şükela:  tümü | bugün
 • elma sirkesi, doğal bir yaşam iksiridir!

  bileşim: kalsiyum, fluor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, a vitamini, beta-carotin, b1, b2, ve b6 vitaminleri, c vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddeleri.
 • *1 bardak su

  *1 tatlı kaşığı dolusu elma sirkesi

  *1 tatlı kaşığı dolusu çiçek balı

  hepsi iyice karıştırılır ve sabahları aç karnına küçük yudumlarla içilir. sürekli kullanım sayesinde, öncelikle bedenin bağışıklık sistemi güçlenecek ve sizi pek çok hastalıktan koruyabilecektir. bu enerji kokteyli ayrıca size canlılık ve güç kazandıracak ve ileri yaşlara kadar sağlıklı ve mutlu kalmanıza önemli katkılar sağlayacaktır.
 • aynı zamanda kepeğe karşı da etkilidir bu meret.iyi durulamazsanız toplu taşıma araçlarında yer sıkıntısı da çekmezsiniz.
 • tek başına pek matah bir tada sahip değildir ama yoğurtla karıştırıp yeşil salata için sos yapıldığında harikalar yaratabiliyor. bazı tarifleri başka bir yerimden uydurduğum doğru.
 • internet ortamında mucizevi bir ilaç olduğu belirtilerek dolaşan ve bu sebeple denediğim, ancak 3 gündür hala o sabah sabah aldığım tadı unutamadığım "inşallah buna değecektir" diye düşündüğüm sirke türü.
 • * kendisinin ph değeri vucidinkiyle aynı olduğundan, zırt pırt (oksijen solunurken dahi alınan) ve vucitte ortaya çıkıp kıllık yapan serbest radikalleri, en az zararla dışa ittiren 'hadi kardeşim dışarı, arıza yapma, artis toksin sen de ' diyerekten attığı söylenen, ilk iki günlük mide pısmasından sonra insanın garip bir şekilde alıştığı ** ve ses kısıklığı/gırtlak rahatsızlıklarına ziyadesiyle hızlı bir şekilde iyi geldiği tarafımdan şahit olunan, iksir miksir.pek hoş pek yararlı.***
 • şifa amaçlı da kullanılan sirkedir.

  bir bardak suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1-2 tatlı kaşığı bal katarak, günde 3 kez, mümkünse yemeklerden önce (fazla kilo problemi için de etkili olan elma sirkesi bu amaçla kullanılacaksa mutlaka yemeklerden önce alınmalıdır) kullanılır.

  elma sirkesi koruyucu sağlık amacıyla, sürekli olarak günde bir kez sabahları açken ve alınmalıdır.

  iyileştirici özellikleri şöyle sıralanabilir:

  * besinlerin verimli kullanımını, metabolizmanın sağlıklı işleyişini, vücudun asit alkali dengesini korumasını sağlar. örneğin kalsiyumun daha verimli kullanımını sağlayıp, bir yandan kemiklerin yeniden gerekli kalsiyumu almasını desteklerken, bir yandan da eklemlerdeki kalsiyum birikimini kırar.

  uzun süreli kullanımı eklem ve kemiklerdeki sertlik ve sıkıntılara son verir.

  * sodyumun etkisini yansızlaştırarak yüksek tansiyondan korur.

  * kolesterolü düşürür. içerdiği doğal asitler ve enzimler kanın daha sağlıklı ve ince akmasını sağlar.

  * başta damarlar, karaciğer, böbrekler olmak üzere vücudu detoksifiye eder, yağlı-mukus kalıntıları parçalar.

  * içerdiği yoğun potasyum sayesinde hücre büyümesini destekler.

  * soğuk algınlıklarında, boğaz enfeksiyonlarında, bronşitte içilebilir ya da buhusu yapılır.

  * idrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda, yaban arısı sokmasında, saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da kullanılır.

  evde yapımı ve daha fazla bilgi için:
  http://www.bugday.org/…8098384e7f24759228e26eb4fbe8
 • saçların yıkanması esnasında suyun içine,bir miktar katılır ve saçlar bu suyla durulanırsa mısır püskülü formundaki saçlar yola gelir.yalnız miktarını abartmamak lazım,işin ucunda ekşi ekşi sirke kokmak var zira.
 • çok derde devadır.