• hala hakkında hiç entry girilmemiş olması şaşırtan the originals dizisinin karakteridir. aristokrat duruşu ve merhametiyle kardeşi klaus'u dengelemektedir. elijah ne azizdir, ne de kahraman... bu yanıyla buffy dizisindeki angel'ı hatırlatır. tabi izleyici olarak özdeşim kurmamız beklenir. oysa içten içe klaus olmak isteriz. klaus buffy'deki spike'ı anımsatır. the originals dizisinin olmazsa olmaz karakteridir.
  • takim elbise tutkusu the originals'da
    -do you know who i am?
    -of course, you are the original who always wears suit.

diyen cadiyla tescillenmis en karizma vampir.

yalniz karizma vampirligini bitirecek bilgiyi su an veriyorum toplanin, o karizma ismi, elijah, aslinda bir peygamber ismidir ve turkcedeki karsiligi ilyas tir efenim. evet ilyas. simdi butun sahnelerini adinin ilyas olarak degistirin ve oyle dusunun.
  • klaus gibi aklına eseni yapan değil, 1000 yıllık hayatında her şeyi düşünüp, tartıp, akıl ve mantık süzgecinden geçirerek hareket eden, yaptığı her şeyin ilerde kendisine ne şekilde geri döneceğini bile hesaplayan, karizmanın kralı köken birader.

o mendili ceket yaka cebinden bir hamlede çıkartıp, elinden düşmanın kanını silmeni yesinler !
  • dizilerde gördüğüm belki de diziler tarihinin en asil karakteri olmayı hakeden köken ve aile aşığı hatta manyağı nazik fakat dokunulmaması gereken tarafları olan karizmatik vampir. şunu asla unutmayacağım; klaus ölürken, elijahın’klaus geleceği düşündüğümde yalnızca senin mutlu olduğunu görüyorum başka bir şey düşünemiyorum’ klaus ise bu söz karşısında artık özgürsün dilediğini yapabilirsin güzel yaşa dediğinde istediğim şey seninle ölmek diyebilecek ve ölecek olmasını. tamam dizi bu ama kaçımız başkaları için hayatını adamaya bu kadar kafayı takmış ve uğraşıyor ya da kaçımız için başkaları hayatını adamış ? adamak ve adanmak istiyorum, samimiyet istiyorum bu dizi de olsa bana bunu birazcık yaşattı. çok müteşekkirim elijah reis.
  • the originals dizisinde 45 dakikanın 30 dakikasında hafiften kıl olduğum ancak son 15 dakika gönlümü hep alan karakter. oysa the vampire diaries'te üstüne adam tanımazdım. yine de oyuncunun* sempatikliği bile yeter. yering!
  • her daim adaletlidir.
  • bu muhteşem karakteri stefan ile benzetenleri gerçekten anlamıyorum. canım ilayjam. klaus'u seviyorum ama gerçekten elijah'nın onu her şeye rağmen affetmesi gerçek bir selfless olduğunu gösteriyor.
  • sadece tvd izledim. favori karakterim bu herif. karizmanın önde gideni.
  • the vampire diaries ve the originals da oynadığı bölümlerin sanırım hepsinde takım elbise giymiş bir adamdır. öte yandan adam gibi adamdır kendisini biraderi klaus'tan daha çok severim.
  • giydigi tum takim elbiseleri efsane olan dizi karateri.

ilerleryen donemlerde karanlik yanlarina da sahit olacagiz gibi.
hesabın var mı? giriş yap