şükela:  tümü | bugün
  • kayahan'in 1993 yilinda cikardigi son sarkilarim albumunun en kaydadeger sarkisidir bence. demet sagiroglu'nun sarkidaki vokali ile hatirlanir hep. bir back vokal sarkiya tek basina hukmedebilir mi diye kendime sorsam bile, etmistir iste. kayahan soyler ama ben demet'i dinlerim. sarkinin sozlerine gelince:

bana bu askin lazim
    bana yalan dunyada
    denize dusmus kalbim
    bogulur imdatlarda
    bana bu askin lazim
    bana hep illaki sen
    bir el ver yardim et
    bir nefes bir medet

vallahi billahi
    vallahi billahi
    alem fani

ben yorgun seyyahim
    sen guzel siyahim
    usul usul yavasca soyle
    sokul bana sokul kal oyle
    siram gelip hayat bitince
    bu elmanin yarisi olmayacak.
  • insanin icini rahatlatan, ara sira kesinlikle dinlenmesi gereken bir kayahan sarkisi. internette bulunmasi kolay degil ama ne derler azimle sican duvari delermis, arayin bulun. ben kazaa dan indirmistim uzun ugraslar sonucu
  • tuhaftır insanoğlu.

kendi yalanına inanır.

elmanın öteki yarısını aradığı yalandır,

hatta elma bile değildir aradığı.
  • (bkz: ikiz)
  • kayahan'ın mükemmel bir melodiye sahip, hem hüznü hem de sevinci bir arada bulunduran klas parçası.

bu özelliklere sahip bir başka parçası için: (bkz: ve senin sevgin)
  • yıllar yıllar sonra asil baykara'nın sourberry programında hatırladığım enfes şarkı. neler neler geldi geçti tepemden yıllar sonra anlatamam. fakat o nakarat hala can yakıcı değil mi?

ben yorgun seyyahim
    sen guzel siyahim
    usul usul yavasca soyle
    sokul bana sokul kal oyle
    siram gelip hayat bitince
    bu elmanin yarisi olmayacak
  • fransa' da doğup büyüyüp, lise yıllarında ülkemize dönen, ara ara yine fransaya giden yakın arkadaşlarımdan biri aynen şöyle anlatıyor:

-"olm fransız mileti ne kadar salak ya. götüm gibi esprilere gülüyolar kahkaya boğuluyolar. burda duysan espriyi, yapan adamla daha da muhatap olmazsın. lan kıza sallıyorum diyorum ki, biz seninle bir elmanın yarısıyız, "ne kadar romantiksin" diyo yaaa..."
  • 90lı yıllardaki kayahan ve nilüfer şarkılarını çok severim nedense. sanırım bana çocukluğumu hatırlatıyorlar.sanırım çocukluğumu hatırlattıkları için çok seviyorum. o nedenle bu şarkıyı da pek severim. bazen serviste eve giderken, bu parça çalıyor, dinliyorum. hüzünleniyorum. bak şimdi gene tuhaf oldum.
  • ıhıııımmmmm hımmmmm da unutulmamalıdır bu şarkıda.
  • 90ları çocuk olarak yaşamış olmama lanet ettiren şarkı. o vakitler aklım eriyor olsaydı kimlere söylerdim bu şarkıyı kimlere... ah ah!