şükela:  tümü | bugün
  • mahsun kırmızıgül'ün insan hakları albümünde yer alan ancak hak ettiği yeri bulamamamış süper bir şarkı.

kapattım bu aşkın sayfalarını
    düşürdüm dilimden senin adını
    kalbime kitledim hatıraları
    ellerin kadınısın seni sevemem

bir utanç duvarıdır hayatta yerin
    çekmekle ödenmez günahın senin
    kalbin bendeyse de bedenin elin

görsen bile beni sakın tanıma
    çevir yüzünü git kendi yoluna
    arkamdan ağlarsan acımam sana

bir heves uğruna kendini yaktın
    dönüşü olmayan yollara saptın
    sen beni allahsız bir kula sattın (tertemiz aşkıma haram kattın)
  • şerif ozani ile birlikte, peçeteye yazıp leyla'da mahsun kırmızıgül'e bir kahveyle birlikte gönderdiğimiz şarkıydı bir sene evvel... kırmızıgül son albümü dinle'de tekrar yer vermiş şarkıya. 96'daki ses değişmemiş sadece bir kaç dım tıs ve hüsnü şenlendirici'nin klarneti eklenmiş şarkıya. yine güzel, her zaman güzel...

(bkz: dinle/@bir kulum işte)
  • son cikan dinle albumunu harddiskten silerkene bir anda ba$lamasiyla dunyami karartmi$, mahsun'un eskiden beri sevdigim yegane super yorumladigi 2 sarkidan birisidir. digeri de malum mihriban...
  • (bkz: off ulan off)
  • mahsun kırmızıgül sevmeyen insanlara bu parçayı dinlettirin bir kere. sonucu kameraya alın ve değişimi görün. hakkı kesinlikle verilmemiş, girilmiş olan entry sayısından da bu durum ortada. çok damar bir parçadır.
  • mahsun değilde müslüm baba söylemiş olsaydı, tarzında kült bir şarkı haline gelebilecek güzellikte parçadır. ama işte 'alem buysa kral benem' halleri yok mu, silinmiyor işte hafızadan.
  • bazı özel, güzel şeyler vardır. kimse bilmesin sadece ben bileyim istersin. kırk yılda bir bilen çıktığında da tatlı bi heyecan olur. bu şarkı da öyle birşeydir işte.
  • mahsun'un iki albüme koyup ikisinde de klibini çekmediği en arabesk şarkısı.