196 entry daha
  • diplomaya baktım, memnunum.

edit: "diplomaya baktım" diyebilmeniz için sizde de bir şeyler olması gerek.
  • kızları gastronomi okumaya iten sözdür.
  • günümüzde geçerliliğini yitirdiğine inanıyorum
  • benim hanım ayda 30k kazanıyor. pilavı da dışarıdan söyleyebiliyoruz.

edit: la oğlum neden hala favlıyorsunuz bunu. neyse güncel rakamı yazmayayım da canınız sıkılmasın.
  • evlenmeden önce diplomaya bakıyor olabilir ama evlendikten sonra senden beklentileri içinde pilavı ne kadar güzel yaptığın olabilir. bunu yaşıyorum o yüzden katılıyorum.
  • elin oğlu olarak pilava değil, diplomaya bakıyorum. elin oğlu olarak; yemek yapacak, bulaşık yıkayacak bir robotla değil, insanla hayatımı birleştiriyorum. yıllardır neredeyse (son zamanlarımı saymazsam) her gün dışarıdan yiyiyorum. kalkıp da, mümkün değil böyle bir talepte bulunmam. yemek yapmayı bilmiyor mu? çok doğal, ben de bilmiyorum çünkü okul, iş, staj şu-bu derken vakit kalmadı. kendisi de bu yollardan geçti muhtemelen. eh, her gün de dışarıdan yenmez, oturup beraber yemek yapmayı öğreniriz. ne olacak? hatta öğrenmeyi de iyice eğlenceli hale getiririm, yeter ki iletişime açık, uzlaşmacı bir tavrı olsun, gerisini ben hallederim. şahsen ben hayatıma girecek kişiye; bana hizmet etmekle mükellef bir hizmetçi değil, karşılıklı olarak beraber güzel vakit geçireceğim, anları paylaşacağım “insan” gözüyle bakıyorum. açıkçası kendimde olmayanı başkasında aramak bana çok bencilce bir davranış olarak geliyor. yani bendeki bu eksikliği başkasıyla kapatmayı kendi açımdan doğru bulmuyorum. ben de diploması olan birisi olarak; diplomaya bakarım. yemek ne zaman olsa öğrenilir. zaten günümüz koşullarında birçok erkeğin de fikirleri bu yönde. en azından benim çevremdeki insanlar öyle.

son olarak; ilişkilerdeki en büyük hatalarımız işte bunlar. kendimizdeki eksikliği başkasında aramak... sen yemek yapmayı bilmiyorsan, karşıdaki kişinin hamarat birisi olmasını bekleme. sen alttan almıyorsan, karşıdaki kişinin alttan almasını bekleme. sen inatçıysan, karşıdaki kişiden inatçı olmamasını bekleme. özür dilemeyi bilmiyorsan, senden özür dilenmesini bekleme. sürekli gergin olup, kavga edip, bağırıyorsan; karşıdakinin sakin olmasını bekleme. bu bencilliklerimizi ve zayıf karakterimizin üstünü örtmek için kullandığımız "narsist"liği bir kenara bırakıp, karşıdakinin de bir insan olduğunu unutmazsak; çok güzel ilişkilerimiz olacak...

gelen mesajlara istinaden: "karılaşmışsın, caz yapma lan, erkekliğinden utan, karı kılıklı, siktir git meriç" gibi mesajlar yazan arkadaşlara söylüyorum; kuzey güney ya da çukur'dan öğrendiğiniz repliklerle caka satmayın. bana sökmez. beğenmiyorsan engelle geç. sünepe, sümsük, iktidarsız ve s*kik bir insan olduğun için buradan özel mesaj yazıp, pasif agresiflikler yapıyorsun, yapma. öfkeni bana kusma. tek yumrukta amel defterini kapatacağın adamlar burada aslan kesiliyor. sizin gibi düşünmeyen insanları anonim kimliğinizle linç edemeyeceğinizi, sindiremeyeceğinizi öğreneceksiniz. böyle düşüyor mu vs diye mesaj atan, sempatiklik abidesi ve komik olduğunu düşünen, dangoz arkadaşlara şunu söylemek istiyorum; hanımefendilerin direkt olarak ev adresini alıp; böbreklerimi sarıp yolluyorum... hiç vakit kaybetmiyoruz, tavsiye ederim.
  • yaparsam bakar, neden yapayım ki?
  • yemek yapmayı biliyorum sorun olmaz benim için ama arada bir mutfağa gelip salataya sirke limon sıkarsa hoş olur yani.
  • bu tamamen ilişkilerde insanların birbiriyle alakalı beklentileriyle alakalı bir durum, büyük ihtimalle bunu diyenin çevresinde ki erkekler pilav ve iyi yemek yapmayı partnerinden bekleyen erkekler, pekala akademik çevrede bu beklenti diploma olabilir. yani bu beklentiler kişiden kişiye ve ortama göre değişen şeyler ve şu daha üstündür, şu aşağılıktır demek bana göre insanlara saygısızlıktır.

hani "ben kadını çalıştırmam bilmem ne" diyen erkekler var ya işte onlar da tam hedef kitlesine hitap edecek şeyi söylüyorlar aslında çünkü muhatapları "bir erkek kadını çalıştırır mı" diyor, saygı duymak lazım herkesin ilişkiden, hayattan beklentileri farklı kimi iyi yemek ister, kimi sevgi saygı ister, kimi para ister, kimi diploma ister. herkesin fikrine bence saygı duymak lazım çünkü her hayat bizim bildiğimiz gibi yaşanmıyor.
  • kısmen doğru.

öncelikler başka şey olsa da ben erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçtiğine inanıyorum.
1092 entry daha
hesabın var mı? giriş yap