• bir gün çok param olursa bu şarkıyı prag senfoni orkestrası'na çaldırtıp cnn'den canlı yayınlatmak gibi bir projem var.
  • bergen in onem ve aci arzeden klasiklerinden biri.

yasamayi senle anladim
    sende ogrendim ben sevmeyi
    inan ask nedir bilmiyordum
    sende tanidim bu duyguyu

elimde duran fotografin
    baktim inan taniyamadim
    bu sarkimi ben sana yazdim
    sense hala anlayamadin

sevgi gibi kutsal kelime
    yalniz senle dustu dilime
    olmek yetmez senin ugruna
    sense hala anlayamadin

elimde duran fotografin
    baktim inan taniyamadim
    bu sarkimi ben sana yazdim
    sense hala anlayamadin

hissetmeyi senle yasadim
    sende tattim ben bu duyguyu
    soylemekten hep korkuyordum
    simdi dinle butun askimi

simdi beni anliyormusun
    bu sarkimi dinliyormusun
    inan seni cok seviyorum
    sende beni seviyormusun

sevgi gibi kutsal kelime
    yalniz senle dustu dilime
    olmek yetmez senin ugruna
    sense hala anlayamadin

simdi beni anliyormusun
    bu sarkimi dinliyormusun
    inan seni cok seviyorum
    sende beni seviyormusun
  • resim mi fotoğraf mı tartışmalarını bir yana bırakırsak, arabesk müzik yapan her sanatçı bir kere sevdiğinin fotoğrafına bakıp hüzünlenmiştir. zira yıpranmış bir fotoğraf bazen aşırı dozda eski sevgili ihtiva eder ve üzer.

arabesk, seksenlerde değil de şimdi çıksaydı eminim çok daha farklı olurdu. o zaman fotoğraf falan nerde, bir tane vesikalık buldun mu çerçeveletip duvara asarsın.* bülent ablamızın dediği gibi, ayrıldığında yırtıp atarsın ama şimdi durum çok farklı. facebook'u, msn'i, twitter'ı zaten zebil gibi fotoğraf dolu, öte yandan eski hard diskler, eski cd'ler zaman zaman sürpriz yapar adama.
  • linc edilme pahasına söylüyorum ki bergen'e saygi albümünde yer alan feride hilal akin versiyonuna bayildigim sarki. ama orjinalini hiç bilmediğim icindir belki de. bu versiyondan soğumamak adina orjinalini de hiç dinlememeye karar verdim.
  • feride hilal akın versiyonu çok efsane olan şarkı, mutlaka ama mutlaka dinlenilmeli.

ilk defa sözleri bir ilişkiyi tam olarak anlatabilen bir şarkı dinliyorum yaş 34.
  • iyi ki arabesk var savının en iyi örneklerinden biri olan parça.
  • hep yalanmış o thrasler, blueslar. içimde bergen var birkaç gündür asdfghj

pavyona düşüp, uzun kablolu mikrofonla, böyle bol kıvırcıklı bir saçla kederli kederli söyleme isteği uyandırıyor bu şarkı bende.
  • müzikal olarak çok sağlam bir arabesktir.
  • sözleri ali tekintüre abimize aittir.
  • arif susam yorumu tam bir tarabya sound klasiği olan bir damar eseri.

işte nefis playback tekniğiyle süslü bir vidyosu: http://www.youtube.com/watch?v=v5fq2x3tsku
hesabın var mı? giriş yap