şükela:  tümü | bugün
  • elif şafak adlı kadın yazarın sevilmemesi yaptığı her hareketin tepki alması, neredeyse tüm kitapları hakkında bir ön yargı ve eleştiri barındırması durumudur.

elif şafak'la tesadüfen aşk kitabıyla tanıştım, genelde popüler olmuş bestseller tadında kitaplardan, filmlerden her şeyden uzak durmaya çalışırım. çok popüler olan şeyler nedense bende antipati yaratıyor. bu kitapla beraber hatırı sayılır sayıda kitabını okudum yazarın.

huyum olduğu üzere de okuduğum yazarın hayatını didik didik araştırdım. tahsil olarak çok ama çok iyi bir yerde olan bir yazarın gerçekten yoğun bir şekilde nefret söylemlerine maruz kaldığını tespit ettim.

(bkz: ben bu kadına karşı nötrüm) her hangi bir sevgim ya da nefretim yok. tepkiler gelmeden belirteyim.
  • yeni alınan ayakkabıya basma ritüelinin psikolojideki karşılığı ne ise bunun sebebi de odur.
  • ben daha çok ahmet ümit ya da orhan pamuk adlı erkek yazar diye belirtilmeyip
    elif şafak/ece temelkuran adlı kadın yazar olarak özellikle belirtilmesinin nedenini merak ediyorum.
    (laf sokmuyorum cidden merak ediyorum)

eskiden ben de ayıla bayıla okurdum fakat son zamanlarda
    tekrara girdiğini düşünüyorum.
    ama benim için pinhan ve bit palas'ın yeri her daim aynıdır.
  • tweet'lerini hem türkçe hem ingilizce atabildiği için kıskanıyorum.