şükela:  tümü | bugün
 • antalya'nın finike ilçesinde, kız çocuğu g.e.g. (7) ile ağabeyi i.e.g.'nin (10), cinsel istismara uğramasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan anne merve a. ile üvey baba rahmi a., yargılandıkları elmalı ağır ceza mahkemesi'nce, üçüncü duruşmada tahliye edildi

  kaynak

  kaynak2

  kaynak 3

  o masum çocukların çizdiği resimlere bakmak bu denli acı veriyorken, o talihsiz çocukları düşünemiyorum.

  bir ses verin canlar, haber ocak ayında gerçekleşiyor ama olay şu an twitterda gündem de tutulmaya çalışıyor. bu olayın aydınlatılması lazım. bu çocukların güvence altına alınması lazım.

  twitter da #elmalıdavası hashtagyle gündem yapılmaya çalışıyor.

  kaynak

  edit: imza kampanyası açılmış konu ile ilgili bir destek de oraya atıp sesimizi daha güçlü duyaralım.

  imzalaa

  edit : bakanlık gelen tepkiler üzerine bakanlık avukatlarını görevlendirmiş

  kaynak

  antalya baro başkanlığı açıklaması olayın çok ciddi takibinde olduğunu belirtmiş
 • elmalı'yı hep sakin ve güzel (anneanne) hatırlayan benim için üzücü dava.
  çocuğa karşı işlenen suçlarda daha hassas olunmalı.
 • (bkz: finike'de iki çocuğun cinsel istismara uğraması) başlığında da daha önce gündeme gelmiş korkunç olay. ocak ayında zanlılar salıverilmiştir. ancak bugün twitterda #elmalıdavası hashtagiyle tekrar gündeme getirilmeye çalışılmaktadır. umarım daha çok insan ses verir, tekrar gündeme getirilir. çocukların durumu şu an nasıl, nerede ve ne durumdadırlar diye düşünmeden edemiyor insan. cidden çok endişe verici.

  belki bir gün halkımız şeyma subaşı'nın doğmamış çocuğunu konuşmaktan vakit bulup da istismara, şiddete maruz kalan çocukların korunması için daha duyarlı hale gelir.
 • istismarcı ebeveynlerin tahliye edilmesiyle yürekleri dağlayan dava.

  bu çocukların hayatını mahvedenler cezalarını çekmeli.

  up
 • ülkemizde konuşulması gereken çok daha önemli konular var. mesela anne ve üvey babası tarafından istismara uğrayan iki küçük yavru. ve o pisliklerin tahliye edilmesi.
  o mektup, o resim.. her gördüğümde yutkunup kalıyorum.
  bu pisliklerin nefes almaya hakkı yokken ellerini kollarını sallaya sallaya yargılanıyorlar.
  lütfen konuyu gündemden tutalım.
 • twitter'daki şu paylaşımla karşıma çıkmış olay. öfkeyle bacağımı öyle sert sıkmışım ki kanamak üzere olduğunu son anda fark ettim. gerçekten tüm kimyam alt-üst oldu, yazabilecek bir şey bulamıyorum.

  #elmalıdavası

  edit: tutuklanacaklar kaçarı yok. gündeme taşınmasına vesile olan tüm arkadaşlara teşekkürler. link patlamış, sorun değil. çocukların çizdiği resimlerdi. artık herkes biliyor zaten.
  edit2: elmalı davasının avukatı gülşah ekin taş: "dosyanın detaylarını bilseniz günlerce uyku uyuyamazsınız. bu dava kan dondurur." (habertürk)
 • sözlükte de gündeme getirilmesi gereken dava

  up
 • bazen aklıma hasan sabbah gibi bir örgüt kurma fikri geliyor. hepsini öldürmek istiyorum. işi yapanı, dışarı salanı. hepsini böyle testere filmlerindeki gibi düzeneklerle öldürmek sonra da yayınlamak istiyorum. en acısı bunlar bildiklerimiz. sesini çıkartamayan kaç çocuk var tahmin etmeye korkuyorum.

  edit: böyle bir şey yaparsan beni de çağır gibisinden o kadar çok destek mesajı geldi ki. sanırım bir tek ben değil, herkes patlamaya hazır volkan gibi bekliyor.
 • insanin inamayacagi bir igrenclik ve uzuntu kaynagi. boyle birsey nasil olabilir? yurtdisindan ornek vermek klise oluyor ama bunun 10'da biri olsa saniklarin hayati kaymisti dunyanin cogu medeni yerinde. bu cocuklar bunu uydurmuyordur ama uyuduryor bile olsalar tum yakinlari incelenip cezalandirmali boyle birseye cocuklari bulastirdiklari icin. olay gercekse zaten annesi ve uvey babasi basta olayin icindeki herkesin normal toplumdaki hayati bitmeli.

hesabın var mı? giriş yap