şükela:  tümü | bugün
 • olmayan dizi... ulan 9 tane emmy odulu aldi dizi, aralikta cnbc-e'de gosterilecek halen sozlukte bulamadim... hic mi kimse izlemez hic mi kimse yazmaz... umulur ki ben aramaya yeterince inanmamisimdir... (bkz: ukte notu tadinda entry)
 • cnbc-e'nin yayınlayacağı ve aynı zamanda biraz da makaslayacağı dizidir. lakin bir kaç cezalandırma ve idam sahnesi var ki oha dedirtiyor insana. tüm bunların ötesinde helen mirren'in performansının seyredilmesi farz.

  ah be elizabeth, sizin de işiniz zormuş be abla...
 • tipki angels in america gibi dizi-sinema mantigiyla cekilmis yapit. helen mirren'in "get out of my sight!" diye honkurusu icin bile izlenebilir. ki daha jeremy irons faktoru var. -ayrica basligini sozlukte kanirta kanirta bulduran film. en iyisi elizabeth basligindan bakiniz vermek.
 • dün (19.12.2006) tarihinde cnbc-e'de ilk bölümü verilen kostümleri muhteşem olan dizi-sinema. ayrıca jeremy irons o ingiliz kontu kostümleri içinde harikulade gözükmektedir. *
 • her bölümü bir film uzunluğundaysa yaşadık dedim kendi kendime dün gösterilen ilk bölümünde. helen mirren ve jeremy irons keşke o çağlarda yaşamış olsaydı da tarih kitaplarını boy boy onların resimleri süsleseydi. saray entrikları ve o dönemin şaaşasıyla bezenmiş muhteşem dizi-sinema.
 • 2 bolumluk mini-dizidir.
 • hbo'nun pek alcakgonullu bir bicimde, mini series diye ozetleyiverdigi kisa dizi-filmler serisinin en son ornegi. produksiyon kalitesi, helen mirren'in insana "helen mirren mi elizabeth'ten cikar yoksa elizabeth mi helen mirren'dan" diye sordurtacak kadar tuhaf bi sekilde hayran birakan performansi ve tertemiz goruntuleriyle zaten emmy'leri silip supurmustur. episode 1 baska, episode 2 baska guzeldir. episode 1'de earl of leicester'in* karizmasi, episode 2'da ise earl of essex'in* kirmizi yanaklari, filmin tum guzelligi yaninda ek olarak verilmis bonuslardir. helen mirren ise her iki episode boyunca gosterdigi dehset performans soyle dursun, sirf fransa kralinin arkasindan hic konusmadan bakakaldigi sahnede, ic sesiyle okudugu, elizabeth i'in kendi kaleminden cikmis siirle beynime kazinmistir. sahne favori sahnelerim arasina, siir de favori siirlerim arasina coktan girdi bile.

  i grieve and dare not show my discontent,
  i love and yet am forced to seem to hate,
  i do yet dare not say i ever ment,
  i seem stark mute but inwardly do prat.

  i am and i am not
  i freeze yet am burn
  since from myself, another self, i turn

  my care is like my shadow in the sun,
  follows me flying, flies when i persue it,
  stands and lies by me, does what i have done

  oh let me live with some more sweet content or die
  and so forget what love ere ment.
 • cnbc-e'nin ara ara yayinladigi guzel bi dizi-film*. bugun 1. bölümü, haftaya da 2. bölümü yayinlanacakmis tekrar.. bugun derken(bugun gecti) tekrari gece 2'den sonra filan tabii.. uykusu kacanlara tavsiye edilir.
 • hellen mirren'ı ne kadar takdir etsem de onun gibi çirkin bir kadının jeremy irons* ve hugh dancy'nin sevgilisi olmasını çok feci kıskandığım, elizabeth'in hugh dancy'i öldürbilecek kadar merhamentsiz olmasından niyeyse hellen mirren'ın yorumunu sorumlu tuttuğum, kısacası kadın olarak bütün komplekslerimle yüzleştiğim film.
 • helen mirren'ın tek kelimeyle büyülediği, insanın resmen onunla beraber üzülüp, sinirlenip, sevindiği ve daha hatrı sayılır birçok sebepten dolayı zevkle izlenen 2 bölümlük aşmış dizi.

hesabın var mı? giriş yap