şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zaman zaman telefonu kapatirken soyledigimiz bir soz. deneyin... ki$kirtici...
 • büyük devlet adamı adam sendenin eşidir. çocukları kulağım henüz 6 yaşındayken adam beyin vefat etmesi sonucu dul kalan elim hanım, arabistanlı düşünür harun bir kaza ile hayatını birleştirmiştir.
 • cocukluktan ergenlige gecen insanların sıklıkla oynadıkları oyun(?)du.
  ev icinde ko$turan cocukların birbirlerine el teması ile dokunması akabinde ''elim sende'' cümlesiyle diger cocugu gayrete getirmesiyle oynanırdı.
  misafir olunan evden ayrılma vakti geldiginde misafirin afacan kücügü size ''elim sende'' diye dokunur ve merdivenlerden a$$agı ko$maya ba$lar.. siz arkasından caresiz bakakalırsınız, ayakkabılarınızı giyip arkasından kafasına bi tane patlatıp al ulan al diyeseniz gelir ama kücüksünüzdür caresiz sineye ceker ''evet, evet ben de sanırım'' diyip iceri gecersiniz.
 • kalabalik oynandiginda pek eglencelidir. kacanlarin ve kovalayanlarin birer kalesi olur. kacanlar kalelerinde dokunulmazlik daha dogrusu yakanilmazlik hakkini kazanirlar, kovalayanlar da yakaladiklarini kalelerine hapsederler. tekrar haraya* donmenin yolu elim sende jestiyle birinin* sizi serbest birakmasidir. tum kacanlar yakalanana kadar oyun bitmez, yani oyun bitmez. beslenme cantasi el surulemeden eve geri gider, muhtelif boyutta sac kurdeleleri toz toprak icinde kaybolur, onlugun koltuk alti yakalan(ma)ma ani siddetiyle yirtilir, yaka dugmesi bir yerlere sacilir. aksam berbat halde eve gelindiginde mutfaktaki anne der ki "gene mi yakalamaca* oynadin? anlat bakalim kim kazandi, kac kisiyi kurtardin?" aksam yemegine kadar toprakli ter kokusu esliginde kucuk caliskan kafa anlatilir bitmeyen oyunun kacanlarini ve kovalayanlarini.
 • tiyatro öteki hayatların üçüncü sezonundaki üçüncü yeni projesi.
  15 mart 2008 akşamı ilk defa seyirci karşısına çıkmıştır.

  http://www.otekihayatlar.com/oyun_elimsende.php
 • 2 nisan 2008 çarşamba, 20:30;
  12 nisan 2008 cumartesi, 15:00;
  24 nisan 2008 perşembe, 20:30;
  26 nisan 2008 cumartesi, 15:00'te
  oyuncular kahvesi cem safran sahnesinde izlenebilecek olan oyun.
 • 11 mayıs pazar günü saat 20.00'de ,oyuncular kahvesi cem safran sahnesindeki anneler günü özel gösterimine birlikte gelen anne kızların ücretsiz olarak izleyebilecekleri oyundur.
 • tek eksiği annelerin gözlerini pörtleterek "gözlerimin içine bak, doğru mu söylüyorsun bakayım, hııı?" diye sormaları olan, içinde her kızın annesinden - ve kaçınılmaz olarak kendi geleceğinden- bir değil pek çok şey bulabileceği güzel oyun.

  not: oyunda söylenen türkü "ağlama yar ağlama anam"dır.

  "ağlama yar ağlama anam
  mavi yazma bağlama
  mavi yazma tez solar anam
  ciğerimi dağlama

  elma da al olaydın
  selvi de dal olaydın
  bana göre yar mı yok
  istedimsen olaydın

  elma al olanda gel
  ayva nar olanda gel
  hasta düştüm gelmedin bari can verende gel"

  diyarbakır'dan.
 • ülkemizde giderek artan sansür belasına karşı söyleyecek bir lafı olan herkesi, mesajını eline yazıp videoya kaydetmeye davet eden, sansür karşıtı bir oyun-oluşum..

  kaydedilen ve siteye gönderilen videolardan kurgulanacak/oluşturulacak bir video, pek çok platformda yayınlanacak ve sansürden sorumlu kişilere ulaştırılmaya çalışılacak..

  konu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve videolarınızı göndermek için:

  http://elimsende.info/
 • web sitelerinin "kimiz" bölümünden:

  "biz sadece sansürden rahatsız olan, bu konunun unutulmamasını, gündemde kalmasını, yanlış uygulamaların bir an önce çözüme kavuşmasını isteyen, susmanın bir işe yaramadığını bilen, ses çıkarmaya hazır bir grup insanız.

  başka da bir şey değiliz.

  yani nedir elimsende?

  elimsende, kollektif bir heyecanın, hep beraber ses çıkarmanın oluşumudur. sansüre karşı durmak isteyen herkesin katılımıyla günden güne büyüyen, gelişen bir harekettir, bir tepkidir."

  yorumlar bölümünden eklenen videoları izleyebilir, siz de kendi videonuzla bu oluşuma katkıda bulunabilirsiniz.