şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • fanta icip coca cola’yi protesto etmekten daha zekice degildir.
  • özentidir.etraftan duyduğu laflarla bi halt bildiğini sanmaktadır.
  • aldığı 10 liralık kahve yüzünden çeşitli yaftalara maruz kalan tiptir.

yönetilenin yöneteni seçtiği bir düzende eleştiri hakkı kadar normal bir şey göremiyorum.
  • (bkz: eşyayla insan tanımlamak)

yine bir ön yargı komandosu başlığı. basit köyün yeni bir kavalcısı.

bırakın bu taraftarlıkları. insanların sözlerine, eylemlerine bakın. söyledikleri hoşunuza gitmese de hemen düşman olmayın. dinleyin bir kez. ama en önemlisi o hakim kürsüsünden inin.
  • çalışmayıp baba parası yiyordur.
  • geri kafalı, at gözlüklü, kendini geliştiremeyen cahil bir chpliden başkası değildir. chp götümü aday gösterse kendisi bu sefer de ayy emre’nin götüüü diyecektir. bu başka bir gözlük. at gözlüğü.
  • imamoğlu anap'lı aile çocuğu, sosyalist devrim gibi bir derdi olduğunu da hiç duymadım. götünüzden stereotip uydurmayın.

(bkz: straw man)
  • sivilceli ergen trollere gece gece mesai yaptıran hayali karakter. ulan o kadar boşsunuz ki; sokaktaki köpekler bile yok sayar lan sizi, görmezden gelir, havlamaz.
  • imamoğlunun belediye değilde, sanki başkan olduğunu sanan birinin başlığı. bir imamoğlu neden dünyayı kurtarsın. iki starbucks içmek neden kötü birşey olsun. arkadaş alışın şu starbucks adlı kahveciye artık. ben pek gitmiyorum bunun sebebi genelde filtre kahve içmem. ben starbucksı sevmemin tek nedeni, kendilerinin paket halinde kahve ve kağıt filtre satmaları.

neyse sözü uzattım. starbucks sosyalleşmek için birebir bir ortam ve buralara giden biri; halk, devrim vs diye konuşmaz. ayrıca kişisel özgürlüğün nesi kötü anlamadım.
  • türkiye'de starbucks'ı bir bok sananların, bu starbucks'ı bir bok sanma trendi üstünden birilerini yaftalamaya girişme başlığıdır.
    hayır, kahve içmek istediğimde en son tercihim starbucks. ama insanları starbucks içiyor diye yargılamak da yapılacak en gereksiz işlerden biri.
    ekşi sözlükte ona buna "çomar" diye kızdığınız kötülediğiniz kitlelerden bir farkınız olsun.
    biliyorum, starbucks'a gidenlere laf edince cool gözüktüğünü sananlardansınız, ama starbucks da başka bir mekan işte. starbucks yerine komagene'ye gitmek kimseyi daha kültürlü daha okumuş daha erdemli yapmıyor.