şükela:  tümü | bugün
  • çin liginde guangzhou evergrande forması giyen yetenek. 6 maçta 12 golü varmış sanırım. fifa 13'te de durdurulamaz yapmışlar diyolla.
  • botafogo'da parlayan ve futbol yaşantısına guangzhou evergrande takımında devam eden 23 yaşındaki brezilyalı forvet.

geçtiğimiz yıl çin süper ligi'nde çıktığı 16 maçta 17 gol attı ve ligi gol kralı olarak tamamladı. 6 asist yaptığını da eklemekte fayda var. oyun tarzı bana ronaldo lima'yı anımsatıyor. kısa süre içerisinde avrupa'ya geleceğini tahmin ediyorum.
  • adı beşiktaşım ile anılan golcü. zannederim gündemdeki saçma sapan isimlerden ziyade, elkeson'u bizim takımda görmek isterim. ba'nın yerini dolduracaktır. 2 sene oynat, büyük bedellere yolla büyük kulüplerden birine.

yönetim saçma sapan, torres, cisse, yıllık 5 milyon eu isteyen persie ve muadillerindense, elkeson'u alarak müthiş bir iş yapmış olur. fikret orman, getir bize elkeson'u.
  • guangzhou evergrande'den shanghai shenxin'e 18 milyon avroya transfer olmuş brezilyalı forvet.

guangzhou başkanı bu transfere, "diğer çin takımları da asya şampiyonlar ligi'nde iyi sonuçlar alsın diye onay verdik" demiş. şaka değil.

bu arada yerine de jackson arley martinez valencia alındı kendisinin.
  • fm 2015'de 3. sezonumu geçirdiğim darmstadt takımıyla bu oyuncuyu bonservisi elindeyken aldım. ligi bunun ve yine bonservisi elinde olarak aldığım sansone'nin sayesinde 3. bitirmeme neden oldu ve şampiyonlar ligine gittik.

haliyle piyasası olan bu topçunun bedeli 9.75 milyon euro oldu sezon bittiğinde. yaşı 28 olan elkeson'u 9.75 milyon euro'ya peşin paraya galatasaray'a sattım. genç kadro oluşturmam lazım. *

her açıdan iyi bir topçu. şu özelliği çok iyi diyemem ama herşey var adamda. kendisine emeklerinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim.

edit:imla