şükela:  tümü | bugün
124 entry daha
  • film endüstrisi içindeki kendi kötü deneyimlerini anlatmış kişi. brett ratnerr x men filmi için bir tanışma toplantısında herkesin içinde homofobik bir ifade kullanarak kendisini aşağılamış. ayrıca 16 yaşında başka bir yönetmenin de tacizine uğramış. ingilizcesi olanlar ayrıntıları kişisel facebook hesabından okuyabilir.

https://www.facebook.com/…e/posts/10155212835577449
  • hard candy' de canla başla oynadı o vakit?
  • sayfalarca konuşup sadece bir kişinin ismini vermiş. söylediği kadar "person with significant privilege" olduğunu düşünmüyor sanırım.
  • hollywood'un kimsenin bahsetmeye cesaretinin olmadigi o tarafi tek tek aydinlatiliyor ve bu aydinlatmayi yapanlardan biri. yalniz, basligi okurken ister istemez dikkatimi cekti bazi noktalara deginecegim. onemli noktalar bence, sonucta millet bu lezbiyen diye dokulmus buraya. yani beni ilgilendirmez tabii ama kova burcuyum naparsin?
    oncelikle, cinsel tercihini degil, cinsel yonelimini aciklamistir. heteroseksueller "tercih" mi ediyorlar karsi cinsi arzulamayi? tercih, iki sey arasinda secim hakkimizin olmasidir. burda bir tercih yok. heteroseksueller nasil dogal olarak karsi cinsi arzuluyorlarsa, farkli cinsel yonelimdekiler icin de bu gecerli. ortada bir tercih yok yani. yonelim var. herkesin sevdigi kendine.
    ayrica, gay oldugunu itiraf etmemis, acilmistir. itiraf kelime anlamiyla suclayici bir sey, bir suc isledigimizde itiraf ederiz. sizler, "gozunuz mavi" diye ozur diliyor musunuz? etnik kokeniniz icin icin ozur diliyor musunuz? heteroseksuel oldugunuz icin ozur diliyor musunuz? itiraf, bunlarin hepsini cagristirsn olumsuz bir kelimedir. kimsenin, bir sey itiraf ettigi yok.
    "heteroseksueller heteroseksuel olduklarini, ozellikle belirtmiyorlar, neden gayler bunu yapiyor?"

arkadaslari ona einstein diyecekti ki ben engel oldum. toplumdaki cogunluk oldugun icin ustune heteroseksuelligini belirtmene gerek yok. cunku, zaten baskin grup sensin ve toplumdaki butun kurallar sana gore belirlenmis: karsi cinsten partnerinin elini tuttugunda zaten herkese cogunluk taraftan oldugunu soyluyorsun. karsi cinsle evlendiginde "ben heteroseksuelim" diye bagiriyorsun. ve buna iliskin haklarin var. ornegin, sevgilinle evlendiginde, maddi / manevi haklarin oluyor. en basitinden, sevgilin hastalandiginda, birinci derece yakini oluyorsun. cocuklarin dogdugunda, annelik/babalik hakkin oluyor. gaylerin, toplumlarin cogunda boyle bir hakki yok. tabii ki "sizin her seyiniz heteroseksuellere gore ancak ben gayim ve sizin bu kaliplariniz bana uymuyor" deme hakki olacak ki, toplumda heteroseksuellerin sahip oldugu her haktan yararlansinlar. "bunlardan yararlanmak icin illa heteroseksuel olmama gerek yok" tabii ki diyecekler. bugun amerika'da ve avrupa'da gaylerin evlilik hakki mesrulastirdiysa, gayler toplumda gorece daha az ayrimciga ugruyorsa, elbette bunlari soyledikleri icin.

bunlari bahsetmekten ben sizden daha mutsuzum. soyle dusunun, sene olmus 2017, hala "gay niye gayligini belirtme ihtiyaci duyuyor?" sorusuna cevap vermeye calisiyorum. benim sosyal zekâma hakaret.