şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski eşi nusret görmüş ile evliyken 300 daireyi 500 farklı kişiye satarak 30 milyon dolar ile 2007’de kayıplara karıştığı söylenen yeni şarkıcı. (bkz: sosyetik ev kadınları)

  nusret elif görmez‘in sahibi olduğu aks anadolu konut sanayii, 1000 aileyi 60 milyon ytl dolandırıp kayboldu. sosyetenin gözde isimleri, bakın nasıl bir ilişki ile dolandırdı.

  emlak sektörünün canlanmasıyla birlikte sektöre farklı amaçlarla girmiş olanlar niyetlerini ortaya çıkarmaya başladı. aks inşaat, istanbul’un avrupa yakasında yaptığını iddia ettiği konutlarla halktan 60 milyon ytl alarak kayıplara karıştı. elif-nusret görmüş çifti, bilinmez bir yerde ikinci balaylarını yaşarken, mağdurlar çalmadık kapı bırakmıyor. haber7, aks inşaat’ın ardındaki ilişkiler yumağını çözüyor.

  ali rıza yıldırım, batuhan görmüş ve berna ipek görmüş ile elif ve nusret görmüş’ün aralarında bulunduğu isimler, ülkeyi saran konut açlığının farkına vardıklarında aks anadolu konut sanayii adında bir şirket kurdular. iddialarına göre, şirket beylikdüzü ve silivri’ye bağlı çanta beldesinde orta sınıfa hitap eden konut ve villalar yapacaktı.

  silivri çanta’da artcanadian, artcanadian residence, kınalı evler ve chantua evleri’ni yapacaktı. beylikdüzü’nde ise
  depreme dayanıklı çelik evler adı altında 2 bin 500 konut yapacağını duyurdu.

  yapılacağı bildirilen konutlara ilişkin görkemli maketler hazırlandı. çanta ve beylikdüzü’ndeki evler maketler üzerinden satılmaya başlandı. daha inşaata başlanmadan maket üzerinden konutların yüzde 60’ı satıldı. satılan villa ve dairelerin karşılığında belirtilen bölgelerden arsalar alındı.

  4 yıllık şirket 26 yıllık şirket olarak tanıtıldı

  aks anadolu konut sanayii 3 yıllık bir şirket. istanbul ticaret odası’na 532128/0 numarası ile 3 eylül 2004 tarihinde kayıt yaptıran şirketin yöneticileri, kendilerni gazetelere verdiği röportajlarda 26 yıllık şirket olarak tanıttı. şirket hızla işleri büyüttü ve bir yıl sonra ıtc holding’e dönüştü.

  istanbul ticaret odası’na 3 mayıs 2005 tarihinde 553150/0 ticaret sicili ile kaydoldu. nusret görmüş artık bir holding patronu idi.

  aks anadolu konut sanayii’nin büyük ortağı nusret görmüş, şirketi tanıtmak için alışılagelmiş yöntemlere başvurdu. ankara’nın jet sosyetesinden magazin dünyasının gözde isimlerinden elif görmüş ile evlendi.

  elif görmüş, istanbul’a taşındıktan sonra hızla jet sosyetenin arasına girdi. gazetelerde, dergilerde magazin programlarında

  boy gösterdi. sosyetede adı “keklik” diye anılmaya başlandı. elif görmüş, etiler’de papila isminde bir hediyelik eşya ve dekorasyon merkezi açtı. papila, hemen ardından göztepe ve istanbul’un önemli merkezlerinde şube açtı.

  elif ve nusret görmüş iki koldan yoğun bir tanıtım atağına geçti. elif görmüş, sosyete dünyasına hızla kendine yer açtı. milliyet ve hürriyet’in kelebek ekleri, bir dönem neredeyse elif görmüş’ün adının geçmediği sayı çıkaramaz oldu.

  milliyet’in sosyete dünyasına bakan yazarı şenay düdek, elif görmüş’ün müdavimi oldu. “papila’nın güzel patronu” diye tanımladığı elif görmüş, düdek’in vazgeçilmez ismi oldu. düdek’in bir diğer özelliği ise elif görmüş’ün adının geçtiği yerde aks anadolu konut sanayii’nin yaptığı depreme dayanıklı evlerden bahsediyor.

  aks anadolu konut sanayii’nin yapatığı inşaatların tanıtım odağında yer alan ise daha çarpıcı. nusret görmüş, neredeyse bütün tanıtım bütçesini doğan medya grubu’nda yapmış. artcanadian, artcanadian residence, kınalı evler ve chantua evleri’ninin tanıtımları boy boy hürriyet, milliyet ve referans’ta yapılırken, aynı gazetelerde peş peşe röportajlar yayınlandı.

  beylikdüzü ve çanta’da yapılacak konutların özellikleri anlatıldı.

  27 temmuz 2006’da hürriyet’te yayınlanan “kampanyanın artık sona geldiği ve fırsatın kaçırıldığı” başlıklı haberde “169 bin ytl’ye çelik villa sahibi olmak için son 4 gün” deniyordu. chantua evlerinin özellikleri ballandıra ballandıra anlatıldı.

  6 aralık 2006 tarihli referans gazetesi ise aks anadolu konut sanayii’nin yaptığı konut ve villalarda “kdv bizden” kampanyasını duyuruyordu.

  böylece doğan medyası üç koldan nusret görmüş, elif görmüş ve aks anadolu konut sanayii’ni tanıttı.

  konutlar hızla satılmaya devam ediyordu. şirket, haziran 2007’ye geldiğinde artık iş yapamaz duruma gelmişti. 300 konutun 500 kişiye satıldığı konuşulmaya başlandı. ağustos ayı geldiğinde ise artık aks anadolu konut sanayii, müşterileri için kapı duvar olmuştu.

  http://www.sisligazetesi.com.tr/…arptilar-8771h.htm