şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmirli olmam sebebiyle malesef çevremde çokça fazla olan grubun insanlarıdır. hem faşist tavırlarla toplumdaki bazı kesimleri aşağılarken hem de facebook profillerinde che guevara, nazım hikmet vb. insanların fotolarını koyarak solcu geçinenlerinin tadından yenmez hele. bir de yobaz tayfadan kurtulmak adına birbirlerine girip sonsuzlukta kaybolmalarını diliyorum. hayır kardeşim bizde mi bir sorun var anlayamadık.
 • 15 temmuz 2011'de harbiye'de kendini belli eden kitledir (bkz: aynur doğan/#24539878)...
 • teröriste terörist, şeriatçıya şeriatçı, bölücüye de bölücü dedikleri için pek sevilmezler.
  bildiğim kadarıyla göte de göt diyorlar.
 • götünden sınıf uyduran beyinsiz tanımlaması.
  bu tanımlamayı yapanın siyasi zekadan dokundurma yapması kadar komik birşey de sanırsam yoktur. e adam sen saçma sapan sınıflandırma türetmekten başka bir siyaset yapamazken kimin zekasına ne akla hizmet laf sokuyorsun anlamadım.

  futboldaki 6s, 7b, 8jk salaklığının siyasette boyut bulmuş hali resmen.
  elitist, ulusalcı, dinci, dindar, dinist, yobaz, kürt, kürtçü, oehhh....

  balık ye biraz, fosfor al, doğal yollar yetmiyorsa arada bir one a day max...
 • modern çağın getirdiği saçmalıklar yüzünden küfürbaz olan insanlardır.

  onlar için önemli olan ulus ve toplumdur; millettir. tabii ki bunların değerlerini savunmak en büyük öneme sahiptir. ancak; günümüzde "birey" toplumdan daha önemli hale gelmiştir. avrupa insan hakları mahkemelerinin boyunduruğunu kabul ettiğimizden beridir, daha modern olucaz diye avrupanın götünün dibinden ayrılmadığımızdan beridir türkiye de işler hiçte iyi gitmemektedir; kimse kusura bakmasın. -"suçlu hakları" haline gelmiş olan düzeni savunanların götünü kopenhag kriterlerine göre sikmek lazım- diye cümle kurmak her şeyi açıklayabilir aslında.

  maalesef kendisinden başka elitist istemeyen sözde insancıllar tarafından aşağılanmaya çalışan bu insanların agresif ve küfür sahibi olması normaldir. çünkü karşılarındaki güruh herşeyden evvel delikanlı veya ne dediğini bilen insanlardan oluşmamaktadır.

  hep beraber hayvanlar gibi sürü halinde bir ulusalcı kemalist gördüklerinde saldırırlar; sonra linç kültürünü kınarlar.
  kemalist ve ulusalcı olan insanlar üzerinde baskı kurmaya çalışırlar, onları konuşturmazlar; sonra kahrolsun faşizm derler.
  kürtten mürtten bahsederler, insanlara nasıl kürt diyeceksin? kafatası yapısına veya ırkına göre; sonra? sonra kürt'e kürt demeyen ırkçı olur. ,
  bunlar arasında allah kitap diyerek ölmüş adamın arkasından binbir yalan dolan iftira ile dolaşanı da vardır.
  ha birde; her şeyi kendi bildiğini iddia edip, kemalistlere elitist diyenleri hiç saymamak lazım.

  yani; faşist, ırkçı, iftiracı, şerefsiz, elitist, ahlaksız, onursuz bir güruh vardır kemalistlerin karşısında. zaten kemalist; ingilizlerin kuvayi milliyeye verdiği isimdir. yani istiklal harbinde memleketi kurtaranlardır, emperyalizme göğüs gererek özgürlüğü kazananlardır kemalistler. bu vatan için canını verendir kemalist.

  bunun karşıtı nedir peki? vatan haini. hainin argoda ne demek olduğunu bilir misiniz? "orospu çocuğu" hem de tdk ya göre.

  sonra neymiş kemalist olan insan karşısındakilere orospu çocuğu diyormuş.

  sizde bizi anlayacak "kafa, bilgi, birikim, soy, şeref" olmadığını anladık seneler evvel, özet geçiyoruz orospu çocukları.

  ek: atatürk milliyetçiliği anayasanın ilk 3 maddesinde vardır. yani seve seve değil sike sike hepiniz atatürk milliyetçisisiniz.
 • evde terbiye etmeye çalıştığım anamdır, babamdır. onlar da sistem mağdurudur ama düşüncelerinin sonraki nesillere akmalarının önünün bir an önce kesilmesi gerekmektedir.
 • sozlukte siyasetle ilgili iki yorum, en bilindik 3 kitap okuyunca kendini aristo sanan, her turlu yaftalama ve otekilestirme hakkini kendinde bulan ama ayni seyleri baskalari yapinca sinirden deliye donen guruhtan daha kotu olmayan kesim.
 • "yea atatürkçülük ne ilkokulda mı kaldın sen?" diyecek beyine sahip olan, siyasetle alakası marjinal fikirlerini insanlara anlatıp "ya gerçi anlamazsınız ki"cilik oynamak olan, önüne gelen herkesi eleştiren ama ortaya mantıklı çözüm önerileri koyamayan, ekşisözlük yazarı oldu diye bütün dünya'nın kendisini okuduğunu zanneden, aklınca sürekli insanlarla dalga geçmeye çalışan, kendisini herşeyden ve herkesten üstün, peygamber dölü zanneden tiplemelerin dilinde oyuncak edilmeye çalışılan insan grubu.
 • fazıl say'ı pek seven, orhan pamuk ile sorun yaşayan, kendilerini yalnız ve güzel ülklerinin küçük odalarına hapsetmiş biçare insanlar bütünü.