şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ozellikle front squat ve deadlift hususlarina epey ihtimam gosteren guc antrenoru. sik sik deadlift videolari yayinlar; misal gecen de emerson'un ozguvene dair meshur denemesinden kisa bir pasaji paylastigi bir deadlift videosu yayinlamis: https://www.youtube.com/watch?v=cfaynmhrlj8
    "there is a time in every man's education when he arrives at the conviction that envy is ignorance; that imitation is suicide; that he must take himself for better, for worse, as his portion; that though the wide universe is full of good, no kernel of nourishing corn can come to him but through his toil bestowed on that plot of ground which is given to him to till. the power which resides in him is new in nature, and none but he knows what that is which he can do, nor does he know until he has tried." -ralph waldo emerson
  • son bir aydır bu adamın videolarındaki gibi antrenman yapıyor, besleniyor, uyuyor, meditasyon yaparak bedenimi rahatlatıyordum. fizyoloji ve antrenman olayına bilimsel yaklaşımı zaten hayvani bir bilgi birikimi olduğunu belli ediyordu.

nitekim 6 yıllık bir bb ci olarak bir ayda elde ettiğim güç kazanımı birçok ağırlıkta % 20 ye yakın ve steroid gibi boklara bulaşmadan insan sınırının gelebileceği noktaya gelmiş bulunuyorum. güç ve bir miktar kas kazanımı dışında kendimi her daim deli gibi enerjik hissediyorum

bir videosunda izlediğimde okuduğu kitaplar arasında mevlana'yı dahi gösteriyordu.

adam antrenmandan bahsederken evrimsel süreçten, ilk insanlardan başlıyor, uzak doğu felsefelerine gidiyor, beden- enerji olaylarına giriyor ve modern bilimden, bilimsel verilerden çıkıyor.

tüm bunların yanında psikoloji bilgisi de muazzam.

tamamen geyiğine izleyerek başladığım "nasıl kızları etkilersiniz, kızlar nelerden hoşlanır vs." gibi kişisel konulardan bahsettiği ikinci video kanalındaki konular gün geçtikçe en az antrenman videoları kadar ilgimi çekti. çünkü adam tüm sorulara aynı antrenman videolarında olduğu gibi hayvani bir bilgi vererek yanıt veriyordu. ve bugün sadece bu adamın videolarını izleyerek edindiğim bilgilerle muhtemelen hayatım boyunca çıkabileceğim en taş hatunu ayarlamış bulunuyorum. yo elliott!!!
  • zamanla cozudu.
  • ilerde iyice sinir bozucu bir tip olma ihtimali cok da dusuk degil.
  • yeni denk geldim de adamdaki bilgi ve konuşma entellektüel yaklaşımı hiç kimsede görmedim şimdiye kadar. gerçekten başarılı bir yaklaşıma ve tarza sahip. ayrıca kitaptan para kazansın kardeşim, kitap bu çalıp çırpmıyor ya adam.
  • (bkz: broscience)
  • valla zor zamanlarda bana psikologlardan çok ama çok daha fazla destek olabilmeyı becerebilmiş bir insan. süper bir öğretmen.
  • zamanında medine fukaralarından farksız olmasını, kendisinin çıkış yolu olarak gören mentor. aynı zamanda kendisi vücut-beyin korelasyonuna çok önem verir. zeki mi zeki, araştırmayı seven mi araştırmayı seven, x mi x bir abimiz. bilhassa "elliott hulse" kanalını baz alarak söylenebilir ki insanlığa yardım etmek için gönderilmiş. nitekim öyle de yapıyor. vakti zamanında benim de bir e-mail'ime cevap vermişliği vardı. yihhuuu.

günde 1-2 video dozajını aldıktan sonra en az 3, en fazla 6 ay içinde hayatınızın bir çok evresinde (kişisel gelişim, iş, hayattan alınan zevk, başarı, aşk/meşk vs.) gelişmeler görebilirsiniz.
  • bir çok takipçisine ışık tutan aziz insan.
    milletin the father figure i've never had'i.
    "the body is the mind"