şükela:  tümü | bugün
  • 14.03.2016 ankara patlaması olayından beri saatlerdir kendisinden haber alınamayan genç kız. bir şekilde nerde olduğu, durumu hakkında bilgi edinebilsek ah keşke.

184'e aranıp soruldu. listelere de bakılıyor ama kendisinden halen haber yok.
    duyan, gören olursa bilgi versin lütfen.
  • umarım sağ salim bulunur...
  • kendisi vefat etmiş, ailesine ve arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.

edit: @benimadimmesmecon'un uyarısıyla bunu yazma gereği duyuyorum, evet biraz sade ve duygusuz ama başka ne yazacağımı bilemedim, kafamı toparlayınca yazarım dedim bıraktım.

hiç tanışmamıştım elif gizem'le, geçen hafta mensubu olduğu ıeee thkü'nün etkinliğine gitme fırsatım olsaydı mutlaka tanışmış, hatta belki bir sürü fotografımız olacaktı. sınavlar vardı, nasip olmadı gidemedim. dün ise ona ulaşmaya çalışan bir sürü arkadaşına şahit oldum, onlarla ortak olan grubumuzda sürekli hastahane ve adli tıp isimleri dönüyordu ve öğrendik ki vefat etmiş. hiç biri gece uyumadı, hiç birinin onu aklından çıkarabileceğini düşünmüyorum.

bazen ölüm sandığımızdan da yakın olabiliyor.

umarım olduğun yerde mutlusundur tatlış kız, çok seviliyorsun umarım bunu görebiliyorsundur
  • http://www.radikal.com.tr/…zem-akkaya-oldu-1528777/

giresun'un şehidi,

ailesinin ve türk milletinin başı sağolsun
  • allah rahmet eylesin. güzel kızımız. mekanı cennet olsun.
  • mekanın cennet olsun küçük melek. rabbim geride kalanlara sabırlar versin.
  • şu ölülere şehit demekten ölüyü değerli kılma isinden nefret ediyorum. elif gizem öldü. hem de tek suçu o an orada bulunmak olduğu için.belki uzuvlari koptu ölürken. hayatı, hayalleri, sevdikleri, sevenleri, hobileri, hayal kırıklıkları, öfkeleri, hüzünleri, sevinçleri artık hiç bir şey yok onun için. sokayım şehitlik makaminiza. bir genç kızın çalınan hayatinı değersizlestirmekten, onun cesedini kutsamaktan başka hiçbir işe yaramıyor şehitlik muhabbeti. o dünya güzeli kızın sanki bir amaç uğruna öldüğü alt benliğini yaratıyor zihinlerde. hayır o daha çocukluktan yeni çıkmış kız birilerinin hayatını çalması ile öldü. hiçbir günahı, suçu yokken öldü. artık hiç olmayacak. hayallerini yapamayacak, aşık olamayacak. sırf sizin düşmanlarınız öldürdü diye onun cesedini kutsallastirip yeni ' şehit'ler için insanları gaza getirme cabanizdan başka bir şey degil bu. hayattayken zerre değer vermediğiniz insanlara sırf katili sizin düşmanınız diye yalancı gözyaşları döküyorsunuz. sırf insanlar bunun katili sadece terörist mi, bu kizcagizi koruyamayanlar kim diye sormasınlar, acıları öfkeye dönüşmesin diye. başlarım şehit muhabbetinize. bu dünya güzeli kızcağız artık hiç olmayacak. ve sizin yine sehitleriniz olacak. tıpkı o bombayı patlatanlarin bombaciya şehit dedikleri gibi. bir genç kızın hayatından daha önemli sandıkları ideolojileri gibi.
  • 2 yıl önce bugün ankara kızılay'da, kürtçü terör örgütleri* tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda 19 yaşında hayatını kaybeden genç kız, evlat ve üniversite öğrencisi. unutulmasın.