şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu konuda bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.
  detaylı bir karşılaştırma bulamadım. eliptik bisiklette tüm vücut çalıştığından kondisyon bisikletine oranla hem kardiyo açısından hem de antrenman öncesi tüm vücudu ısıtmak adına daha faydalı olduğuna dem vurulmuş.

  kondisyon bisikletinin sadece bacaklara faydalığı olduğuna değinilmiş.

  takip ettiğim bir vücut geliştirmecisi ise spor salonları, bisikletlere aşırı yüklenme olmaması için kardiyo çalışmalarında koşu bandı ve eliptik bisiklete yönlendiriyor demişti.

  bilgi sahibi olanlardan hangisinin hangi konuda daha faydalı olduğunu, detaylandırmasını, bir amme hizmetinde bulunmasını bekliyoruz.
 • okuduğum ve yeşillendiren makaleler sonunda interval antranmanlarda şöyle bir söylev var ;

  strength coach michael boyle at robertson training systems says a stationary bike is the best and safest choice for interval training.

  yani diyor ki; interval antrenmanda en iyi ve en güvenli seçim olarak kondisyon bisikletidir.

  makale de aha şu
 • (bkz: jump rope)
 • kişiden kişiye değişecek olan karşılaştırma

  ikisinin de ortak noktası koşu bandına kesinlikle tercih edilmesi gerektiğidir

  eliptik bisikletin bir avantajı ayakta durduğunuz için dengeyi sağlamak adına core kaslarınızı da kullandırır. özellikle geri geri yaptığınızda denge iyice önemli oluyor

  kişisel tercihim eliptik bisiklettir; ancak kondisyon bisikletinin de avantajı çoktur. ben sıkılıyorum, spinningi de sevmiyorum zaten :) bisiklet seven için de kondisyon bisikleti iyidir

  ha bu karşılaştırmalar evde vs. yapmak içindir.

  spor salonunda yapıyorsanız zaten ikisini de deneyin veya her seferinde farklı birini yapın
 • elliptical vs stationary bike: which one to choose?

  eliptik kalori açısından %15 daha avantajlı diyor. ama benim için biraz zor bir cihaz olduğundan kondisyon bisikleti tercih edeceğim herhalde.

  eliptiğin bir de bel yukarısını çalıştırma etkisi varmış ama onu da şınav, mekik ve planking ile telafi edebilirim diye düşünüyorum.