şükela:  tümü | bugün
 • david braben'in finanse etmek için kickstarter'da projesini açtığı muhtemel yeni elite oyunu.
  http://www.kickstarter.com/…1411552/elite-dangerous
 • £1,250,000 gibi bir meblağı hedef alan kickstarter kampanyasına konu oyun.

  ha, daha ilk günden £34,000 toplamışlar, orası ayrı. tahminen 2 aylık sürenin yarısına gelmeden proje tamamen finanse olacaktır. elite lan bu!
 • david braben varsa başka söze gerek yok. her daim desteklenecek oyundur. (frontier anıları hala aklında olanlar iyi bilir)

  (lan bir de amiga port'unu yaparlarmış, ister misin?)
 • bir yandan star citizen'ı nasıl bekleyecez derken, aklımı almış bir diğer haber.

  golden age of pc gaming, yine yeniden.
  (bkz: kickstarter/#30562220)
 • star citizen'ın aksine o kadar da olumlu bir şekilde yaklaşamadığım bir gelişme oldu. tamam braben falan da, braben mi kaldı diye sormak lazım biraz. elite serisinin akıbeti yıllardır bir belirsizlik, ne olacağı anlaşılmazlık içinde sürüklenip gidiyordu. braben'dan sürekli bir "evet niyet var ama..." açıklaması geliyordu. kickstarter mı çözecek arkadaşların derdini, ki bu adamlar indie falan değil, kocaman 230 kişilik stüdyoları var, o stüdyodan da düzgün bir şey çıktığını henüz görmedim. madem bu kadar heveslilerdi o zaman kickstarter ile kendi deyimleriyle "test marketing" yapacaklarına kendileri bir inisiyatif alsalardı, chris roberts gibi insanı heyecanlandıran bir prototip falan sunsalardı -- en azından bunun için yeterli kaynakları belli ki var. ama elimizdeki açıkcası yarrak kürek bir pitch, başka bir şey değil.

  chris roberts da efsane, braben da efsane, ama roberts en azından sahneye yeniden giriş yapmayı biliyor. bu pek olamamış gibi geldi.

  ek: valla bakıp bakıp sinirleniyorum bu kickstarter'a. shut up and take my money diye diye gelinen nokta bu herhalde. yahu bir video bile yok.
 • bu gidisle blizzard'in lost vikings 2'yi yapmasiyla kare as'i bana tamamlatacak olan kiksıtartır denen fenomenin son bomba hadisesi. amiga'da nice saatlerimizi seve seve verdik frontier'a, pc'deki (artik pek bir kisitli olan) saatlerimiz de buna feda olsun!

  ancaaak, inscrutable'in kaygilari bende de mevcut. nedense bu projede agir bir risk sezmekteyim. isimden baska guven veren hiç bir sey yok kickstarter anasayfalarinda. baslangic asamasinda ortaya somut hiç bir sey koymamis olan shaker'in hazin sonu daha hafizalarda tazeyken boyle bir hata yapilmasi bence affedilemez. bi de ustune test marketing gibi sevimsiz laflar iyice bir sallantiya sokuyor herseyi.

  acele etmeleri gerekmiyordu bence. 346593 yil bekledik daha da beklenebilir bence. ayrica 2014 ilk yarisinda star citizen ve daha nice kickstarter oynuyor olabilecegimizden oturu bence proje icin biraz daha calisilip somut materyallerle 5-6 ay sonra bu kickstarter baslatilsaydi sonuc cok daha etkileyici olurdu. braben bence roberts'la kapismak istemis bile olabilir, yoksa boyle sacma bir hareketi aciklayabilecek birsey gelmiyor aklima.
 • frontier developments, oyunun yeni update'lerini yayınlamış ve gameplay'le ilgili ilk ipuçlarını vermiştir. diğer kaygılı arkadaşların tersine ben gayet ümitliyim. çünkü bu oyun çok sağlam yerden geliyor arkadaşlar. daha önceki oyunlarda bizi hiç hayal kırıklığına uğratmadıkları gibi, yine hayvani bir şey yapacaklar gibi görünüyor.

  http://www.youtube.com/watch?v=mrrnlml4ibk
  http://www.youtube.com/watch?v=itbvpd3_vqk
 • ilk gameplay videosunda, astroid kuşağı içindeki kovalamacayı görünce bende 'newton mekaniği nerede' sorularına sebep oldu.

  arcade olmasın bu oyun sayın david braben, yıllardır bekliyoruz. konsollara da çıkaracağız, heyecan katalım, çoluk çocuk da oynayacak diye oyunu kendisi yapan, karakterini oluşturan özelliklerinden mahrum etme.
 • elite: dangerous ile aynı damarda ve şu aralar daha umut vaadedici olduğunu düşündüğüm bir proje için: (bkz: limit theory). bunu beğenenler bunu da beğendi, beğenir, beğenecek.
hesabın var mı? giriş yap