şükela:  tümü | bugün
  • sabahın körü tvde* rastladığım şarkısı güzel, adı güzel, kendisi güzel kadın. hakkında daha fazla bilgim olur deyu sözlüğe koştum heman, hayal kırıklığına uğradım el'an. şarkısını da bulup indirmeli, dinlemeli her an. şarkısı (bkz: amenna) ya bir deyiş, ya bir şiir çıkaramadım!
  • 2007 yılında ve elif nun adlı albümünü piyasaya çıkarmış sanatçıdır.
  • amenna adlı klibiyle boy göstermişti müzikkanallarında.
  • sıcacık, sevimli müzik öğretmenim.
  • her babayiğidin söylemeye cesaret etmemesi gereken tuana'yı rezil etmiş bırakmış ses.

kibarlığım tuttu, "rezil etmiş" dedim bu arada...
  • (bkz: #45116534)
  • neden kendini tuana'yı okumak zorunda hissettiğini merak ettiğim şarkıcı. üstelik kaydı yaptıktan sonra, piyasaya vermeden önce kesin en az bir kere dinlemiştir de.
  • aylar, mevsimler ve hatta yıllar sonra sırf tuana yorumu hakkında iki kelam etmek için sözlüğe girdiren kadın. solistliğine, sesine pek bir şey diyemem. türkiye' de kimlerin müzik yaptığı, sanatçıyım, solistim diye ortalıkta gezindiği ortada. o yüzden çok da başarısız bir solist değildir. en azından iyi niyetlidir. ancak parçanın düzenlemesi... müzikle bir şekilde 2001 yılından beri ilgili olan biri olarak şunu söyleyebilirim ki flamenko bir eseri, neden ya da kimin aklına uyup bu kadar arabesk altyapı ile söyledin güzel kardeşim? hadi altyapı arabesk bir şekilde aranjör gaza geldi yaptı. hiç mi kaydını dinlemediniz mi parçanın piyasaya sürmeden önce. içinize nasıl sindirdiniz? farklılık yaratmak, sürpriz enstürman kullanmak şarkıda iyidir ancak bazı şeylerin de orijinaline el sürmemek lazım sanki? bu arada bir not daha, türkiye' de hala levent yüksel' in üstüne perdesiz bas çalan yok sanki?
  • sesi iyi olabilir, başka şarkılarını dinlemedim. fakat tuana'yı iyi yorumlayamamış. bu demek değildir ki sesi kötü fakat vurgular hece uzatmaları bağırmalar derken kibariye yorumu çıkmış ortaya. kibari'yeyi aşağıladığım sanılmasın o yapsa belki kulak tırmalamazdı ama bu kardeşim yakıştıramamış. nasıl ki bir şarkıyı sahibi ile aynı şekilde yorumlamak şarkının iyi yorumlandığına işaret etmiyorsa, yorum katayım derken gereksiz bağırışlara girip, afedersiniz ama, yayarak söylemek de iyi yorumlandı anlamına gelmiyor.
  • uzun süredir dinlemeyi unuttugum tuana'ya yeniden hayat vermiş kadındır. eminim burada yorum yapan, beğenmeyen,bolca verip veriştiren arkadaslar; müzik hakkında engin bilgilere sahip, bundan cok daha iyi parcaların üretilmesinde katkısı olan, sadece bilg karsısında oturup onu bunu begenmemeyi bir marifet sanmayan arkadaşlardır.onlar kadar bilmem mümkün değil tabi.ama ben begendim.zevkle dinliyorum.