• fiyatı hakkında zırlayıp duranlara gösterilen tepkiler normaldir. çünkü sosyal medyada bu ilacın fiyatından yakınan avellerde aşağı yukarı şöyle bir tavır var: ella da bilmem kaç lira oldu, nasıl sikişecüğük bu devirde!

ella ella ella diye ortada dolaşan 10 kişiden 9'u, bunu rutin bir korunma yöntemi sanıyor. biraz da "sikişiyorum, cinsel hayatım var, bakın bu da ella'm" diye ortalıkta dolaşıyorlar. sanki prezervatif taşıyor gibi yanında ella taşıyan tipler var. haliyle fiyatından yakınıp duranlara zorbalık yapmak bir zorunluluk. çünkü memleket geri zekalı kaynıyor! birçok insanın ne zararı ne de ne kadar kullanılması konusunda bir fikri var. "ella bilmem kaç lira olmuş" diye aktif cinsel hayatı olduğunun reklamını yapmaya çalışanlar yüzünden bu ilacı rutin bir korunma yöntemi sanan milyonlarca genç var. alın onlardan birisi https://twitter.com/…?t=iwn7dnvwem3wnsxvazq5lq&s=19

her gün twitter'da ella yavşaklığı yapan tipleri görmekten gına geldi artık. mümkünse bu millet sikişmesin de üremesin de. bir milletin her hareketi ofsayt mı olur arkadaş? organize bir gevşeklik organizma bir ahmaklık. bir millet düşünün ki istisnasız her konuda yanlış tarafta olsun. işte o millet türk milletidir.
  • çocuk doğduktan sonra alınırsa abdi ibrahim yetkilileri gelerek çocuğu alıyor, öyle de etkili bir ilaç.

edit: bu entry ilişkiden bir hafta sonra alınırsa faydası olup olmayacağına yönelik bir entry sonrası yazılmıştı. ilacın etkisi konusunda referans almayınız. *
  • "görüntüleme sayısı/entry sayısı" oranlı bir istatistik olsa bu başlık zirveye oynar
  • aldigimdan itibaren 6 hafta gecti, ara kanamalar oldu ancak hala regl olmadim. 2'ser hafta arayla 2 tane kan testi yaptirdim, 2 adet de idrar testi yaptim evde. ultrasonda keseyi gorunce kalbim duruyodu. sonuc olarak tum testlerin sonucu negatif. bi daha bunu kullanmayi birak, seks yapmayi bile dusunmuyorum. size de tavsiye ederim.
  • asistanımın eczacıdan ertesi gün hapı istemeye utanması üzerine kendisine norlevo alırken tanıştığım ertesi gün hapıdır.

verilen bilgilere göre üç kat koruma özelliğinden kaynaklı mıdır bilmem, norlevo 18 lira civarındayken bu tablet 48,75.-tl.'dir.

fiyatının en önemli sebebi bence piyasada tek olmasıdır, neden başka firma tarafından ithal edilmiyor da insanlar almak zorunda bırakılıyor?

ertesi gün hapı zaten kullanılmaması gereken bir ilaç ama zorunlu durumlarda da hayat kurtardığı yadsınamaz.

dün yaptığımız muhabbet sırasında teşhisini koyduğumuz üzere doğum kontrolü gün geçtikçe pahalanıyor ve zorlaşıyor. birçok ilaç on lira civarındayken alabileceğiniz en ucuz doğum kontrol hapı 20 lira civarındadır.

bu da akp hükümeti döneminde olmuştur.

(bkz: kimsenin özel hayatına karışmıyoruz) deseler de neye ne kadar karıştıkları buradan bile anlaşılabiliyor, dolaylı yoldan üç çocuğa yöneltiyorlar insanları...
  • fiyatını duyanın almayıp doğurmaya karar verdiği ertesi gün hapı. çok bişey de değil 48.70tl, doğum masraflarının yanında hiç kalır.
  • cinsel ilişki sırasında korunmanın istendiği gibi olmadığı durumlarda (kondom yırtılması veya dikkat edildiği halde meni akması vs.) mümkün olan en kısa sürede veya 120 saat yani 5 gün içinde etkili olacak/olabilecek bir gebelik önleyici ertesi gün hapı.
    fiyatıyla biraz ürkütse de etkinliği konusunda (henüz bir tecrübem yok ama olunca yazacağım) gayet iddialı bir (bkz: abdi ibrahim) üretimi kimyasal bileşen.

kullandıktan sonra tekrar ilişkiye girmeniz halinde ella etki göstermeyebilir. o yüzden korunmak şart.
    alındıktan 3 saat içinde kusulduğu takdirde yeni bir ella için doktorunuza danışın. 8 saat ve sonrası ilacın etkinliğini gösterdiği zaman dilimi olduğundan, 8. saatten sonra kusulması ilacın etkinliğini bozmaz. ilacın etkisi adet kanamasıdır. (kusulmadığı takdirde) 7 ya da en fazla 10 gün içinde adet olmanız gerekir. ki bu süre en yakın ertesi gün veya ilacın alımından 2 gün sonra başlamış olmalıdır. 10 günlük süre içinde adet olmadıysanız doktorunuza danışın.

hamileyken ella kullanmayın. bebeğe etki eder. ayrıca ella anne sütüne karışır.

ilacı içtikten sonra herhangi bir uyuşturucu, uyarıcı madde veya alkol kullanmayın. kusarsınız. 50 tl'niz boşa gider. diğer olası yan etkiler için prospektüsü okuyunuz. ayrıca 1 ay için sadece 1 ella kontenjanınız olsun. size de yazık.
  • 84 lira olmuş ilaç. 1 yılda 20 tl zam yemiş. herkes sikine hakim olsun kardeşim.

edit: 112.5 tl olmuştur. yavaştan keselim bakalım, sikimizi...
  • muhtemelen sadece kötü deneyim yaşayınca insanların bilgi paylaştığı ilaç. tanıdığım kimse başlıktaki gibi sıkıntılar yaşamadı, burayı okuyarak kimsenin depresyona girmesine gerek yok, çekinmeyin.
  • sadece kötü deneyimlere sahip olanların hakkında entry girdiğini düşündüğüm ilaç. ne mide bulantım oldu, ne ara kanamam, ne adet düzensizliğim, ne ağrılı adetim, ne de başka bir şey. psikoloji bozan ilacın kendisi değil, burada herkesi bir sanıp ilacı kullananın hayatı kararacakmış gibi sallayanlar. aldırış etmeyin.

edit: kullanmak zorunda kalıp da endişe edenler için yazdım ama bu bir doğum kontrol yöntemi değil. mecbur kalmadıkça keyfi kullanılmaması gereken bir ilaç. gidin korunun.
hesabın var mı? giriş yap