şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eğleniyor muyuuuuuz diye instagram fenomeni olması muhtemel liseli kardeşimiz.
  • derya uluğ'un görümcesidir.
  • porçay’ın erkek versiyonu
  • şu ana kadar hiçbir sosyal medya fenomenini eleştirmedim fakat şu an yapacağım sanırım.

aşağı yukarı 10-15 dakika önce sol frame'de ismine rastladım ve merak edip bu arkadaşın başlığına beyaz mouse'mın yardımları ile tıkladım. (canım mouse'm)

hakkında 3 tane entry olduğundan dolayı youtube'a girip biraz daha detaylı araştırma yaptım, yapmaz olaydım.

vine zamanlarındaki berkcan güven aklıma geldi, berkcan'ın yine toplam çektiği vine'ların %35'ine başarılı diyebiliriz. bu kız vasat altı ayrıca geğirmeyi komiklik sanıyor. bu ne birader ?
  • sevimsiz, itici.
  • geçen gene instagram storylerinde geziniyorum, adını bugün öğrendiğim bu değişik çıktı karşıma. ilginç hareketlerine ve tıkanık burunlu mükemmel sesine tahammül edemeyip kendimi bir anda telefonu ateşe verirken buldum.

ikinci el ayfon alınır lütfen yeşillendirin.

ayrıca bir arkadaşım ne alakaysa şöyle diyor: (bkz: stop making stupid people famous)
  • merhaba elifcim,
    ben hayatının büyük kısmını sosyal medya yönetimi, ınstagram, twitter üzerinden geçinmeye adamış; yaşça senden büyük aklı salim bir ağabeyinim. şimdi sana söyleyeceklerimi lütfen iyi dinle. inan bana yararına olacaktır.

öncelikle şu an halihazırda özenmekte olduğun sosyal medya fenomenlerinin (!) büyük bir kısmı, 20-30bin takipçiye sahipken benden danışmanlık aldılar. içerik fikri olsun, prodüksiyon olsun, o olsun bu olsun. hiçbiri senin kadar çok bilmiş değildi bunu açıkça söyleyebilirim. bu öz güven patlamasını ve ''phen para qhazanıom zuhahah başarılıyım ben'' havalarını bir kenara bırakıp, yakalamış olduğun ivmeyi doğru yönetme konusunda sana tavsiyelerim olacak. yoksa inan bana çok değil bir yıl sonra seni ergen sınıf arkadaşların dışında tanıyan kimse kalmayacak. işte o altın önerilerim;

1. kimin olduğunu hatırlamıyorum ancak bir laf vardır, ''her kim ki yaptığı işi olduğundan mühim ve başarılı görüyorsa o gün geçtikçe dibe çökecektir'' gibi bir laf. iş bu noktada kendini, malum partinin %60 oy aldığı bir ülkedeki bir grup ergen sınıfın gülmesini sağlayan enteresan videolar çeken bir insandan fazlası olmadığın konusunda ikna etmen gerekir. fazlası olabilirsin elbette, ama şu an değilsin üzgünüm.

2. özenmek, taklit etmek oldukça doğal şeyler senin yaş grubundaki insanlar için. ancak bunun bir dozu olduğunu unutmaman gerekir. mesela youtube'a attığın video'da inan bana senden eser yoktu. oturup 12 dakika damla piliç izledik, sağol.

3. menajerin ya da fikir danışmanın kim bilmiyorum ama, ya az para kazanıyor ya da gerçekten bu olaylardan hiç anlamıyor. çünkü ''sayko'' videolar furyasıyla fenomen (!) olmuş bir kızcağızın youtube'a koyacağı ilk videonun makyajlı soru cevap videosu olması; devlet bahçeli'nin hdp'den adaylığını koymasıyla eşdeğer saçmalıkta.

4. küfür etme samimi değil, itici oluyorsun.

5. eğer beceremiyorsan videolarda doğaçlama konuşma. video öncesinde text hazırla bu şekilde çek videolarını.

gözlemlerin doğrultusunda seni buradan yeni fikirlerimle bilgilendireceğim. kendine iyi bak.

not: sloganın bokum gibi
  • bok gibi içerik üretmesinin yanında uyduruk instagram sayfalarının reklamını yaparak gözden düşen fenonenimsi. birazcık sevimliliği var o yüzden takip ediyorum ama o da azaliyor gittikçe.
  • bir betizmmm değildir.