şükela:  tümü | bugün
  • *su
    *ateş
    *toprak
    *hav(v)a
    elementleri tamamladın. dünyayı kurtarabilirsin. ben de tahta koyucam çocuğun adını. çünkü fakirim.
  • farklı olmaya çalışan ebeveynlerce yapılır. herkes bir var olma çabası içerisinde değil mi? onlarda bir şekilde var olmaya çalışıyor. bu sebepten ortalıkta bir sürü saçma sapan isim dolaşıyor.
    bu benim yakınlarda denk geldiğimdir; arven mira (kız ismi).
    bunlarda ortalıkta denk geldiklerim; su, melissa, maya, aslan, rambo.

edit: bir kız ismi olarak; "maris". annesi marmaris'i sevdiği için kızına böyle bir isim koyduğunu söylemişti.

(bkz: çocuğa marjinal isim koymak)
  • gezi parkı eylemlerinde kendini parçalayan bir babadan geliyor ,üstelik kızına,
    (bkz: diren su)
    şaka mısınız olum?
  • elit değiller ama çocuğuna tulpar adını koyacak bir çift tanıyorum. "tulpar ne yaa?" diyenler için gelsin, mitolojide uçan at demekmiş!
  • buluş var lan bi tane, "buluş". sanki laboratuvarda beher kapta kaynatarak yapmışlar çocuğu, büyüyünce borla çalışacak pezevenk.
  • (bkz: #48614294) bu hikayede de geçen ılım'dır.
  • abdulmuttalip
    musa
    ısa
    abdurrahman
    abdurrahim
    abdullah
    ahmetcan
    mehmetcan
    kara fatma
    aysecan

gibi arapsevici isimleri reddetmislerin tercihleridir.
    kendilerini arapsevicilere daima tercih ederim.
  • anası babası elit mi tam bilemiyorum ama kızlarına "meryemana" ismini koymuş tuhaf bir çift tanıyorum. kızcağız o kadar rahatsız oluyor ki isminin "ana" kısmından. arkadaşları dalga geçiyor, bilmeyenler "ne dedin?" diye tekrar tekrar soruyor. zavallı çocuğun psikolojisini sikip atmışlar resmen.
  • (bkz: selardis)
    (bkz: janberkbatu)

bildiğin j harfi lan. canberk değil hani , selardis de ayrı fiyasko semiramis bile daha mantıklıymış aslında. kim hangi kafayla koydu bu isimleri anlamak güç gerçekten
  • lisedeyim o zamanlar. sınıftan bir çocuğu zorla matematik anlatması için bizim eve gelmeye ikna ettim.
    + oo hoşgeldiniz. oğlum bu kim?
    - efendim ben selinti
    + ha?
    - selinti efendim selinti.
    + hassiktir lan yarrak.

sonuç: matematik bir.