladığı yazısıyla beni dumura uğratan yazar(ımsı)

  işbu yazıda yazarımız, post gerçeklik tanımından yola çıkarak günümüz politikacılarının hayali vaatlerle seçmenlerini kandırdığından bahsediyor, öyle ki brexit'te ingilizlerin, amerikada ise cumhuriyetçilerin halkını boş vaatlerle kandırdığını, trumpın seçim konuşmalarının çoğunun yalan olduğundan falan bahsediyor

  buraya kadar her şey güzel

  tam bu sırada aynı şey maalesef güzel türkiyemizde de yaşanıyor diyecek diye beklerken yazarımız birden bire; bereket böyle şeyler güzide ülkemiz über alles türkiyemizde yaşanmıyor demez mi?

  oha be kadın oha, hiç mi vicdanın yok! nerede yaşıyorsun? gibi şeyler söylemeye hiç gerek yok çünkü star gazetesinde yayınlandığını bir an unutmuş olmamızdan kaynaklandı tüm bu sorular ve hezeyanlar

  neyse;

  bir de besmele gibi ağızlardan düşmeyen 15 temmuzla da bir güzel köprüyü bağlamış tünele yazarımız. oh mis

  yazının artık tamamen yayınlanmasından emin olmak için de üstüne 15 temmuz cilası oh be

  15 temmuz da 15 temmuz, karikatürleştirdiniz, mahvettiniz vallahi

  türkiyedeki seçmen çok akıllıymış, yoh ya! ondan dünyanın üretimi yüzde 1' düşen ülkesinin yarın musulu ve kerkük'ü alacağını zannediyor

  ondan dünyanın en pahalı benzinini kullandığı ve ötv'sini verdiği halde yapılan yollara seviniyor

  köprüden geçerken ücreti dolar üzerinden ödediği kurun son 2 yılda 2.00'lardan 3.30'lara geldiğini görmezden geliyor

  bu çok akıllı milletin kesin bir bildiği var, amerikalının, ingilizin göremediğini görüyor

  halkı salak hale siz getirdiniz, bunun altında da çok fena ezileceksiniz, özellikle de sen, fırsattan istifade meydanı boş bulup atıp tutan. bir numara!
 • cumhurbaşkanı danışmanlığına atanmış kişi. başlığın ilk entrysi okunarak kendisi hakkında fikir sahibi olunabilir.
 • babacan partisi kurucu üyesi.

  vaktiyle kadem'de (bkz: sümeyye erdoğan) ile birlikte çalışmışlar.
  wikileaks'e göre elif esen'in kadem genel sekreterliğine, recep tayyip erdoğan'ın kız kardeşi (bkz: vesile ilgen) referans olmuş.

  edit: bahsedilen kişi ile emine erdoğan’ın özel kalem müdiresi aynı isim-soyisim kombinasyonuna sahip. aynı kişi olduğu sanılarak verilen bilgi silindi.
  uyarı için teramisin’e teşekkürler.
 • kocası muhammed cahit şirin, uzun bir süredir türkiye istatistik kurumu (tüik) başkan yardımcısıyken şimdi vekaleten tüik başkanı yapılan, akp’li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın karısı emine erdoğan’ın “özel kalem müdürü”.

  aslında (bkz: hanımefendi danışmanı)!

  danışman, özel kalem müdürü falan denilen şey, ilkokul mezunu (bile) olmayan akp’li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın karısı emine erdoğan’ın kırk yılda bir olacak yazışmalarını yapma görevi olsa gerek.

  (bilinen) diğer hanımefendi danışmanı sümeyra merve kılınç ile dönüşümlü çalışıyordur herhalde (sarayda)!

  ekleme: akp’den ayrılan ali babacan’ın kurduğu deva partisi’ndeki elif esen ile akp’li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın karısı emine erdoğan’ın “özel kalem müdürü” aynı kişiler değildir. deva partisi’nde sosyal politikalardan sorumlu genel başkan yardımcısı olan elif esen, kadem ile çocuk ve gelecek derneği yöneticiliklerinde bulunmuş olan bir kişidir. iki farklı kişinin bilgileri (ve fotoğrafları) karışmaktadır.