şükela:  tümü | bugün
  • ortak lavabolardaki en gıcık edici hareketlerden birisi! büyük küçük, tahsilli tahsilsiz... herkeste var bu. adam ellerini yıkıyor ya da her neyse, sonra umarsızca silkeliyor, yanındakini rahatsız ederim kaygısı gütmeden! havlu varmış yokmuş, o da mühim değil.

arkadaş, milleti el suyunuzla ıslatmaya ne kadar meyyalsiniz yav! oysa el sıkmak diye bir şey var, öyle değil mi?

önemsiz gibi görünüyor olabilir ama esasında öyle değil. çünki bir noktadan sonra, el silkelemenin şiddeti ve orantısızlığından, karakter tahliline kadar varıyor iş.

buradan o fütursuzca el silkeleyenlere sesleniyorum, şayet lavaboda yanınızda duran kişiye birazcık saygınız varsa, lütfen bu hareketi yapmayın... eski insanlarımızın yaptığı gibi ellerinizi iyice sıkın... silkelemekten daha etkilidir emin olun!
  • uzun zamandır takık olduğum ve yeri geldikçe tartıştığım insanlardır.

elimi güzelce yıkıyorum, sonra elimle sıkıp kabasını * alıyorum, tam kağıt havlu ile silmeye çekerken yanımdaki davar horon tepmeye başlıyor. ellerini silkelerken üzerime gelebilecek su, davar’ın umrumda değil.

- yanınızda birisi olsa da olmasa da elinizi silkmeyin, ellerinizi sıkıp fazla suyu öyle arıtın. havlu yoksa bile kalanı kısa sürede buharlaşıyor.

yok ben lavabonun içine doğru silkiyorum deme, alışkanlık kazan.

ek olarak; bir araştırma yapılmış ve el yıkamak tek başına temizlik çözümü değil.
    araştırmanın sonucu, sabun kullanarak en az 15 saniye boyunca elini yıkamazsan ellerim temizlendi deme boşa.

alttaki resim seni çağırıyooo...*

https://postimg.cc/image/qxboqwy4v/
  • kagit havlu yoksa icinde bulundugum grup.
    sikarak suyunu akitamiyorum cunku elim havlu degil.