şükela:  tümü | bugün
 • esrarengiz bir şekilde 21 yaşında ölen kanadalı kadın. bir otelin çatısındaki su deposunda ölü olarak bulunmadan önceki görüntüleri şuradan izlenebilir ; https://www.youtube.com/watch?v=3tjvbpytezm
 • açıkça psikolojik bir rahatsızlığı olan bir kız. belli ki su deposuna da intihar etmek için atlamış. ancak herşeyde bir gizem arayan insanlara göre ruhlar tarafından öldürülmüş tabii.
 • bir dedikoduya gore (bkz: inanani siksinler) altta verecegim oyunu oynadigi icin olen kiz.

  --- spoiler ---

  ınstructions:

  venturing out:

  enter your chosen building and get into the elevator on the first floor alone. do not proceed if anyone else is in the elevator with you.
  press the button for the fourth floor.
  when the elevator reaches the fourth floor, do not get out. ınstead, remain in the elevator and press the button for the second floor.
  when you reach the second floor, remain in the elevator and press the button for the sixth floor.
  when you reach the sixth floor, remain in the elevator and press the button for the second floor.
  when you reach the second floor, remain in the elevator and press the button for the tenth floor.
  when you reach the tenth floor, remain in the elevator and press the button for the fifth floor.
  when you reach the fifth floor, a young woman may enter the elevator. do not look at her; do not speak to her. she is not what she seems.
  press the button for the first floor. ıf the elevator begins ascending to the tenth floor instead of descending to the first, you may proceed. ıf the elevator descends to the first floor, exit as soon as the doors open. do not look back. do not speak.
  ıf you reach the tenth floor, you may either choose to get off the elevator or to stay on it. ıf you choose to get off, and if the woman entered the elevator on the fifth floor, she will ask you, “where are you going?” do not answer her. do not look at her.
  you will know whether you have arrived at the otherworld by one indication, and one indication only: the only person present in it is you.

  the return trip:

  ıf you chose to stay on the elevator at the tenth floor:

  press the button for the first floor. ıf it doesn’t work, keep pressing it until it finally does.
  when the elevator reaches the first floor, exit as soon as the doors open. do not look back. do not speak.

  ıf you choose to exit the elevator at the tenth floor:

  you must use the same elevator to return as the one in which you arrived.
  when you enter the elevator, press the buttons in the same order you did in steps 2 through 8 of venturing out. you should finish at the fifth floor.
  when you reach the fifth floor, press the button for the first floor. the elevator will again begin to ascend to the tenth floor. press any other floor’s button to cancel the ascension. you must press the button you use to cancel the ascension before you reach the tenth floor.
  after you reach the first floor, check your surroundings carefully. ıf anything seems off—even the smallest detail—do not exit the elevator. ıf you detect something wrong, repeat step 2 until your surroundings look as they should. once you are confident you have returned to your own world, you may safely exit the elevator.

  additional notes:

  should you reach the otherworld, the floor onto which you will emerge will look almost identical to the one from your own world, save for two things: all the lights will be off, and the only thing you will be able to see from the windows is a red cross in the distance.
  some say that electronic devices—mobile phones, cameras, mp3 players, etc.—don’t work in the otherworld; others say they do.
  getting back to your own world may be more difficult than it seems: you may become disoriented and forget which elevator in which you arrived; the elevator may seem to get further and further away from you as you walk towards; and so on. be vigilant, and keep your wits about you.
  ıf at any point during the ritual you faint, pass out, or otherwise lose consciousness, you will likely wake up in your own home. however, be sure to carefully examine your surroundings upon waking—the “home” to which you have been returned may not be the one you left when you first set out to attempt this ritual.

  concerning the woman on the fifth floor:

  do not speak to her.

  do not look at her.

  ıf you do, she may decide to keep you for her own.
  --- spoiler ---
 • iş o kadar basit olmayabilir. güzel şüpheci bir bakış açısı.

  https://www.youtube.com/watch?v=4yv3gsngc9o

  elemanın bir videosu daha var. onu da mutlaka izleyin değim. adam eski polis filan değil her türlü ihtimali hakettiği ciddiyetle değerlendiren bir adam.

  videodaki saçmalıkların yanı sıra en güzel soru şu: bir polis birimi bu tip bir videoyu neden yayınlar?

  cevap: halktan yardım istemek için yani suçu işleyen süpheliyi gösterip elemanı bulmak için.

  örnek video arlington polis biriminden geliyor.
  https://www.youtube.com/watch?v=7qhwzkjuras

  polis mantıklı bir şekilde diyor ki bu videodaki adam kimdir.

  peki elisa lam videosunda ne var? biri kızı mı kaçırıyor? yok. en son asansörün kapısı açılıp kapanıyor filan, neden bunu görmemiz gerekiyor? lapd neden bu videoyu yayınlıyor?

  fikrim: elisa lam, böyle bir kişi bile yok. olay baştan sona hoax.

  kız kardeşinin twitterini bulun. kadının faaliyeti olaydan bir hafta önce başlıyor bir hafta sonra bitiyor.
 • psikolojik bir vaka olmasi otelin catisina kadar çeşitli güvenlik önlemlerini atlatarak devasa su tankinin içine girip kapıları kapatmasini aciklayamayan kadın. ölümü cok gizemli ve enteresandir hala.
 • ürpertici bir şekilde ölen genç kadın. koca otelde asansörden su tankına gidene kadar kendisini görüntüleyen başka hiç bir güvenlik kamerasının olmaması ya da bu süre içersinde kendisiyle karşılaşan birinin yokluğu da bana ayrıca ilginç gelmektedir. bir de kilitli olduğu söylenen kapıları nasıl açtığı merak konusudur. tüm bunların yanı sıra o kadar süre kendisinin yokluğu nasıl fark edilmemiştir? odasına giden bir temizlikçi ya da otel görevlisi olmamış mıdır? ya da kendisini arayıp ulaşamayan bir eşi, dostu, arkadaşı falan da mı yoktur?
 • youtube'daki videolarının silinmesi, var olan videoların da sadece 144p ile izlenmesi gerçekten garip. videoda 144p'den başka seçenek yok lan resmen
 • bunca zamandır nasıl olup da duymadığımı çözemediğim gizemli olayın baş kahramanı. hürriyet'in web tv'sinde bile yer almadıysa, facebook'ta "silinmeden izleyin!!" başlıklarıyla paylaşılmadıysa, allanıp pullanıp şehir efsanesi haline getirilmediyse, altında ciddi şeyler ararım. çünkü bir şeyin hakkında ne kadar az konuşuluyorsa, insanlar ya da hükümetler için o kadar tehlikelidir. ne kadar çok konuşuluyorsa da o kadar iyidir. tıpkı kulaktan kulağa oyunu gibi insanların bire bin katarak anlattığı şeyler, birilerinin işine gelir. örneğin; masonluk hakkında ne kadar çok gerçek ya da kurgu söylenti çıkarsa, bu o kadar iyidir. çünkü gerçek resmi bulandırır. ayrıca "bizim hiçbir gizlimiz saklımız yok" imajı ortaya çıkar.

  her neyse. ben bu kızla ilgili birçok video izledim, yazı okudum. en çok ilgimi çekense ismiyle ilgili tesadüfler oldu.

  lam, dünyanın en ünlü satanisti ve okültisti aleister crowley'nin cininin adıymış (oğlunun ismi de atatürk'tür).
  ilk olarak 2002'de japonya'da çekilen ve abd'de dark water olarak uyarlanan filmde annenin ismi dahlia, kızının ismi ceci'dir. dahlia (black dahlia) 1947'de gizemli bir şekilde öldürülen elizabeth short'a basın tarafından verilen isimdir. son görüldüğü yerlerden biri cecil hotel'dir. küçük kız karakterin ismi ise malum; ceci. açıklamaya gerek yok.
  japon versiyonunda, tıpkı elisa'nın asansör videosundaki gibi bi sahne vardır. kadın, çatıya erişir ve su tankına çıkar.
  bunun yanısıra, cecil hotel'de kalanlar, suyu ilk açtıklarında siyah aktığını söylerler. filmin ismi de bildiğiniz üzere dark water.

  daha epeyce tesadüf var ama bazıları zorlama. ömer çelakıl ya da devlet bahçeli gibi matematiği eğip bükmeye gerek yok. yukardaki tesadüfler bana fazla geldi. bu kız neye kurban gitti bilmiyorum ama bir hafta suda beklemiş cesette "uyuşturucu" izi aramalar, tak diye bipolar bozukluk teşhisi koymalar falan... derin mesele gibi geliyor. filmleştirme savaşını da sony kazanmış. the bringing ismiyle çekilecekmiş.

  dyatlov pass incident ile birlikte tüylerimi diken diken eden ikinci vaka.
 • (bkz: how to get away with murder)

  aynı olay amk diziyi izliyorum sandım bi an.
 • bir kızcağiz. psikolojik problemleri olsa bile şu tankının arkasından kapanması, şifreli kapıları geçmesi falan imkansız açıklamalara göre. hiç şimdi "gizem ariyosunuz." falan demeyin.
  kendisi bir "insan" tarafından oldurulmustur.
  oysaki ben paranormal şeylere ciddi anlamda inanırım. eğer paranormal bişey olsa ya da bir hayvan vs. olsa kız havaya, yere falan bakardı. oysa kendisi sadece insan mesafesine bakıyor.
  cinayeti bir insan istemiştir. nokta.

  şimdilik bu kadar.